Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.14/5 - 7 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Rehber] Jang Bogo'nun Meslek Rehberi
Merhaba arkadaşlar başlangıç sürecinde sizlere yardımcı olmak için çalışmaya devam ediyorum Şimdiki çalışmam en sık sorulan ve forumumuzda eski versiyonu olduğundan belki de yeterince anlaşılamayan Mesleklerle ilgili!

Oyun içerisinde meslekler ticari anlamda oldukça önemli bir konumda bulunuyor ve her karakter 2 Toplayıcı, 2 Üretici meslek seçebiliyor. Yani aynı anda 4 Meslek seçebilirsiniz.

Örneğin Tarımla uğraşmak istiyorsunuz, Çiftçi seçmeye karar verdiniz. Tarla ekip biçmeye hazırladınız kendinizi... Ama hayır! Oyunda meslekler sadece siparişe dayalıdır. Yani sadece NPC'ye adamım bana 10 adet bundan gönder diyorsunuz, o da belli süre sonra size bunu teslim ediyor. Şöyle, işi görsele dökelim;

Sipariş ve meslek bilgi ekranına meslek NPC'lerinden ulaşabileceğiniz gibi oyun içinde L tuşuna basarak tüm mesleklerinize ulaşabilirsiniz. Eğer üretici mesleklerden birinden sipariş vermek istiyorsanız ayrıca malzemeleri de toplamanız gerekir. Mesleğiniz, alttaki görselde olduğu gibi bu materyalleri size bildirecektir.

E Peki nedir bu meslekler?

-TOPLAYICILAR-

1. Taş ustası loncası (Stonecutters)

Bu ve diğer tüm mesleklerde size mesleğin hangi mesleklerle ilgili olduğunu ve haritada ilk defa nerede bulunduğunu aktaracağım.

Görselde de Related Guilds bölümünde görebileceğiniz gibi Kuyumculuk ve Demircilik mesleklerine malzeme sağlayan üretici mesleklerden birisi Taş Ustalığı! Yani bu mesleği seçtiyseniz size üretici meslek olarak bu ikisini tavsiye ederim. Bu sayede kendi malzemenizi kendiniz üretirsiniz.

İlk taş ustası NPC Jadestone Village'da bulunuyor.

Önemli Not: Ayrıca buradan tüm meslekler için belirteyim, bir ürünü üretebilmek için (toplayıcı mesleklerde) onu haritadan bir defa bulmanız, yani örnek bulmanız gerekir. Bu sistemi anlamak için mesleği seçtiğinizde size bir görev verilecek. Onu yapmanız yeterli. Bu tip bilgiler giriş seviyesinin üstünde olduğu için işi size bırakıyorum. Görev bana gösterdi ama sonraki örnekleri nereden bulacağım diyorsanız Meslek penceresine Order Details kısmını okuyun ve size söylediği yere gidin.

2. Balıkçılık Loncası (Fish Network)

Balıkçılar en çok Kahinler ve İlaç Üreticileri (Silver Cauldron) için malzeme üretirler. Mesleklerinizi seçerken buna dikkat edin. İlk Balıkçı NPC;

3. Madenci Loncası (Prospector's Union)

Madenciler de Demirciler ve Kuyumculara malzeme sağlarlar. İlk madenci NPC;

4. Aktar Loncası (Herbside Service)

Bu loncanın ürünleri Kahinler ve İlaç Üreticileri (Eczacı, Silver Cauldron ) arasında çok popülerdir. Nerede bu?

5. Oduncu Loncası (Tree Fellers)

Çömlekçiler ve Soul Shield Ustaları bu mesleğin en sadık müşterileridir. İzbandut gibi Oduncu arkadaş tam olarak şurada;

6. Avcı Loncası ( Trapper's Alliance)

Aşçılar ve Soul Shield Ustaları bu mesleğin ürünlerinin en önemli alıcısıdır. Tekrar edeyim eğer bu iki meslek gibi kendi mesleğinizle ilgili üretici meslekleri seçerseniz ekonomik açıdan oldukça rahat edersiniz. Peki nerede bu Avcı abimiz?

7. Çiftçi Loncası (Green Thumbs)

Aşçılar ve Çömlekçiler için bu meslek olmazsa olmazdır. Bu mesleğe ulaşmak için;

(Bilgilendirme: Şimdi Toplayıcı meslekleri tanımış olduk. Konumuza önce Üretici Meslekleri tanıyarak ardından da bu mesleklerden nasıl ayrılacağımızı konuşarak devam edeceğiz. Ancak hem bu zamana kadar anlattıklarımı daha iyi anlamak, hem de ilerisi hakkında bilgi sahibi olmak için Moderatörümüz Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. tarafından yazılan Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'na bir göz atın.
 Fark ettiğiniz gibi meslekler şunu yapar bunu yapar demek yerine hangi meslek için işe yaradığından bahsettik. Çünkü toplayıcı mesleklerin tek görevi sayılan Üreticiler için malzeme sağlamaktır. Yine, örneğin, gidip ağacı siz kesmediğinizden yapacağınız tek işlem NPC'ye sipariş vermek.)

-ÜRETİCİLER-

Kuyumcu Loncası ( Radiant Ring);

Sizlere bahsedeceğim ilk üretici mesleğimiz olan Kuyumculuk, oyun içerisinde küpe, yüzük gibi takılar üretebildiği gibi, ödül kutularını açmakta kullandığımız anahtar üretiminden de sorumludur. Yine yanı şekilde bazı değerli taşların üretimi de bu loncanın tekelindedir.

Taş ustaları ve madencilerin topladığı materyalleri işlerler. Ve unutmayın, nasıl ki üretici meslekleri toplayıcı mesleklerinin materyallerine ihtiyaç duyarlar, aynı şekilde üreticiler, birbirlerinin ürünlerini de sıklıkla kullanırlar.

Bu mesleği ilk olarak nereden bulabileceğiniz;

Üretici mesleklerinde de, toplayıcı mesleklerinde de elde ettiğiniz ürünler size meslek seviyesi için tecrübe kazandırır. Bu seviyeyi atladığınızda yeni üretim seçeneklerine ulaşırsınız. Ancak toplayıcılar bu yeni ürünleri bir defalığına bulmak zorundayken, üreticiler kendiliğinden çoğunu üretebilir haldedir. Çoğunu diyorum, çünkü bazı üretim malzemeleri için gizli tarifler bulunmaktadır. Bu tarifler genel olarak dungeonlardan düşerler. Ticaret yoluyla da elde etmeniz mümkündür. Açık artırma bürosunun mesleklerle ilgili sekmesine tıklayarak hangi tariflerin hangi fiyata satıldığını görebilirsiniz.

Demirci Loncası ( Forgekeepers );

Bu lonca her türlü silahın üretiminden sorumludur. Kuyumcular gibi ihtiyacı olduğu materyalleri taş ustaları ve madencilerden sağlar.

Nerede bulabilirsiniz?

Çömlekçi Loncası ( Merry Potters );

Neredeyse mesleklerin şahı diyebileceğimiz bu loncanın üyeleri diğer önemli üretici mesleklere malzeme sağlarlar. Quartz kazmak için gereken kazma, transformation stone üretiminde gereken arıtıcı iksirler gibi çok çeşitli ürünler üretirler. Hatta görevler için gereken serpent calling bell gibi materyalleri de sipariş edebilirler. Anlayacağınız gibi, oyunun kilit mesleği hangisidir diye sorulsa verebileceğimiz cevaplardan birisi kesinlikle Çömlekçilik olurdu!

Çömlekçiler ihtiyaç duydukları kaynakları çiftçi ve odunculardan sağlarlar. Bu önemli mesleği nereden edineceğinize değinirsek;

Eczacı Loncası ( Silver Cauldron );

İlaç ve tonik üretimiyle meşgul olan Eczacı Loncası, gerekli hammaddeyi balıkçılar ve aktarlardan sağlar. Farklı türde ilaçlar ve can potları üretmek için iyi bir meslektir.

Bu mesleğin temsilcilerinden ilki diğer görsellerdeki temsilciler gibi Jadestone köyünde bulunuyor.

Aşçı Loncası ( Acquired Taste );

Oyundaki her türlü yiyeceğin üretiminden sorumlu olan bu mesleğin yardımcıları avcılar ve çiftçilerdir. Neredeyse benzer tüm MMORPG oyunlardan hatırlayabileceğiniz gibi, burada da aşçılık aynı şekilde hizmet sunar. Önce temsilciyi sonra da onu nerede bulacağımıza göz atarsak;

Soul Shield Ustaları ( Soul Shield Artisans, Soul Wardens );

En çok ilgili gören ve piyasa ile en çok içli dışlı olan meslek olsa olsa 'Soul Warden' mesleğidir. Hemen herkes markette fiyat araştırması yaparken Transformation Stone'lara bir göz atıp düşüncelere dalmıştır. Yüksek kazanç imkanı nedeniyle çok fazla seçilen bu meslek, yine tam da bu nedenle aslında beklenilen kadar verimli değildir. Rekabet o kadar fazladır ki fiyatlar gün ve gün düşmekte. Yine de bir çok oyuncunun ekmek kapısı... Soul Shield Ustalığı!

Bu meslek Transformation Stone ve Soul Shield üretimi yapar. Bu işlem için gereken materyalleri de oduncular ve avcılardan sağlar. Yine çömlekçilik mesleği tarafından üretilen malzemelerin en büyük alıcısı da Soul Wardenlardır. Bir Soul Warden tarafından seçilen diğer meslekler genellikle; Odunculuk, Çifçilik , Çömlekçiliktir. (Eski sunucuları oynayanlar, bu mesleği Bopae Ustası olarak tanımlayabilirler.)

İlk temsilcisine ulaşmak ve mesleğin genel tanımını görmek için görsellerimiz;

Kahin Loncası ( Earthseers );

Her türlü charm (özellikle unsealing charm) üretimiyle öne çıkan bu lonca ihtiyacı olan materyalleri balıkçı ve çiftçilerden sağlamaktadır. Bu mesleğe katılmak isteyen arkadaşlar için görselimiz;

Kahin (Falcı) Loncası ile birlikte oyundaki tüm meslekleri kısaca tanımış olduk. Daha yakından tanımak ve bu rehberden başka bir yere de danışmak isterseniz Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. konumuz sizleri bekliyor olacak.

Peki bu mesleklere katıldıktan sonra ayrılmak isterseniz ne yapacaksınız?

Bir mesleğe katılmak kolay olduğu gibi ayrılmak da oldukça basit. Para ödemeniz ya da bir yerlere gitmenize gerek yok! Sadece ''L'' tuşuna basıp meslek arayüzüne geçin. Ayrılmak istediğiniz meslek sekmesine sağ tıklayıp ''Leave Guild''i seçin.

Meslek tanıtım rehberimi burada noktalıyorum arkadaşlar. İyi forumlar, iyi oyunlar...

pBJNNz.png
(Son Düzenleme: 02-02-2016, Saat: 13:36, Düzenleyen: Zatara.)
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
tesekkurler. Gerisini muhakkak bekliyoruz  S16
(Son Düzenleme: 20-01-2016, Saat: 09:41, Düzenleyen: CounterMeta.)
If not ME  , WHO?  If not NOW , WHEN ?  -Emma Watson
(20-01-2016, Saat: 09:40)CounterMeta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.tesekkurler. Gerisini muhakkak bekliyoruz  S16

Şimdi staja gidiyorum o nedenle ara vermek durumunda kaldım. Rica ederim, devamı muhakkak gelecek.  Ay
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
Evet bende bunu merak ediyordum dediğin gibi meslek yaparak ilerlemek en güzeli XPsi bol Smile
Arkadaşlar Forumda baktım fakat ya bulamadım yada yok bilmiyorum ama kilitli yani öğrenebileceğimiz hangi tarif hangi DG den çıkıyo gibi bi rehber var mı ?
En önemli tarifler 3. seviye yani moonwater olanlar.Onlarda 4 büyük DG dediğimiz DG lerden biri olan Brightstone Ruins den düşmektedir.
A52E9B.jpg
foruma cok baktım ama bulamadım baopoe meslegı ıcın hangı toplayıcı meslegı sececegız madencıyı mı oduncuyu mu ?
(30-01-2016, Saat: 21:15)Ruzgar1313 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.foruma cok baktım ama bulamadım baopoe meslegı ıcın hangı toplayıcı meslegı sececegız madencıyı mı oduncuyu mu ?

aynen arkaşlar bende aradım bilen biri varsa bilgilendirsin bizide şimdiden teşekkürler
Sonunda bitirmişsin eline sağlık.  A12
İlk çiftçilik görevinde Lukemud bulmam lazım gölün yanında parlak toprak gibi bişey buldum ama toplanmıyor ki nasıl yapacağım bu meslek toplama görevini.
Birde Sadece  Jadestone Villagede ekranda sarı olarak "wait until gathering complate" diyor. geçen bi göreve tıkaldıktan sonra oldu bu nedir çözemedimde.
Yardım lütfen Smile Tüm mesleklerden ayrıldım tekrar aldım ne odunculuktakini ne de diğerini alamıyorum yerden.

DN: Buradaki videoda adam direk yanına gidince toplayabiliyor bende Unusual Soul diyor. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(Son Düzenleme: 03-02-2016, Saat: 22:46, Düzenleyen: asmarena6. Sebep: DN )

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rehber Stat Rehberi
Yazan: hidden41
Yorumlar: 23
Okunma: 14,134
Son yorum: ChenzeinJ
09-04-2017, Saat: 17:20
  Rehber Blade And Soul Hakkında Herşey + Soul Shield Rehberi
Yazan: KRAL
Yorumlar: 6
Okunma: 1,565
Son yorum: KRAL
20-03-2017, Saat: 02:13
  Rehber Meslek Sistemi
Yazan: Kucabara
Yorumlar: 146
Okunma: 91,846
Son yorum: Nomu
17-03-2017, Saat: 15:03
  Rehber Ebondrake Citadel Rehberi
Yazan: kadirada
Yorumlar: 2
Okunma: 2,380
Son yorum: Elif Ege Kılıç
25-02-2017, Saat: 07:48
  [West] Üretim ve Toplama Rehberi
Yazan: hidden41
Yorumlar: 20
Okunma: 12,157
Son yorum: Elif Ege Kılıç
25-02-2017, Saat: 07:08

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..