Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi
Destroyer Sınıf Tanıtım Haftası - Baskı Önizleme

+- Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi (http://bladeandsoultr.com/forum)
+-- Forum: Blade & Soul Class (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-class)
+--- Forum: Destroyer (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-destroyer)
+--- Konu Başlığı: Destroyer Sınıf Tanıtım Haftası (/konu-destroyer-sinif-tanitim-haftasi.html)



Destroyer Sınıf Tanıtım Haftası - hidden41 - 06-11-2015

-Devir, Destroyer’ların devri-

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.’dan sonra sıra, koca baltası ile her yeri yakıp yıkan Destroyer’a geldi. Bu hafta Destroyer’lar hükmedecek. Peki bunu kim diyor? Cevabı Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir..

-DESTROYER, GENEL BAKIŞ-
[video=youtube]Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.[/video]

Destroyer çetin savaşlara girip, büyük hasarlara yol açmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Savaşlardaki mevzisi daima ön saflar olmuştur. Neden mi? Çünkü o böyle seviyor.

Destroyer’ın yetenekleri rakiplerini topukları üzerinde tutmayı(*) amaçlar. Korkutucu ebatlarından yararlanan Destroyer rakiplerini kolayca şaşırtabilir, yere düşürebilir ya da sersemletebilir. Bunları yaparak rakiplerini kendilerine has olan harekete karşı savunmasız bırakır: “Grab”.Destroyer, ufacık bir çaba ile rakiplerini havaya kaldırabilir, birçok bitirici hamlede bulunabilir ya da takım arkadaşlarının ölümcül hasarlar vermesine sebep olabilir.

Element hasarına geldiğimizde Destroyer'ın tercihi Taş ve Gölge oluyor. Tüm yeteneklerinde belirtilen element hasarları bulunmasa da bu elementleri barındıran yetenekleri doğru eşyalar ile çok daha yüksek hasarlara sebep olacak. Bahsi geçen iki tip elemente yönelmek uzun vadede iyi bir hamle olacaktır özellikle end-game zindanlara yaklaştıkça.

Her zaman ön cephede bulunan Destroyer, gruptayken rakiplerinin dikkatini üzerinde toplayamadığı için sanılanın aksine tank rolünü üstlenmez onun yerine gücünün ve yüksek dayanıklılığının verdiği fırsat ile takım arkadaşlarına destek olur. Düşmüş arkadaşlarını kurtarır, savunmasızları zarardan korur ya da CC etkisindeki takım arkadaşlarını kurtarma üzerine uzmanlaşır. Ayrıca takım arkadaşlarının yararlanabileceği komboları uygulamada da iyidir.

Destroyer PvP yaparken rakiplerinin devirici hamlelerinden dönerek uzaklaşabilir. Rakiplerinin sınırlı sayıdaki kaçma yeteneklerini çöp eder. Daha sonra cephanesinde kalan diğer CC yetenekleri ile rakiplerini iyice savunmasız hale getirir ve kritik hasara odaklanarak kısa zamanda sıralı birçok hamle ile rakiplerini alt eder.

-Yaygın olan bazı kombolar-


1. Blitz (1)
2. Grab (F)
3. Power Slam (Z)
4. Upward Block (4) (Tier 4 Stage 1)
5. Piledriver (F)


gv4bRkU.jpg




1. Body Kick (Z) Tier 3 Stage 1
2. Emberstomp (3) Tier 3 Stage 3
3. Grab (F)
4. Headbutt (X) Tier 3 Stage 1
5. Execute (X)
6. Knee (F) Tier 1 Stage 1


UnKAWwn.jpg




1. Emberstomp (3) Tier 3 Stage 3
2. Fury (E) Tier 4 Stage 1
3. Wrath (LMB) Tier 2 Stage 1
4. Cleave (RMB) Tier 4 Stage 3
5. Wrath (LMB) Tier 2 Stage 1
6. Cleave (RMB) Tier 4 Stage 3
7. Wrath (LMB) Tier 2 Stage 1


SSR9yfE.jpg




PvP Combo
1: Axe Sweep (4)
2: Grab (F) Tier 3 Stage 2
3: Emberstomp (3) Tier 3 Stage 2
4: Blitz (1) Tier 4 Stage 1
5: Judgement (LMB) Tier 4 Stage 2
6: Cleave (RMB) Tier 4 Stage 2
7: Judgement (LMB)
8: Cleave (RMB)
9: Ram (2) Tier 4 Stage 2
10: Judgement (LMB)
11: Cleave (RMB)
12: Judgement (LMB)
13: Cleave (RMB)
14: Stone Shield (V) Tier 4 Stage 4
15: Judgement (LMB)
16: Cleave (RMB)


XujKwV3.jpg

* "Topukları üzerinde tutmak" özellikle boks sporunda sıkça kullanılan bir deyimmiş ve anlamı rakibinizin sizin saldırılarınızdan sakınmasıymış. Eğer rakibiniz tırnakları üzerinde duruyorsa da bu onun saldırmaya hazır olduğunu belirtirmiş. Referans: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


Kendi görüşlerim
 • Destroyer PvP'de sanılanın aksine zor bir sınıftır. spin2win/tab2win gibi saçma yakıştırmalara çok denk gelirsiniz ama uzun süre bu sınıfı oynayınca olayın sadece TAB'dan ibaret olmadığını kavrıyorsunuz. Çoğu zaman ağzınızdan "Seni elime bir geçirirsem ..." gibi cümleler çıkar ve bunlar gerçekten yerinde cümelelerdir çünkü Destroyer eline geçirirse çok kötü şeyler yapabilen bir sınıf ama bazen tek sorun karşıdakini ele geçimek oluyor.
 • PVP'lerde en zor eşleşmeniz Blade Master olacaktır, özellikle sınıfını oynamayı iyi bilen bir BM. BM'den sonra gelebilecek en zorlu rakip sürekli zehirli bomba atıp etrafınızda görünmez gezen yani çirkef oynayan bir Assassin olabilir.
 • PvP'si yukarıda belirtildiği kadar kolay değildir çünkü rakibin kaçma skill'lerini harcatmak bazen çok zor olabiliyor.
 • PvP'lerde rakibinizi eline almayı pek önermem çünkü bazı sınıflar çok rahatlıkla elinizden kaçıp skill'inizi cooldown'a sokabiliyor. Bu da yukarıdaki PvP kombosunu bozuyor.
 • Özellikle PvP'lerde focus'unuzu dikkatli kullanmanız gerekiyor zira CC korunmanız dönme skill'inizde olduğu için bazen tam saldıracakken focus olmadığı için fırsatı kaçırabiliyorsunuz.
 • Hem dönme hem de stun kaçma skill'leriniz TAB tuşunda bulunuyor. Dönme skill'ini kullanayım derken TAB kaçmanızı harcadığınız çok olacak bu yüzden elinizi iyi alıştırmanız gerekli.
 • TAB dönmenizde (spin) tek zayıf noktanız "Knock Down" yani yere düşürme skill'leri. Bu yüzden özellikle bu tip saldırıları savuşturmaya çok özen gösterin.
 • Destroyer salt bir tank sınıfı değildir ama TAB dönmesinden gelen %400 defans bonusu ile gelen atakların hasarlarını rahatlıkla tanklayabilirsiniz. Ya da Blade Dancer'ların sıkça kullandığı Counter-Spin'i kullanırsınız. (Counter-Spin'i kullanmak defans spin'den çok daha iyi zamanlama gerektirir bu yüzden üzerinde bolca pratik yapmanız gerek.)
 • DPS'inin büyük çoğunluğu LB-RB kombosundadır bu yüzden ping değerinizin düşük olması önemli (150ms pingden fazla ping değerlerinde bu komboyu yapmak oldukça zorlaşıyor.)
 • CC skill'leri bakımından cephanesi gayet dolu bir sınıftır. 3 tane stun, 2 tane knock down ve 2 tane daze skill'i bulunmakta. (Bunların bazılarını açabilmek için belirli skill'lere puan vermeniz gerekmekte.)
 • Konuda bahsi geçtiği gibi party'sindekilere destek olabilen bir sınıftır. Meditasyon yapan bir arkadaşına koruma verebilir, tam ölmemiş bir arkadaşını eline alarak taşıyabilir ve CC etkisindeki arkadaşlarının CC'lerini silebilir. (CC'yi silmesi için 3'deki Stomp skill'ine en sağdan en az 1 puan vermesi gerekli) Bunlara ek olarak Grab skill'i ile rakiplerini eline ya da sırtına alarak party arkadaşlarının hasar almasını engeller. (Eğer Grab skill'ini geliştirirseniz party arkadaşlarınıza focus yenileme ve kritik gibi artılar da sağlarsınız.)
 • Çoğu BnS sürümünde Destroyer'ın Q'daki dönmesi "Alevli" yani Ateş elementinin hasarını vuruyor ama ileride bu "Gölge" olarak değişecek.


Not: 2 hafta önce çevirmem gereken bir konuyu bu kadar geciktirdiğim için hepinizden özür dilerim.

Konudaki görseller Türkiye'de erişime engelli siteler arasında yer alan imgur.com platformuna yüklüdür. Bu yüzden görsellere erişemeyen arkadaşlar "Yandex DNS" ya da herhangi bir VPN program ile görsellere sorunsuzca ulaşabilir.



RE: Destroyer Sınıf Tanıtım Haftası - Zatara - 06-11-2015

Eline sağlık dostum.  Dk Görüşler kısmı da ayrıca yararlı olmuş, Blade Dancer'da ben de benzeri bir çalışma düşünüyorum. 


 Not: Şimdiden, görselleri göremeyen arkadaşlara uzantının i.imgur olduğunu hatırlatır, dns ayarları ya da vpn programları ile şanslarını denemelerini öneririm.


RE: Destroyer Sınıf Tanıtım Haftası - 3455 - 06-11-2015

görüş kısmındaki şu ''seni elime bir geçirsem'' olayına sonuna kadar katılıyorum.Assasım ile vs attık sürekli vurkaç yaparsan sorun yok ama ele aldığı zaman kurtulamazsan çok can yakıyo

Tab kısmı nedense saçma geldi etrafında dönerek %400 defans kazanma nedir ya bende niye ölmüyor bunlar diyorum Big Grin


RE: Destroyer Sınıf Tanıtım Haftası - hidden41 - 06-11-2015

(06-11-2015, Saat: 13:11)Zatara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Not: Şimdiden, görselleri göremeyen arkadaşlara uzantının i.imgur olduğunu hatırlatır, dns ayarları ya da vpn programları ile şanslarını denemelerini öneririm.
Konuya ekledim. Forumdaki çoğu kullancımız benim imgur.com'u çok kullandığımı bilse de bilmeyenler illa ki olacaktır. Ay

(06-11-2015, Saat: 15:16)3455 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.görüş kısmındaki şu ''seni elime bir geçirsem'' olayına sonuna kadar katılıyorum.Assasım ile vs attık sürekli vurkaç yaparsan sorun yok ama ele aldığı zaman kurtulamazsan çok can yakıyo

Tab kısmı nedense saçma geldi etrafında dönerek %400 defans kazanma nedir ya bende niye ölmüyor bunlar diyorum Big Grin
Sin olarak çirkef oynarsan rahatlıkla kesersin Dest'leri. Sürekli görünmez kal ve shiruken'i ihmal etme, zehirli bombayı çok kullan TAB kaçmasını kullandırdıktan sonra da RB-F çalış. Dönerek kaçmayı deneyebilir bu yüzden yerde bir mayın bulundur. Kritik buff'ından sonraki X'ten kesinlikle kaç, ve kritik buff'ı bitene kadar da Dest'e yaklaşma.


RE: Destroyer Sınıf Tanıtım Haftası - 3455 - 06-11-2015

(06-11-2015, Saat: 18:46)hidden41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Sin olarak çirkef oynarsan rahatlıkla kesersin Dest'leri. Sürekli görünmez kal ve shiruken'i ihmal etme, zehirli bombayı çok kullan TAB kaçmasını kullandırdıktan sonra da RB-F çalış. Dönerek kaçmayı deneyebilir bu yüzden yerde bir mayın bulundur. Kritik buff'ından sonraki X'ten kesinlikle kaç, ve kritik buff'ı bitene kadar da Dest'e yaklaşma.
daha pvp pek gırmedım agırlık pve oynadım eu da basladıgım zaman her karakterın becerılerını ezberledıgımde dıkkate alıcam önerıleri tesekkurler


RE: Destroyer Sınıf Tanıtım Haftası - Destroyer58 - 06-08-2016

Sa Beyler  32 Lvl Destroyer Oyuncusuyum hangi Elementi seçmem Gerekiyor Bilmiyorum. Lütfen Yardımcı Olun Skiller yüzünden biraz zorluk çekiyorum Bu Arada Geçici Olarak Shadow u Seçtim.  gf.gif


Cvp: RE: Destroyer Sınıf Tanıtım Haftası - Elesis - 06-08-2016

(06-08-2016, Saat: 14:52)Destroyer58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Sa Beyler  32 Lvl Destroyer Oyuncusuyum hangi Elementi seçmem Gerekiyor Bilmiyorum. Lütfen Yardımcı Olun Skiller yüzünden biraz zorluk çekiyorum Bu Arada Geçici Olarak Shadow u Seçtim.  gf.gif

O seviyede elementler işine yaramaz. İleride takı, silah, vs. üzerinde elemente ek hasar felan ekleniyor. O yüzden şimdi düşünme okadarını. Ben destroyer oynarken sağ clicki shadow yapmıştım galiba. Yerden 5-6 kere buruyodum seri seri kesiyodum. Hangi skiller sana iyi geliyorsa onu seç. İleride değiştirirsin zaten öğrendikçe Wink


RE: Destroyer Sınıf Tanıtım Haftası - hidden41 - 07-08-2016

(06-08-2016, Saat: 14:52)Destroyer58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Sa Beyler  32 Lvl Destroyer Oyuncusuyum hangi Elementi seçmem Gerekiyor Bilmiyorum. Lütfen Yardımcı Olun Skiller yüzünden biraz zorluk çekiyorum Bu Arada Geçici Olarak Shadow u Seçtim.  gf.gif

Earth Destroyer oyna, Shadow Destroyer'a o göre daha iyi. Ama kasarken shadow RB yani Eradicate alan vurduğu için güzel olabilir. Yalnız Eradicate kullanmak ani.cancel'ı bozacağı için Fury (E) ile yapacağın burst hasarı çok azaltır.


RE: Destroyer Sınıf Tanıtım Haftası - Destroyer58 - 09-08-2016

Yardımcı olanlara teşekkürlerimi sunuyorum...  hidden41 Ve Elesis