Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Rehber] Hangi sınıfı seçmeliyim?
#1
Merhaba arkadaşlar. Herkesin bildiği üzere forumda; "Hangi classı seçmeliyim", "x sınıfı neden bukadar güçlü", "Pvp/Pve hangi sınıf iyi" gibi birçok konu açılıyor ve artık bunlar çok gereksiz kaçtığını söylemeliyim.

Biraz soru cevap, biraz da sınıf tanımları şeklinde hazırlayıp aynı zamanda yaptığınız yorumları dikkate alarak konuda alıntı şeklinde güncellemeler yapacağım. Sebebi ise tüm sınıfları detaylı oynamadım ve oyunu zaten oynamıyorum şuan.
Durum böyle olunca hata yapma olasılığım artıyor ve yapacağım konuda gereksiz düşüncele yer verebilirim. O yüzden sizin yorumlarınız bu konuyu değerlendirecektir...


Soru - Cevap

S: Sınıf seçiminde neye dikkat etmeliyim?
C: Sınıf seçiminde öncelikli olarak kişisel oyun tarzınızı öne koymalısınız. Diğer MMORPG oyunlarında seçtiğiniz, sevdiğiniz sınıfları denemekten çekinmeyin. Baktınız oyun tarzı diğerlerinden farklı geliyor. Başka bir sınıf seçebilirsiniz. Ayrıca seçmeden önce sınıf tanıtım videolarını gözden geçirin.

S: Sınıflar arasında denge ne durumda?
C: Denge pek var sayılmaz. Olabildiğince denklik getirmeye çalışıyorlar ancak biyerde kopuyor. Mesela assassin görünmez olabiliyorken focus-skill kullanan sınıflar skill kullanamıyor. Bu da onlara dezavantaj sağlıyor. Ne kadar dengeleme ile uğraşsalarda tam denklik durumuna getiremezler.

S: Sınıf tanıtım videosu ile benim oynayışım aynı olmuyor, neden?
C: Skillerin geliştirmelerini videodaki gibi seçmediğiniz için, komboları doğru kullanmadığınız için ya da skill özelliklerinde değişiklik yaptığı için böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Unutmayın, gördüğünüz videolar geçmişe dayalıdır!

S: PvE & PvP sınıfları nasıl ayırt edebilirim?
C: PvE & PvP sınıf diye birşey yoktur. Özellikle bu oyun için yoktur. Çoğu insan bu sınıf pve, bu sınıf pvp dese de aslında böyle birşey söz konusu değildir. Çünkü, sınıfların yeteneklerini geliştirirken pvpde hangisi, pvede hangisi olduğunu ayırt edip ona göre geliştirmeyi yaparak pve ya da pvp şekilde sınıfınızı tekrar düzenleyebilirsiniz. Bu yüzden pvp, pve ayrımı olmuyor.

S: Bir sınıf PvPde aşırı üstün. Onu açmalımıyım?
C: Hayır! Eğer üstün gelen bir sınıf varsa dengelemeye tâbi tutulmamıştır. Dengelemeye tâbi tutulduğunda basitce kazandığınız şekilde maç kazanamayabilirsiniz. Yine kendi oyun tarzınıza uygun sınıf seçiniz.

S: İnternetten sınıfım için build arıyorum ancak komboları tam yapamıyorum. Ne yapmalıyım?
C: İnternetten yetenek ağacına bakmanız sizin biraz dezavantajınız. Çünkü, sınıfa alışmadığınız ya da yeteneklerini okuyup denemediğiniz için farklı gelebilir. Sınıfınızı tamamen öğrenmeden internetten yetenek ağacı almayın. Aslında amatörler için hazırlanmış gibi görünen ağaçları profesyonel oyuncular oynadığı için zorluk çekebilir ya da komboları doğru yapamayabilirsiniz.

>Sorularınızı yorum olarak sorabilirsiniz ya da sorulabilecek soruları belirtip cevaplarıyla birlikte belirtebilirsiniz.


Sınıflar ve Tanımları

Blade Master
Bu sınıf genel olarak seri block yaparak tank görevi üstlenebilir ya da seri hasar verebilir. Oynayış tarzının geniş olduğu bir sınıftır. Komboları basittir. Zorlanacağınız yanı yoktur.
Sınıfın aşırı seri komboları olmadığı için birkaç kombo sıralaması ile istediğiniz kombinasyonda rahatca hareket edebilirsiniz.
Block skilli 2-4sn açık tutulabilir. 2 sn modunda, saldırı sırasında 0,5 saniye içerisinde basmanız ardından atılan block karşınızdakinin stun yemesine olanak tanır(bosslar hariç). Uzaktan sıçrama, menzilli engelleme gibi skilleri sayesinde tanklık görevlerini rahatlıkla üstlenebilir.
Basit sınıftır. Oynaması zevklidir.
(27-06-2016, Saat: 15:42)Yaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.... Oyunda tank olabilecek karakterler block skilleri ile değil de threat skilleri ile öne çıkıyor. Wl de de block var ama threat yok onda (bildiğim kadarı ile). Kfm bm den çok daha iyi tank olabiliyor. ...
>Detay belirtmek isteyen arkadaşlar yoruma yazıp bu bölüme katkıda bulunabilir.

Destroyer
Başlarda tank gibi görünse de aslında yüksek hasar veren sınıflardan biridir. Tank görevini üstlenebilecek tek yeteneği kalkan modu vardır ancak uzun süreli değildir. Aynı zamanda geri yüklenmesi de bir hayli zaman alır.
Genel olarak stun ve daze gibi etkilerle karşımıza çıkar. Sıçrama, koşarak kovalama gibi yetenekleri sayesinde rakibinizi kaçırmamak için birebir. TAB tuşundaki yeteneği ile istenmeyen kilitleme etkilerinden sürekli olarak kurtulabilir. Ancak yetenek kilitlemelerine karşı biraz zayıf. Kilitlenmesi durumunda çok çabuk ölebilir. Bu sınıfın dezavantajı olsa da rakibini yakalamayı başarabilenler için biraz korkutucu olabiliyor.
>Detay belirtmek isteyen arkadaşlar yoruma yazıp bu bölüme katkıda bulunabilir.

Summoner
Bizim priest ve ya healer diye adlandırdığımız sınıfın görevini taşısa da hiçbir şekilde benzemiyor! Kendi peti ile saldırarak rakibini kensininden uzak tutabilir ya da pet kensinine saldırması için tank görevi üstlenebilir. Böylece ne kadar yüksek hasar atarsanız atın yetenek aktifken sadece petinize saldıracaktır.
Can doldurmak için yeteneği olmasına rağmen bu yetenek sadece rakip üzerinde kullanılarak bir alan açması ve rakibe yakın olan müttefiklerin canının doldurulması yüzünden priest özelliğini kaybediyor.
Peti ve kendisi arasında can alışverişi kendisine biraz daha fazla yaşam olanağı sağlıyor.
Counter yeteneği sayesinde skill bloke edebilir. Aynı şekilde ettikten sonra görünmez olabiliyor. Rakiplerini yere sabitleyebiliyor.
Priest sınıfın yapamadığı birşeyi güzel yapabiliyor, çoğu zindanı zorlanmadan bitirebiliyor. Ancak buna güvenerek oynamanız sizin hatanız olur.
>Detay belirtmek isteyen arkadaşlar yoruma yazıp bu bölüme katkıda bulunabilir.

Force Master
Çoğunluklar DPS özelliğine sahiptir. Seri şekilde attığı ateş ve buz vuruşları rakibinin hasar almasını sağlayabilir ya da hareket kabiliyetini düşürebilir.
Kendisini ve çevresini dondurabilme özelliği sayesinde boss çatışmalarında ölümcül vuruşlardan kurtarabilir. Yüksek hasar veren yetenekleri ve DPS özelliği sayesinde yüksek hasarlara ulaşabilir. Mage sınıfı olduğu için kombo sistemi pek var diyemeyiz. Az da olsa kombo özelliği ekli ancak pek gerek duyulduğunu söyleyemem.
Spoiler: @awie adlı üyemizin FM eleştirisi
(28-06-2016, Saat: 06:51)awie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Force Master

Arena'da boğaz köprüsünü dolmuşla arabayla motorla geçmek varken yürüyerek geçmeye çalışmak gibi.

PvE'de gayet güzel. Çok vurur, hızlı vurursun. Zindanlarda zorlanmazsın. Her bi haltı yaparsın.

Tavsiye ediyom mu? Etmiyom. Git scummoner oyna.

Adamın tab'ı yokmuş SS'i yokmuş bir şey farketmiyor. Tekleyebildiğin bir yeteneğin yok. Brust dmg yok.
Birde diğer karakterlere bak. Biri tab grap escape'in yoksa 5saniye yerde yatırır. Tek atar.
Biri fışır fışır lighting atar tek atar.
Diğeri cimdik cimdik heartsap yapar tek atar.
Diğeri Wraaaaağğğhhhh yapar. Önce bi temizinden 11k çakar sonra 3k 3k 3k tek atar.
Diğeri ateşli tekme tokat atar tek atar.
Diğeri booorrrğğğğhhh booorğğğh diye mavi ejder atar tek atar.

FM ne atar? Baş.

Bir air combosu var. O iyi vuruyor ama yapması ölüm;
3chill birikmiş adama yaklaşıp 1'i Impact'ı vuracaksında ateş stance'ine geçeceksinde. Q yada Sol tık ateş düz vuruşa basabilirsin. Sonra ateş tab'a basacaksında (adam stun'lı iken) havaya fırlayacakta.. Hemen yere Z atacaksında havadaki adamı 4 ile tutacaksında.. yerdeki Z yi izleyeceksinde patlamaya yakın 4 ile tuttuğun adamı 1'e basıp düşüreceksinde Z'nin üstüne. Z patlayınca tekrar havaya fırlayacakta sonra istediğini vurucan son olarak inferno patlatcan çok vuracak.

Ölme paşam ölme.. Oldu. Türkiye pingi ttnet ile görürsem söylerim. ;d

This one. Arkada metal müzik çalıyor. Mob'a combo atıyor.
Yiyorsa arenada sürekli dönen bd uçan kfm 8saniyede 1kaybolan scum'a yapta görek.
Mob'a bizde yapıyoz (/)_-') Artiz...


Adam stun atıyor. Tek tuşa basıp havaya atıyo.. Diğer karakterler. Bizim çektiğimiz çileye bak.
Al videodaki bd 65kere air. Ez dmg. Stun at air tuşuna bas 4kılıca tıkla izle. Stun at air tuşuna bas 4kılıca bas izle.

İlerde güzel HM skill'leri gelecek - asıl faydalı olanlar o zaman biraz iyileşebilir. 45 lvlde gayet iyiydi herkesle başa çıkıyorduk ama şuan biraz tırt. Herkes tokatlayabilir. Zor değil.

Ayrıca PvP'de seri falanda değil. Seri oynayacağın 2 maç var: 1) FM vs FM 2) FM vs Warlock
(hatta warlock'da deflect block kullanıyorsa yada air'e fırlatan block. Onlada seri oynayamazsın)
diğerleriyle seri oynayamazsın. Oynarsan zararına. Biri 8saniyede bir kaybolur. Diğerleriyle hiç oynayaman zaten deflecti yer oturursun aşağı. Beleş 1saniye stun ;d
>Detay belirtmek isteyen arkadaşlar yoruma yazıp bu bölüme katkıda bulunabilir.

Kung Fu Master
Oyunun temasını belirten bir sınıf diyebiliriz. Uzak doğu dövüş sanatını olduğu gibi yerleştirmişler. Komboları aşırı seri ve çok fazladır. Block engelleme, Counter Block gibi yetenekleri sayesinde sırf block ile maç bitirenleri temizlemede birebir. Kontrol etkileri sayesinde rakibinin kombo yapmasını engelleyebilir. DPS sınıftır. Ancak hasarı diğer sınıflara oranla biraz daha düşüktür, komboları fazla olduğu için.
>Detay belirtmek isteyen arkadaşlar yoruma yazıp bu bölüme katkıda bulunabilir.

Assassin
Genellikle görünmez olabilmesiyle ve tuzaklarıyla bilinen assassinimiz bu oyunda da aynı şekilde diyebiliriz. Arkadan saldırılar ve kontrol etkileri sayesinde etkili kombolar yapabiliyor. Görünmezlik sayesinde focus ile saldıran sınıfların vuruşlarını engelliyor. Yüksek hasar atabilmesi sayesinde rahatlıkla rakibine zorluk çıkarabiliyor. Bosslarda attığı hasarlar da bayaa etkili. Sınıfın görünmezlik yeteneği olabildiğince can sıkıcı olsa da alan hasarı atan sınıflara ya da kombo sınıflarına karşı biraz zayıf diyebiliriz. (Tabi siz de sürekli görünmez olmayın. Az kombo yapın!)
>Detay belirtmek isteyen arkadaşlar yoruma yazıp bu bölüme katkıda bulunabilir.

Blade Dancer
Force Master ve Blade Master karışımı olan bu sınıfımız temelini bu sınıflardan almış ve bazı yetenekleri benzemektedir. Sınıfın seri hasar vermesi ve attığı hasar öne çıksa da yetenekleri kombo yapabilecek şekilde değildir. Komboları mevcut olsa da diğer sınıflara göre biraz daha azdır. Sınıfın avantajları arasında seri hareket sağlayabilmesidir. Hareketli olduğu halde rahat vurabilmesi ve yetenekleri kullanabilmesi size dezavantaj sağlar. Bosslar ve diğer moblar açısından diğer sınıflara oranla tehlikeli değildir.
Spoiler: @Teegray adlı üyemizin Blade Dancer hakkındaki düşünceleri
(12-07-2016, Saat: 00:26)Teegray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Blade dancer biraz unutulmaya yüz tutmuş karakterlerden biri. Pvp ağırlıklı tercih ediliyor ama bence bu büyük bir yanlış.

Pvp de güçlü olduğu kadar pve içinde aynı şeyi söyleyebilirm. Aynı zamanda support görevi görmesi partiyi biraz olsun rahatlatıyor.

En büyük avantajlarından biri tabikide phantom grab skili. Ve tabikide grabden sonra + lightning mod 10 saniye içinde her karakterden fazla hasar verebilir..
( % 20 defans kırabiliyor ve focus yenilemesi sağlıyor takım arkadaşlarına )

Her cc mevcut ( özellikle en sevdiğim double stun )

Bol bol resist skilleri var. Dodge atması daha kolay

Draw stance modunda aşırı seri vuruyor ve çok büyük hasarlar çıkarabiliyor.

Tanklıkta yapılabilir bence .... ( 4-man dungeonlarda boss tankladığım zamanlar oluyor )

Oynanış stilini bilen biri güzel hasarlar çıkarabilir ve partide aktif olabilir.

PVP de ise spin2win ^^ herkesin nefret ettiği tab skili doğru şekilde kullanıldığında ölümsüz..

Oyunda severek oynadığım tek sınıf. Ve benim fikrime göre karakterler arasında dmg farkı çok yok. Karakterleri birbirinden ayıran kendilerine has özellikleri warlock'un soulburn skili gibi.

Dezavantajı ise warlock gibi partiye buff veren herhangi güçlendirici bir skilli yok. Yaptığı 6 saniyelik grab dışında partideki tek rolü DPS

Örnek olarak güzel bir blade dancer videosu.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
>Detay belirtmek isteyen arkadaşlar yoruma yazıp bu bölüme katkıda bulunabilir.

Warlock
Yüksek hasar atabilmesiyle öne çıkan sınıfımız aslında biraz kırılgandır. Yetenekleri arasında kendine yaratık çıkarabilmesi mümkündür. Yaratık sayesinde her türlü rakibine karşı kalkan sağlayabilir. Yaratığı kendisinden büyük olması kendisine focuslanılmasını engelleyebilir.
Kontrol etkileri olsa da az olduğu ve etkisinin fazla olmaması zorlayabiliyor. Ancak aynı oranda hasar oranı yüksek olması ve yaratığın hasar atması avantaj sağlamaktadır.
Zindanlarda aranan sınıftır. Çünkü kullandığı soulburn yeteneği sayesinde sınıfların 1 özel yeteneğini aktif etmektedir. Sınıftan sınıfa değişen bu yetenek bazı sınıflarda yüksek hasar atmasına sebep olmaktadır.
>Detay belirtmek isteyen arkadaşlar yoruma yazıp bu bölüme katkıda bulunabilir.

Soul Fighter
Kung Fu Master ve Force Master karışımı olan bu sınıfımızı daha önce pek incelememe rağmen çoğunlukta kung fu master özelliği taşımakta. Detaylı bilgi veremememin sebebi oyunu oynadığım sıralarda mevcut olmaması. Sınıfı takımımda görme ya da tarafımca deneme şansı bulamadım. KFM gibi seri bir sınıf ancak force master gibi menzilli yeteneklerin karışması kaçarak vurabildiği anlamına getirir. Detaylı bir incelemeyi oynayan ve ya incelemiş bir üyemizden yakın zamanda edineceksiniz...
(27-06-2016, Saat: 15:42)Yaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.... Sf ise fm den ziyada kfm ye daha çok benziyor. Fm den aldığı yada fm ye benzeyen skill sayısı 3-4 tane iken kalanların hepsi kfm skilleri yada benzerleridir. ...
Spoiler: @ZeloduX adlı üyemizin oynayış tavsiyesi
(11-07-2016, Saat: 23:15)ZeloduX Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Baştan belirteyim, oyunda çok iyi değilim. Hatalarım olabilir.

33Lv SF kasmıştım, arenada V Yeteneği ile yerde siyah bir alan açıyoruz, ondan sonra sağ tık ile siyah mavi bir lazer ateşliyoruz, o siyah alandakilere isabet ederse hızı, hasarı artıyor ve can çekiyor. En önemlisi ise 2 focus yerine 1 focus harcıyor. Bu komboyu tutturabilirseniz 5 saniye içinde adamı yok edersiniz. Bu siyah alan aynı zamanda rakipleri de içine çekebiliyor, dungeonda yaratıkları buna toplayıp sağ tık alan hasarı ile hepsini temizleyebilirsiniz.

Makro yasakmı bilemiyorum ama SF de kombo denemek için kullanmıştım, Sağ tık basılı tuttuğumda aynı zamanda F basıyor. Sağ tık kritik vurunca F İron shoulder diye bir yetenek açılır, focus yeniler ve fena vurur falan. Vurduktan sonra bekleme süresine girer ve sonraki sağ tık yeteneklerinizin ardından daha az vuran F yeteneği açılır. Beklemesi dolduğunda yeniden kritik vurmanız gerekir.

PVP'de kombom bu şekilde: FM Moduna geç 4 ile sersemlet V siyah alanı aç Sağ tık alan hasarı ile yok et. Focus bittiğinde tekrar KFM Moduna geçip Z ile anında 5 chi level ve 15 focus al, Kingfist (frost storm da seçilebilir) ile vurup 4 saniye boyunca sağ tık+F kullan. Kingfist kullandıktan sonra 4 saniye dragonfist kullanılabilir, bu yetenek çok vurmuyor ama basılı tutulabiliyor, yani sürekli kullanılabilir. Makromuz sayesinde (Umarım yasak değildir ) Araya sağ tık da sıkıştırıyoruz ve ortaya muazzam bir hasar çıkıyor.

SF 33 level'a kadar kastım, PVE de alttaki yetenek komboları sayesinde hiç zorlanmadım.
[FM MODU BASİT KOMBO] V Whirlwind Tier 3 Form 3 skill_attack_earth.png + RMB Ripple Punch Tier 3 Form 3 skill_attack_earth.png <---- Bu her yerde kullanılabilir, rakip siyah bölgeden çıkamazsa 1 focus değerinde, çok hızlı ve fazla vuran, üstüne can yenileyen sağ tık ile yok olur.
[KFM MODU BASİT KOMBO] RMB Cobalt Punch Tier 3 Form 1 skill_attack_earth.png --> kritik vurunca F Iron Shoulder Tier 2 Form 1 skill_attack_earth.pngskill_attack_ice.png F Beklemesi dolana kadar --> F Breaking Claw Tier 3 Form 1 --> başa dön

[KFM ARENA] Focus Chi Tier 2 Form 1 + Frost Storm Tier 3 Form 3 skill_attack_ice.png + 4 saniye boyunca Dragon Fist skill_attack_earth.pngskill_attack_ice.png. Makronuz da varsa veya eliniz çooooooooook hızlıysa üstteki KFM kombosunu da araya sıkıştırabilirsiniz.
ÖZET: SF Arenada FM Modu ile başlar, kombosunu focus bitene kadar yapar, focus bitince TAB ile KFM kombosunu yapmaya devam eder, focus bittikçe TAB ile mod değiştirir. Bir zahmet diğer modun yetenekleri dolana kadar focus dayandırın.
>Detay belirtmek isteyen arkadaşlar yoruma yazıp bu bölüme katkıda bulunabilir.


Arkadaşlar sınıfları oynadığım ya da gördüğüm kadarıyla yazabildim. Oyunu uzun zamandır oynamadığım için tam detaylı bilgi veremiyorum. Tam oynadığım sınıflar; Destroyer, Blade Master, Warlock. Yarı zamanlı oynadığım sınıflar; Summoner, Force Master. Kalanını pek oynadım sayılmaz. Dış incelemelerim sonucunda yazdım. Siz de buraya edindiğiniz tecrübelerden faydalanarak katkıda bulunabilirsiniz. Bu sayede hem üyeler faydalanır hem de hangi sınıfı seçmeliyim diye konular açılması engellenebilir.

Oyunu yaklaşık olarak 2 ay önce bıraktım...


Spoiler: Değişiklikler
• 27.06.2016 - 13:10 - Başlık soruya çevrilmiştir. Geçmiş bölümü eklenmiştir.
• 27.06.2016 - 16:00 - @Yaman adlı üyemizin hata düzeltmesi ve eklemek istedikleri alıntı olarak eklenmiştir. (Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.)
• 28.06.2016 - 13:20 - @awie adlı üyemizin Forece Master sınıfı eleştirisi eklenmiştir. (Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.)
• 12.07.2016 - 15:58 - @ZeloduX adlı üyemizin Soul Fighter sınıfı oynayış tavsiyesi eklenmiştir. (Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.) - @Teegray adlı üyemizin Blade Dancer hakkındaki düşünceleri eklenmiştir. (Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.)
(Son Düzenleme: 12-07-2016, Saat: 16:57, Düzenleyen: Elesis.)
Bir sebebim var yaşamak için!
Şuraya bir not düşelim:
Oyunu Oynamıyorum!

#2
Gözüme çarpan eksiklik ve yanlışları ekleyim hemen.


Bm block skilli ile deflect yapması için block skillini açtıktan sonra 1 saniye değil 0.5 saniye içinde block yapması gerekiyor.

Oyunda tank olabilecek karakterler block skilleri ile değil de threat skilleri ile öne çıkıyor. Wl de de block var ama threat yok onda (bildiğim kadarı ile). Kfm bm den çok daha iyi tank olabiliyor.

Birde dps ile damage/hasar aynı şeyler değildir. Kfm nin hasar puanı düşüktür ama seri olduğu için dps ini yukarı çeker bu serilik.

Sf ise fm den ziyada kfm ye daha çok benziyor. Fm den aldığı yada fm ye benzeyen skill sayısı 3-4 tane iken kalanların hepsi kfm skilleri yada benzerleridir. 

Bunların haricinde gayet güzel bir yazı olmuş. "Hangi karakteri açayım" konuları biraz azalır umarım.
#3
(27-06-2016, Saat: 15:42)Yaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bm block skilli ile deflect yapması için block skillini açtıktan sonra 1 saniye değil 0.5 saniye içinde block yapması gerekiyor.

Aramızda perfect block diye tabir ettiğimiz deflect için BM'in her şeyden önce 15 seviye olup, spec görevini yapıp block yeteneğine en az 2 puan vererek Tier 2 Stage 2 yapması gerekli. 2 yetenek puanı için de seviye 16 olması gerekiyor.
(Son Düzenleme: 27-06-2016, Saat: 17:01, Düzenleyen: hidden41.)


Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#4
SF Jaesungun dediğine göre Wl den sonra pvp de en çok burst damage veren karakterimiz alan gibi birşey açıyor galiba kitle kontrolü sağlıyor aynı zamanda çok ani burst damagesi var. Pvp iyi ama şu bir gerçek pve gerçekten çöp SF Smile
#5
(27-06-2016, Saat: 17:00)hidden41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(27-06-2016, Saat: 15:42)Yaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bm block skilli ile deflect yapması için block skillini açtıktan sonra 1 saniye değil 0.5 saniye içinde block yapması gerekiyor.

Aramızda perfect block diye tabir ettiğimiz deflect için BM'in her şeyden önce 15 seviye olup, spec görevini yapıp block yeteneğine en az 2 puan vererek Tier 2 Stage 2 yapması gerekli. 2 yetenek puanı için de seviye 16 olması gerekiyor.
Dediğinden bişey anlamadım. Heralde oyunla aram olmadığı içinidr Big Grin
 
(27-06-2016, Saat: 17:11)talihh Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.SF Jaesungun dediğine göre Wl den sonra pvp de en çok burst damage veren karakterimiz alan gibi birşey açıyor galiba kitle kontrolü sağlıyor aynı zamanda çok ani burst damagesi var. Pvp iyi ama şu bir gerçek pve gerçekten çöp SF
Valla korede bakıcaktım felan. Sonra caymıştım oynamaktan. Sadece sınıflara göz atmıştım. Tam olarak skillerini görsem pvp-pve diye ayırt edilebilir. Ancak dediğim gibi pve-pvp ayırt edilmiyor oyunda. Yetenek ağacını verdiğin şekle bağlı genelde. Belki nerflü gelmiştir hiçbir fikrim yok. Buff illa ki alacaktır diye düşünüyorum Big Grin
Bir sebebim var yaşamak için!
Şuraya bir not düşelim:
Oyunu Oynamıyorum!

#6
Aman hocam buff gelirse oynanmaz bu oyun ya Big Grin 46 lvl sf geçen karşıma geldi neyse hata yaptık yakaladı hp %90larda benim tab basmim dedim gerek yok 3sn sonra hp bar'a bakmışım %35 norf pls Big Grin
#7
(27-06-2016, Saat: 17:30)talihh Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Aman hocam buff gelirse oynanmaz bu oyun ya 46 lvl sf geçen karşıma geldi neyse hata yaptık yakaladı hp %90larda benim tab basmim dedim gerek yok 3sn sonra hp bar'a bakmışım %35 norf pls

Biraz şanssızlık olmuş gibi sana Big Grin Hani kombodan ayırmayıp kestiğin sınıfın kombodan kurtulup seni yemesi gibi Big Grin
Bir sebebim var yaşamak için!
Şuraya bir not düşelim:
Oyunu Oynamıyorum!

#8
Force Master

Arena'da boğaz köprüsünü dolmuşla arabayla motorla geçmek varken yürüyerek geçmeye çalışmak gibi.

PvE'de gayet güzel. Çok vurur, hızlı vurursun. Zindanlarda zorlanmazsın. Her bi haltı yaparsın.
Tavsiye ediyom mu? Etmiyom. Git scummoner oyna.

Adamın tab'ı yokmuş SS'i yokmuş bir şey farketmiyor. Tekleyebildiğin bir yeteneğin yok. Brust dmg yok. 
Birde diğer karakterlere bak. Biri tab grap escape'in yoksa 5saniye yerde yatırır. Tek atar.
Biri fışır fışır lighting atar tek atar.
Diğeri cimdik cimdik heartsap yapar tek atar.
Diğeri Wraaaaağğğhhhh yapar. Önce bi temizinden 11k çakar sonra 3k 3k 3k tek atar.
Diğeri ateşli tekme tokat atar tek atar.
Diğeri booorrrğğğğhhh booorğğğh diye mavi ejder atar tek atar.

FM ne atar? Baş.

Bir air combosu var. O iyi vuruyor ama yapması ölüm;
3chill birikmiş adama yaklaşıp 1'i Impact'ı vuracaksında ateş stance'ine geçeceksinde. Q yada Sol tık ateş düz vuruşa basabilirsin. Sonra ateş tab'a basacaksında (adam stun'lı iken) havaya fırlayacakta.. Hemen yere Z atacaksında havadaki adamı 4 ile tutacaksında.. yerdeki Z yi izleyeceksinde patlamaya yakın 4 ile tuttuğun adamı 1'e basıp düşüreceksinde Z'nin üstüne. Z patlayınca tekrar havaya fırlayacakta sonra istediğini vurucan son olarak inferno patlatcan çok vuracak.

Ölme paşam ölme.. Oldu. Türkiye pingi ttnet ile görürsem söylerim. ;d

This one. Arkada metal müzik çalıyor. Mob'a combo atıyor.
Yiyorsa arenada sürekli dönen bd uçan kfm 8saniyede 1kaybolan scum'a yapta görek.
Mob'a bizde yapıyoz (/)_-') Artiz...
 
Adam stun atıyor. Tek tuşa basıp havaya atıyo.. Diğer karakterler. Bizim çektiğimiz çileye bak.
Al videodaki bd 65kere air. Ez dmg. Stun at air tuşuna bas 4kılıca tıkla izle. Stun at air tuşuna bas 4kılıca bas izle.

İlerde güzel HM skill'leri gelecek - asıl faydalı olanlar o zaman biraz iyileşebilir. 45 lvlde gayet iyiydi herkesle başa çıkıyorduk ama şuan biraz tırt. Herkes tokatlayabilir. Zor değil.

Ayrıca PvP'de seri falanda değil. Seri oynayacağın 2 maç var: 1) FM vs FM 2) FM vs Warlock
(hatta warlock'da deflect block kullanıyorsa yada air'e fırlatan block. Onlada seri oynayamazsın)
diğerleriyle seri oynayamazsın. Oynarsan zararına. Biri 8saniyede bir kaybolur. Diğerleriyle hiç oynayaman zaten deflecti yer oturursun aşağı. Beleş 1saniye stun ;d
(Son Düzenleme: 28-06-2016, Saat: 07:42, Düzenleyen: awie.)
#9
@awie haklı olabilirsin. Şuanki oyun durumunu bilmiyorum Big Grin
Bir sebebim var yaşamak için!
Şuraya bir not düşelim:
Oyunu Oynamıyorum!

#10
Baştan belirteyim, oyunda çok iyi değilim. Hatalarım olabilir.

33Lv SF kasmıştım, arenada V  Yeteneği ile yerde siyah bir alan açıyoruz, ondan sonra sağ tık ile siyah mavi bir lazer ateşliyoruz, o siyah alandakilere isabet ederse hızı, hasarı artıyor ve can çekiyor. En önemlisi ise 2 focus yerine 1 focus harcıyor. Bu komboyu tutturabilirseniz 5 saniye içinde adamı yok edersiniz.  Bu siyah alan aynı zamanda rakipleri de içine çekebiliyor, dungeonda yaratıkları buna toplayıp sağ tık alan hasarı ile hepsini temizleyebilirsiniz.

Makro yasakmı bilemiyorum ama SF de kombo denemek için kullanmıştım, Sağ tık basılı tuttuğumda aynı zamanda F basıyor. Sağ tık kritik vurunca F İron shoulder diye bir yetenek açılır, focus yeniler ve fena vurur falan. Vurduktan sonra bekleme süresine girer ve sonraki sağ tık yeteneklerinizin ardından daha az vuran F yeteneği açılır. Beklemesi dolduğunda yeniden kritik vurmanız gerekir. 

PVP'de kombom bu şekilde: FM Moduna geç 4 ile sersemlet V siyah alanı aç Sağ tık alan hasarı ile yok et. Focus bittiğinde tekrar KFM Moduna geçip Z ile anında 5 chi level ve 15 focus al, Kingfist (frost storm da seçilebilir) ile vurup 4 saniye boyunca sağ tık+F kullan. Kingfist kullandıktan sonra 4 saniye dragonfist kullanılabilir, bu yetenek çok vurmuyor ama basılı tutulabiliyor, yani sürekli kullanılabilir. Makromuz sayesinde (Umarım yasak değildir   ) Araya sağ tık da sıkıştırıyoruz ve ortaya muazzam bir hasar çıkıyor. 

SF 33 level'a kadar kastım, PVE de alttaki yetenek komboları sayesinde hiç zorlanmadım. 
[FM MODU BASİT KOMBO] V Whirlwind Tier 3 Form 3 skill_attack_earth.png + RMB Ripple Punch Tier 3 Form 3 skill_attack_earth.png <---- Bu her yerde  kullanılabilir, rakip siyah bölgeden çıkamazsa 1 focus değerinde, çok hızlı ve fazla vuran, üstüne can yenileyen sağ tık ile yok olur.
[KFM MODU BASİT KOMBO] RMB Cobalt Punch Tier 3 Form 1 skill_attack_earth.png --> kritik vurunca F Iron Shoulder Tier 2 Form 1 skill_attack_earth.pngskill_attack_ice.png F Beklemesi dolana kadar --> F Breaking Claw Tier 3 Form 1 --> başa dön

[KFM ARENA] Focus Chi Tier 2 Form 1 + Frost Storm Tier 3 Form 3 skill_attack_ice.png + 4 saniye boyunca Dragon Fist skill_attack_earth.pngskill_attack_ice.png. Makronuz da varsa veya eliniz çooooooooook hızlıysa üstteki KFM kombosunu da araya sıkıştırabilirsiniz. 
ÖZET: SF Arenada FM Modu ile başlar, kombosunu focus bitene kadar yapar, focus bitince TAB ile KFM kombosunu yapmaya devam eder, focus bittikçe TAB ile mod değiştirir. Bir zahmet diğer modun yetenekleri dolana kadar focus dayandırın.
(Son Düzenleme: 11-07-2016, Saat: 23:17, Düzenleyen: ZeloduX.)


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Rehber Hangi Irkı ve Class'ı açmalıyım? Irk ve Class Rehberi!
Yazan: IronicaS
Yorumlar: 1
Okunma: 999
Son yorum: BanFly
07-02-2017, Saat: 01:42
Question Rehber Meslek Sistemi Nedir? Hangi mesleği seçmeliyim?
Yazan: IronicaS
Yorumlar: 2
Okunma: 1,738
Son yorum: IronicaS
05-02-2017, Saat: 18:35
  Force Master Soul Shield Hangi Efektleri Kullanmalı
Yazan: Ucjakhune
Yorumlar: 0
Okunma: 2,012
Son yorum: Ucjakhune
31-01-2016, Saat: 21:16

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..