Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi
Assassin Sınıf Tanıtım Haftası - Baskı Önizleme

+- Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi (http://bladeandsoultr.com/forum)
+-- Forum: Blade & Soul Class (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-class)
+--- Forum: Assassin (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-assassin)
+--- Konu Başlığı: Assassin Sınıf Tanıtım Haftası (/konu-assassin-sinif-tanitim-haftasi.html)

Assassin Sınıf Tanıtım Haftası - Zatara - 15-12-2015

''Yahu bi' çık şu görünmezlikten de hedef alayım!'', ''Yeter arkadaş kaç tane stun'dan çıkma var sende?'', '' At ağ da at, bağla beni..!'' ve daha birçok duygusal(!) tepki vereceğiniz bir sınıfla bu hafta karşınızdayız! Karşınızdaaa... Assassin! Tabii karşınızda olmayabilir de. Göremiyorsunuz çoğu kez zaten. hihihi

ASSASSIN, GENEL BAKIŞ

Assassin zamanlama serbestliği ile öne çıkan ve savaşa çok farklı açılardan yaklaşan bir sınıftır. Yüz yüze savaşmaktan çok ağ, zehir ve patlayıcılarla kurbanına acı çektirmeyi sever ve bu oyun biçimi nedeniyle bire bir müsabakalarda en çok tercih edilen sınıf ünvanının sahibidir.

Yıldırım hızıyla karşı konulamaz saldırılar yapabilmesinin yanı sıra, bir Assassin'i galibiyete taşıyan etken, doğru zamanda doğru yerde doğru hamleyi yapmasıdır. Usta bir Assassin oyuncusu ile bir çaylağı ayıran temel fark budur. Başka bir sınıf oyuncusu iseniz; ''Düşük seviyeli bir Assassin oyuncusu gelse de galibiyet alsam'' diyerek başlayacağınız Arena maceranız, seviyeniz yükseldikçe ''karşıma Assassin gelmese bari''ye dönüşmeye oldukça müsaittir.

Assassin sınıfı akıcı saldırı yeteneklerinin yanında, kendisini tehlikelerden uzaklaştıran savunma kabiliyetlerine de sahiptir. Bu durum onu rakip kontrolünde oldukça başarılı bir sınıf haline getirir. İyi zamanlanmış savunma hareketleri ile rakibi sersemletip 'ağına düşürebilir'...

Blade Master'da olduğu gibi Assassin için de dövüş stili büyük önem taşır. Gizlilik stili (duruşu, stealth stance) gölgelere gizlenip, düşman gözlere görünmeden rakiplere hasar verilebilen bir dövüş tekniğidir. Tuzak stili ise (decoy stance) adeta rakibi yemleyip istenilen tuzağa çekmeye hizmet eder. Tuzak stili kullanılırken, Assassin oyuncusu çok farklı tekniklerle rakibini avlayabilir. Patlayıcılar, zehirli karışımlar ve elektirik yüklü-gümüş ağlar bunlardan sadece birkaçı!

Bu sınıfın ustalıkla kullandığı elementler yıldırım ve hiçliktir. Diğer sınıflarda olduğu gibi doğru eşyalarla, doğru rakiplere karşı kullanıldığında bu elementler oyun sonu zindanlarında oyuncunun önemli müttefikleri olacaktır.

Takım mücadelelerinde Assassin'in rolü rakibe yüksek hasarlar vermektir. Ancak burada önem verilmesi gereken nokta, rakibin 'aggro'sunun yani dikkatinin, Assassin'in üzerine çekilmemesidir. Bu durumda hemen Kung-Fu Master yahut Blade Master sınıfındaki oyuncular, dikkati kendi üzerlerinde toplayıp, Assassin'in yüksek hasar verme işine odaklanmasına yardımcı olmalıdır. Hayatta kalmaya çalışan bir Assassin'in hasarı yerine sadece saldırı odaklı bir Assassin'in hasarı düşmanı alt etmede oldukça büyük bir fark yaratacaktır.

Arena karşılaşmalarında, Assassin'in en önemli stratejisi doğru zamanda rakibin açığını yakalayıp, doğru hamlelerle etkisiz hale getirmektir. Bunu sağlamaya elverişli, belki de en geniş yetenek yelpazesi bu sınıfta bulunmaktadır. Eğer her hamlenizi planlamayı ve rakibinizi 'arkadan bıçaklamayı' seviyorsanız doğru yerdesiniz...  S28

Bu yazımda Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.de yer alan tanıtımdan oldukça sapsam da, bu anlatımın, orijinalinden daha yararlı olacağını düşündüm. Gelelim sık kullanılan bazı kombolara:

1. Landmine (Z)

2. Turning Leaf (Tab)

3. Landmine (Z)

4. Shadow Dash (1)

5. Flash Kick (Tab)

1. Shadow Dash (1)

2. Spinal Tap (LMB)

3. Backstep (SS)

4. Silver String (LMB)

5. High Voltage ©

1. Backstep (SS)

2. Shadowslip (F)

3. Swiftstep (F)

4. Sweeping Gale (Tab)

5. Volley (LMB)

6. Thunderstruck (LMB)

7. Flash Kick (Tab)

8. Hook Kick (Tab)

9. Heart Stab (RB)

10. Lightning Crash (F)

Pvp'de ise;
1. Choke Bomb (4) - Tier 3 Stage 3

2. Turning Leaf (Tab)

3. Shadow Dash (1) – Tier 4 Stage 1

4. Spinal Tap (LMB) – Tier 2 Stage 1

5. Mist Slash (LMB) – Tier 3 Stage 1

6. Heart Stab (RB) – Tier 4 Stage 1

7. Mist Slash (LMB)

8. Heart Stab (RB)

9. Mist Slash (LMB)

10. Heart Stab (RB)

11. Close Shave (F) – Tier 2 Stage 2

12. Lotus Kick © – Tier 3 Stage 2

13. Mist Slash (LMB)

14. Heart Stab (RB)

15. Mist Slash (LMB)

16. Heart Stab (RB)

17. Sweeping Gale (Tab)

18. Volley (LMB)

19. Webbing (Tab) – Tier 2 Stage 3

20. Landmine (Z) – Tier 3 Stage 4

RE: Assassin Sınıf Tanıtım Haftası - krewella5 - 18-12-2015

Flash kick skillini chi israfı olarak görüyorum ben.Onun yerine skill treede webbing'e vermeyi tercih ederim^^
PVP için yaptığın kombo da popüler olan ancak bazıları çok daha değişik kullanıyor skillerini.
Güzel paylaşım teşekkürler.

RE: Assassin Sınıf Tanıtım Haftası - Freseq11 - 26-04-2017

Gv Gv Hd Hd