Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi
Kıyafet Sistemi - Baskı Önizleme

+- Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi (http://bladeandsoultr.com/forum)
+-- Forum: Blade & Soul Genel (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-genel)
+--- Forum: Blade & Soul Rehber (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-rehber)
+--- Konu Başlığı: Kıyafet Sistemi (/konu-kiyafet-sistemi.html)

Sayfalar: 1 2


Kıyafet Sistemi - Zatara - 15-10-2015

 Giysileriniz savaş yeteneklerinizi güçlendirmez. Lakin, çevrenizin size karşı tutumunu etkileyebilir.

 Bir dövüş ustası fiziksel gücüne, kabiliyetlerinin üstünlüğüne ve elementleri kontrol etme kudretine güvenirken, giysilerin de tamamen işe yaramaz olmadığını unutmamalıdır. Doğrusu giysiler savaş gücünü yükselten herhangi bir artı getirmezler. Ancak seçtiğiniz tarafın nişanesi ve estetik görünüşün sağlayıcısı bu giysilerdir.Bu kostümler, üniformasını giydiğiniz tarafa olan sadakatinizin göstergesidir ve rakiplerinizi de yine bu üniformalar belirler.

 costumes_01_Milit_Pirates.jpg
costumes_02_Cultists_Soldiers.jpg
costumes_03_Skyhaven_Imperials.jpg

 Yeteneklerinize, kıyafetlerin bir etkisi olmadığını söylesek de, üzerinizde bir kıyafet bulunmadan Soul Shield'ınızın artılarını kullanamazsınız. Ayrıca, PvP için yukarıda gösterdiğimiz giysiler bir bayrak, bir simge anlamındadır. Rakibinizi belirleyen şey onların giysileridir! Bu gerçek tarafınızı seçtiğiniz zaman da kullanacağınız bir bilgidir. Kırmızı Taraf (Crimson Legion) yahut Mavi Taraf (Cerulean Order) için çalışmanız ancak taraf üniformasını giymeniz ile mümkündür. Yine giysilerin taktiksel avantajları da vardır. Örneğin, normal şartlarda düşmanınız olan bir tarafın karargahına, onların kıyafetini giyerek kolaylıkla girebilirsiniz. Ya da normal şartlarda dostunuz olan bir tarafa, rakibinin kıyafetleri ile saldırabilirsiniz.

GARDROP

 Gardrop sistemi (F3) oyundaki tüm giysileri karakterinizin üzerinde görebileceğiniz, atta Summonerların yoldaşları için olan giysileri bile bulabileceğiniz bir sistemdir. Bunla da kalmaz, size bu kıyafetleri nereden elde edebileceğinizi de söyler. Ayrıca elde ettiğiniz giysiler için bir depo vazifesi de görür. Yine bu depo işlevi sayesinde üzerinizdekileri hızlıca değiştirebilmenizi sağlar. Buradan giysiler, şapkalar, süsler gibi bir çok estetik görünüşlü eşyaya ulaşmanız mümkündür.

costumes_04_Wardrobe.jpg

 Kostümler görevlerle elde edilebildiği gibi güçlü düşman ve rakiplerden de düşebilirler. Bazı festival zamanlarında benzersiz kostümleri elde etme şansınız da vardır. Genel olarak ise Hongmoon Dükkanından istediğiniz kıyafeti satın almanız mümkündür.
Kaynak;Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.RE: Kıyafet Sistemi - BnSMaster - 15-10-2015

Gardrop sisteminin en başta gelmesi çok güzel oldu.Çok kıyafet var hepsine yer kalmıyordu.


RE: Kıyafet Sistemi - Zatara - 15-10-2015

Bence de bu sistemin başta yer alması çok büyük bir artı. Ben çok fazla kıyafete erişim imkanı bulamasam da en azından güzel kıyafetleri tespit edip nereden düştüğünü öğrenme konusunda çok yardımcı oluyor.


RE: Kıyafet Sistemi - SpireDust - 16-10-2015

tek sorunu alpha'da dahi premium istemesi Big Grin


Cvp: RE: Kıyafet Sistemi - Zatara - 16-10-2015

(16-10-2015, Saat: 01:30)SpireDust Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.tek sorunu alpha'da dahi premium istemesi Big Grin

Çok iyi hatırlattın premium istiyor hihihi  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (çevrilmesi gereken konulardan biri ama o koca liste gözümü çok korkutuyor.)


RE: Kıyafet Sistemi - SpireDust - 16-10-2015

çok tepki alıp ücretsize çevireceklerini düşünüyorum ama NCsoft bu belli de olmaz Big Grin


Cvp: RE: Kıyafet Sistemi - hidden41 - 16-10-2015

(16-10-2015, Saat: 01:32)Zatara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir....ama o koca liste gözümü çok korkutuyor...
Yardım gerekirse o listeye ben el atabilirim.


Cvp: RE: Kıyafet Sistemi - Zatara - 16-10-2015

(16-10-2015, Saat: 04:04)hidden41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(16-10-2015, Saat: 01:32)Zatara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir....ama o koca liste gözümü çok korkutuyor...
Yardım gerekirse o listeye ben el atabilirim.

Süper olur, hatta tümden o konu senin olsun  hihihi


Cvp: RE: Kıyafet Sistemi - hidden41 - 16-10-2015

(16-10-2015, Saat: 04:09)Zatara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Süper olur, hatta tümden o konu senin olsun  hihihi
Olur, fark etmez. Akşam okuldan sonra el atarım ona.


RE: Kıyafet Sistemi - DarkTroJan - 04-02-2016

Peki gardroba koyduğumuz giysileri diğer karakterimizde görebiliyormu ? Mesela bende bir outfit var yeni açtığım karaktere bunu aktarabiliyormuyum ?