Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi
Rehber [EU/NA] Weapon (Silah) Upgrade - Baskı Önizleme

+- Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi (http://bladeandsoultr.com/forum)
+-- Forum: Blade & Soul Genel (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-genel)
+--- Forum: Blade & Soul Rehber (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-rehber)
+--- Konu Başlığı: Rehber [EU/NA] Weapon (Silah) Upgrade (/konu-eu-na-weapon-silah-upgrade.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


[EU/NA] Weapon (Silah) Upgrade - Nomu - 13-12-2015

Selam Arkadaşlar

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ UYARIYI OKUYUNUZ !!!


08.02.2017 GÜNCELLEMESİ İLE AŞAĞIDA ANLATILAN "HONGMOON" UPGRADE SİSTEMİ KALDIRILMIŞTIR.OYUN ARTIK SİZE "HONGMOON" SİLAHINI VERMEYECEK.BELİRLİ GÖREVLERDEN KULLANMANIZ İÇİN SİLAHLAR VERİLECEK.SİLAHLARI YÜKSELTMEK İÇİN UĞRAŞMAYACAKSINIZ.SİLAHLARLA İLGİLİ TAM BİLGİ İÇİN AŞAĞIDA Kİ LİNKTEN FORUMUN RESMİ SİTESİNE BAKABİLİRSİNİZ.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

BAZI SİLAHLARIN NEREDEN ELDE EDİLDİĞİNİ GÖSTERMESİNDEN DOLAYI KONUYU KALDIRMIYORUM.

 
HONGMOON UPGRADE SİSTEMİ
 
Staff  (Summoner), Axe  (Destroyer), Bangle  (Force Master), Dagger  (Assassin), Razor  (Warlock), Gaunlet  (Kung Fu Master), Sword  (Blade Master), Lyn Blade  (Blade Dancer)

[Karakterim Summoner olduğundan dolayı ben silah rehberini Staff ile gösteriyorum]

 
West serverın da upgrade zinciri başlangıcı olan (Hongmoon Staff) silahımızı 3 LvL civarında ana görevden alıyoruz. İlk çark bölgesine kadar düşürdüğünüz silahlarla isterseniz +5 yapabilirsiniz.Yapmazsanız eğer çarktan düşüreceğiniz diğer class silahlarıyla kolayca yapabilirsiniz.
Xqgd0k.jpg

Oyunun size verdiği (Hongmoon Staff) silahı olurda atar yada satarsanız aşağıdaki NPC den 5 bakır karşılığında alabilirsiniz.
9q7GDN.jpg

İlk çark bölgesine geldiğinizde harita da yeri gösterilen bossu kesecek ve içinden kırmızı esansları alacaksınız.Bu esanslar ile hemen  üst bölgede ki çarkları çevirerek içinden silah kutusu düşürebilirsiniz.Düşürdüğünüz silah kutularını normal anahtarlarla açıp kendi classınıza ait 6 LvL (Stalker Staff) silahınızı almaya çalışın.Aşağıdaki resimlerde bossu ve haritayı görebilirsiniz.
VX7Erv.jpg
Ana silahımız (Hongmoon Staff) dışında ki diğer silahları level atlatmak , Stage 5 veya Stage 10 yapmak gibi bir derdimiz olmadığından direk birleşim işlemine geçebilirsiniz.

O9lEvn.jpg
Birleşimde istenilen “Viridian Poison” 7 level olduğunuzda görevden gelecektir


0NZyrL.jpg
Çarktan düşürdüğünüz diğer (Stalker) silahlarla silahınızı kolayca Stage 10 yapabilirsiniz.Silahımızı (Hongmoon Staff) Stage 10 yaptıktan sonra 20 Lvl dgsine kadar kullanacağız.

NOT : Boss u kesmeden önce NPC lerin olduğu üst bölümde bossun görevi olacaktır.Görev size 1 adet silah kutusu verecektir.Eğer Master pack sahibi iseniz paketin size sunduğu avantajlardan birisi de Viridian Key dir.Size class silahını direk vermesi açısından önemli bir anahtardır.Beta da veya oyun açıldığında bu bölge çok yoğun olacağından görevden aldığınız kutuyu Viridian Key ile açarak çark ile uğraşmadan bu hengameden hızla uzaklaşabilirsiniz.Veya nasılsa Bo Pae seti yapmak için çarkı çevirmem gerekecek silah içinde şansımı denerim derseniz Viridian Key i birazdan anlatacağım 20 LvL Dg sinden düşüreceğiniz (Blight Staff) silahınız için kullanabilirsiniz.
 
Öncelikle aşağıda ki resimden silahımızı düşüreceğimiz yeni bölgemizi görelim.
W9PbpQ.jpg
Blackram Narrows , 20 levela geldiğinizde gireceğiniz ilk elit dgdir. Bu konu başlı başına oyunu hiç bilmeyene hitap ettiğinden dolayı konudan yararlanan arkadaşların bu dg yi şu aşamada “solo” yapması pek muhtemel değildir.6 kişilik bir parti ile girmeniz sizin için iyi olacaktır.Kullanmakta olduğunuz silahınızın da istediği upgrade silahı bu dungeon dan düştüğü için iyi bir grubunuz varsa silahınızı (Blight Staff) elde edene kadar devamlı yapmanızı öneririm.Veya uğraşmak istemezseniz yukarıda uyarısını yapmış olduğum “Viridian Key”inizi burada kullanabilirsiniz.Bölgeye ışınlanarak kısayol “F7” parti bulucu kullanarak veya bölgede bulunan “Dragon Pillar” a tıklayarak parti arayabilirsiniz.

Silahımızı alalım ve aşağıda ki gibi birleşimlerini yapalım.Birleşimden sonra Stage 5 e kadar olan yükseltimini Blackram Narrows dg sinden düşürdüğünüz diğer silahlarla yapabilirsiniz.

gVGXvZ.jpg
Birleşimde istenilen materyal olan “Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.” size görevlerden 2 adet gelecektir.Craftlayabiliyorsanız craft yoluyla veya Marketplace kullanarakta satın alabilirsiniz.

Stage 5 olan silahımız da Stage 6 kildini açmak için bizden 22 LvL “Corrupted Staff” istemektedir.Dg ile ilgili bilgiye aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz.
o8mEpQ.jpg

NOT : Master Pack sahibi olanlar için paket içeriğinde 1 adet “Cinderlands Key” verilmektedir.Dg de ki koruma ve bekleme olayından dolayı zaman kaybetmek istemezseniz class silahınızı (Corrupted Staff) almak için anahtarı burada kullanabilirsiniz.Eğer kullanmazsanız ileride anlatacağım 36 LeveL “Tomb Of The Exiles” elit dg’sine kadar anahtarı başka bir yerde kullanmayınız.

Silahımızı aldıktan sonra birleşim işlemini yapabiliriz.

G2J3NN.jpg
Birleşimde istenilen “Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.” 20 Level da anlattığım Blackram Narrow dg’sinden düşmektedir.Veya Marketplace kullanarak satın alabilirsiniz.

Stage 6 kilidini açtığınız silahımızı (
Awakened Blight Staff) aşağıda anlatacağım 29 Level çark bölgesine gidene kadar düşürdüğünüz silahlarla +10 yapabilirsiniz.Yapamazsanız eğer çarktan düşüreceğiniz diğer classlara ait silahlarla kolayca yapabilirsiniz.  
 
Stage 10 olan silahımız bir sonraki aşama için bizden deminde bahsetmiş olduğum 29 LeveL “
Golden Deva Staff” istemektedir.Bu silahı elde edeceğiniz boss ve bölge ile ilgili bilgiye aşağıdaki görsellerden bakabilirsiniz.
v8DZ7m.jpg

Bossu kestiğinizde içinden sarı esanslar alacaksınız.Bu esansları aşağıda ki resimde göstermiş olduğum bölgede ki çarklardan (Golden Deva Staff) silahınızı düşürmek için kullanacaksınız.

E6030q.jpg

Silahımızı aldıktan sonra birleşim işlemine geçebiliriz.
 r8DEDz.jpg
Birleşimde istenilen materyal “Cinderlands Transformation Stone” oyun içi görevlerden 2, Survey den 1 adet olmak üzere toplamda 3 adet verilecektir.Veya craftlayabiliyorsanız craft yoluyla ya da Marketplace’ten satın alarakta elde edebilirsiniz.

Birleşim yaptıktan sonra düşürdüğünüz silahları kullanarak silahımızı kolayca Stage 5 yapabilirsiniz.

Stage 5 olan silahımız Stage 6 kilidini açmak için bizden 33 LvL “
Cinderlands Baotite Staff” istemektedir.Bu silahı elde edeceğiniz bölge ile ilgili bilgiye aşağıda ki görsellerden bakabilirsiniz.
XqgdGO.jpg

YW94LD.jpg

q8DEO3.jpg
Kasarken düşürdüğünüz silahlarla +10 a yükseltimini yapabilirsiniz.
(Silahımızın Stage 1 den Stage 5’e ve Stage 6 dan Stage 10'a yükseltimleri ile ilgili görsel paylaşmıyorum.Bunu artık yapabilidiğinize inanıyorum ^^ )

Stage 6 kilidini açarak Stage 10 a yükselttiğimiz silahımızda bizden 36 LeveL "
Infernal Staff" istemektedir.
Öncelikle aşağıda ki görselden silahımız düşüreceğimiz yeni bölgemizi görelim.

MgZk36.jpg
 Tomb of the Exiles , kasma durumunuza göre 36-40 level arasında günlük görevi açılan oyunun 2. Elit dgsidir. Levelinize göre bosslar sizi zorlayacağından dolayı 6 kişilik bir parti ile girmeniz sizin için en iyisi olacaktır.Kullanmakta olduğunuz silahınızın da istediği upgrade silahı bu dungeon dan düştüğü için iyi bir grubunuz varsa silahınızı (Infernal Staff) elde edene kadar devamlı yapmanızı öneririm.Veya uğraşmak istemezseniz yukarıda uyarısını yapmış olduğum “Cinderlands Key”inizi burada kullanabilirsiniz.Bölgeye ışınlanarak kısayol “F7” parti bulucu kullanarak veya bölgede bulunan “Dragon Pillar” a tıklayarak parti arayabilirsiniz.

Silahımızı alalım ve aşağıda ki gibi birleşimlerini yapalım.Birleşimden sonra Stage 5 hatta Stage 10 a kadar olan yükseltimini Tomb Of The Exiles dg sinden düşürdüğünüz diğer silahlarla yapabilirsiniz.

Lg6QWJ.jpg

Stage 5 yaptığımız silahımız Stage 6 kilidini açmak için bizden 38 level “Lycan Staff” istemektedir.Aşağda ki görsellerde bu silahı alacağımız bölge ve boss  ile ilgili bilgileri görebilirsiniz.
G2J3r7.jpg
Bossu kestiğinizde içinden mavi esanslar alacaksınız.Bu esansları aşağıda ki resimde göstermiş olduğum bölgede ki çarklardan (Lycan Staff) silahınızı düşürmek için kullanacaksınız.
7XLAjv.jpg
Silahımız aldıktan sonra birleşim işlemine geçebiliriz.
R9vQjj.jpg
(Birleşimde istenilen materyal “Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.” Tomb Of The Exiles dgsinden düşmektedir.Veya Marketplace kullanarak satın alabilirsiniz)
 
Silahımızın Stage 6 kilidini açıp Stage 10 yaptıktan sonraki aşaması bizden 40 LeveL “
Hujikar Staff” istemektedir.Bu silahı elde edeceğiniz boss ve bölge ile ilgili bilgiye aşağıdaki görsellerden bakabilirsiniz.
7XLA4v.jpg

0NZyQ9.jpg
Bossu her kesmenizde kutu için 1, içinden çıkan silah kutusu için 2, toplamda 3 adet normal anahtar istemektedir.Haliyle çok fazla anahtar harcamanız gerekebilir.Eğer elinizde class silahınızı (Hujikar Staff) direk veren “Moonwater Key” varsa kullanmanızda fayda var.
 
Silahımızı düşürelim ve birleşimini yapalım.

gVGXER.jpg
Birleşimde istenilen materyal “Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.” oyun içi görevler ve Survey den verilmemektedir.Craftlayabiliyorsanız craft yoluyla veya Marketplace kullanarakta satın alabilirsiniz.
 
Birleşimden sonra Stage 5 yaptığımız silahımız Stage 6 kilidini açmak için bizden 40 LeveL “
Imperator Staff” istemeketedir.Bu silahı elde edeceğiniz bölge ile ilgili bilgiye aşağıdaki görselden bakabilirsiniz.
ZQqY4Z.jpg
 
Silahımızı alalım ve birleşimini yapalım.
E603aA.jpg
 
Stage 6 kilidini açıp Stage 10 a yükselttiğimiz silahımız bizden 42 LvL “Profane Staff” istemektedir.Bu silahı elde edeceğiniz boss ve bölge ile ilgili bilgiye aşağıdaki görsellerden bakabilirsiniz.
A6b3B0.jpg
Bossu kestiğinizde içinden turuncu esanslar alacaksınız.Bu esansları aşağıda ki resimde göstermiş olduğum bölgede ki çarklardan (Profane Staff) silahınızı düşürmek için kullanacaksınız.
lrDEnJ.jpg
Silahımızı düşürelim ve birleşimini yapalım.
O9lEGD.jpg

Birleşimden sonra Stage 5 yaptığımız silahımız Stage 6 kilidini açmak için bizden 45 LvL “Dokumo Staff” istemektedir. Bu silahı elde edeceğiniz bölge ile ilgili bilgiye aşağıdaki görselden bakabilirsiniz.
zlDn8j.jpg
Silahımız düşürdükten sonra birleşimini yapalım.
7XLAOY.jpg

Stage 6 kilidini açarak Stage 10 yaptığımız silahımız bizden 43 LvL “Forgotten Brightstone Staff” istemektedir.Bu silahı elde edeceğiniz bölge ile ilgili bilgiye aşağıdaki görselden bakabilirsiniz.
yoDVyk.jpg
Silahımızı düşürdükten sonra birleşimini yapalım.
1DoVmN.jpg

Birleşimden sonra Stage 5 yaptığımız silahımız Stage 6 kilidini açmak için bizden 45 LvL “Moonwater Baotite Staff” istemektedir.Bu silahı nasıl elde edeceğinizi ve bölge ile ilgili bilgiye aşağıdaki görsellerden bakabilirsiniz.
QYnvXj.jpg

QYnv1j.jpg
Silahımızı aldıktan sonra birleşimini yapalım.
B6dv9L.jpg
OYUNA GETİRİLEN PATCHLERDEN SONRA ALTTA GÖSTERMİŞ OLDUĞUM SİLAHINIZIN UPGRADE DEVAMI OYUNDAN KALDIRILMIŞTIR.SİLVERFROST HARİTASI GÖREVLERİNE GEÇTİĞİNİZ ZAMAN OYUN SİZE DEVAM SİLAHLARI OLAN "SKYPETAL,SİLVERFROST VE STORMBRİNGER" SİLAHLARINI VERECEKTİR.

Stage 6 kilidini açıp Stage 10 yaptığımız silahımız (True Profane Staff) birleşim için bizden 43 LvL “Storm Siren Staff” istemektedir.Aşağıda ki görsellerde bu silahı elde edeceğiniz bölge ile ilgili bilgileri görebilirsiniz.

W1MqLL.jpg


Biz oyuncuların Po 24 günlükleri diye adlandırdığımız bölgedir.Bölgeye atladığınızda merdivenlerden yukarı çıkınca girişi sağ taraftadır.Girişin önünden günlük görevlerinizi almayı unutmayınız.Görevlerin ana bossu olan Poharan, bölgede ki diğer bossların toplamda 10 kez (bu eski bir bilgidir güncelini öğrenince değiştiririz) kesilmesinden sonra ilk uyarısını verecek , uyarısından 3 dk sonrada ilgili bölgesinde ortaya çıkacaktır.

NOT : Bölge içerisinde kanal değişimi yapamazsınız.Bir arkadaşınızın "Po çıkıyor ch?" dediği zaman eğer farklı kanaldaysanız aynı kanala geçmek için partisine katılıp bölgeden dışarı çıkmalı ve içeriye tekrar dönmelisiniz.Her bir kırmızı atlama noktası sizi direk Poharan a götürecektir.


Silahımız aldıktan sonra birleşim işlemine geçelim.

92JYEO.jpg

Birleşimde istenilen “Moonwater Transformation Stone” oyun içinde görev veya Survey den verilmemektedir.Yapabiliyorsanız craft yoluyla veya Marketplace den satın alabilirsiniz.
Soulstone” 36 LvL Tomb Of the Exiles dg günlük kutusundan veya leveliniz gereği 41 ve 45 levelda yapacağınız son 2 faction günlüklerinden elde edebilirsiniz.
Naryu Silver” E.Fleet Supply Chain isimli 24 kişilik günlük alanından (Poharan 24 günlükleri) son boss olan Poharan görevinden elde edilmektedir.Veya envanterde ki alt sekmelerden (Dragon Express) elinizde ki naryu coinlerin 20 tanesi ile 1 adet Naryu Silver elde edebilirsiniz.
(Elde edilen başka yerler oldukça eklerim.)


Birleşimden sonra Stage 5 yaptığımız silahımız (Awakened Siren Staff) Stage 6 kilidinin açılması için bizden 45 LvL “Brightstone Staff” istemektedir.Bu silahı elde edeceğimiz bölge ile ilgili bilgiye aşağıdaki görselden bakabilirsiniz.

0mM0DW.jpg

Silahımız elde ettikten sonra birleşim işlemine geçelim.

Z7b5MZ.jpg
Birleşimde istenilen "Poharan's Perfume"  takı rehberlerinde gösterdiğim Blackram Supply Chain isimli dg nin son bossu olan Poharan kesildikten sonra elde edilmektedir.Veya Marketplace kullanarakta satın alabilirsiniz.
"Moonwater Refining Stone" 4 büyük dg dediğimiz (Brightstone Ruins ,The Pigsty ,Skittering To A Halt , Hall Of Ogong) dg lerinden ve E.Fleet Supply Chain (Poharan 24) bölgesinden elde edilmektedir.

Stage 6 kilidini açtığımız silahımızı Stage 10 yaparak şimdilik rehberi sonlandırıyoruz.

BDpOWL.jpg


Upgradeleri bu aşamadan sonra anlatma gereği görmüyorum.Çünkü itemleri nasıl upgrade edeceğiniz , nerelerden bulabileceğiniz vs. gibi durumları silahınızı bu aşamaya getirene kadar çözmüş olduğunuzu düşünüyorum.
 
Silahın bu aşamasından sonraki adımlarda silahı veya istediği itemleri bulmakta zorlanan arkadaşlar olursa konu altında mesaj olarak yazabilirler.
 

Umarım sizin için faydalı olmuştur.Kolay gelsin …
 RE: [West] 1-45 LeveL Weapon (Silah) Upgrade - hidden41 - 13-12-2015

Silahlar nereden düşüyor diye bir derdimiz yok artık çok güzel ama "level 11" silahı yok Sad


RE: [West] 1-45 LeveL Weapon (Silah) Upgrade - CounterMeta - 13-12-2015

helal olsun , ugrasmissiz her biri icin. Eline saglik


Cvp: [West] 1-45 LeveL Weapon (Silah) Upgrade - Nomu - 13-12-2015

(13-12-2015, Saat: 01:52)hidden41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Silahlar nereden düşüyor diye bir derdimiz yok artık çok güzel ama "level 11" silahı yok Sad

Konuyu hazırlarken bende çok aradım onu.Sonra yokluğu geldi aklıma , hüzünlendim nayır

(13-12-2015, Saat: 12:18)CounterMeta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.helal olsun , ugrasmissiz her biri icin. Eline saglik

Teşekkürler ...


RE: [West] 1-45 LeveL Weapon (Silah) Upgrade - absolute80 - 13-12-2015

ilk hongman silahımızın +5 kilidini açmak için istediği silahı bulamadım ben


RE: [West] 1-45 LeveL Weapon (Silah) Upgrade - CiLeK - 13-12-2015

Harika olmuş. Ellerine sağlık  Angel


RE: [West] 1-45 LeveL Weapon (Silah) Upgrade - hidden41 - 13-12-2015

(13-12-2015, Saat: 17:29)absolute80 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.ilk hongman silahımızın +5 kilidini açmak için istediği silahı bulamadım ben

Nereden/nasıl elde edildiğini mi bulamadın yoksa biliyorsun ama senin sınıfının silahını mı düşüremedin?
Eğer cevabın ikincisi ise o sorunun yeri burası değil.


Cvp: RE: [West] 1-45 LeveL Weapon (Silah) Upgrade - Nomu - 13-12-2015

(13-12-2015, Saat: 17:44)CiLeK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Harika olmuş. Ellerine sağlık  Angel

Teşekkürler Bi


RE: [West] 1-45 LeveL Weapon (Silah) Upgrade - jrtakolove - 13-12-2015

Eline sağlık çok güzel olmuş ama benim bir sorum olacak sizlere bu standart silahı sona kadar getirdikten sonra yeni bir  silah yani bundan daha iyi bir silahı almak ,bulmak, düşürmek, mümkünmüdür acaba sanırım yok öyle birşey ?


RE: [West] 1-45 LeveL Weapon (Silah) Upgrade - hidden41 - 13-12-2015

(13-12-2015, Saat: 23:42)jrtakolove Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Eline sağlık çok güzel olmuş ama benim bir sorum olacak sizlere bu standart silahı sona kadar getirdikten sonra yeni bir  silah yani bundan daha iyi bir silahı almak ,bulmak, düşürmek, mümkünmüdür acaba sanırım yok öyle birşey ?
Legend'lar gelene kadar yok.