Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi
Bireysel Kombo Sistemi - Baskı Önizleme

+- Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi (http://bladeandsoultr.com/forum)
+-- Forum: Blade & Soul Genel (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-genel)
+--- Forum: Blade & Soul Rehber (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-rehber)
+--- Konu Başlığı: Bireysel Kombo Sistemi (/konu-bireysel-kombo-sistemi.html)Bireysel Kombo Sistemi - Zatara - 05-10-2015

 (Üzerinden bir miktar zaman geçmiş olmasına rağmen oyun mekaniği ile ilgili bu duyuruyu çevirme gereğini duydum.Bu konudan sonra çevireceğim Takım Kombo Sistemi başlığının da konu bütünlüğü açısından okunması yerinde olacaktır, keyifli okumalar dilerim.)

  Kahramanınızın gücünü kombolar ile en üst seviyeye taşıyın!

 Bir dövüş üstadı olarak tek başına ölümcül olabilecek kapasitede birçok kabiliyete sahipsiniz. Ancak tecrübeli üstadlar bu kabiliyetleri bir birine destek olacak şekilde karıştırarak ölümcül nitelikte zincirleme saldırılar yapabilirler. Bu zincirleme yetenek karışımlarına kısaca kombo adı verilir.

Koşullara Bağlı Kombolar

 Bu tip kombolar oluşturabilmek için öncül şartlar gerekmektedir. Bu şartların bazılarının sizin üzerinde oluşması gerekirken bazıları da rakip üzerinde oluşmalıdır. Yere düşme yahut sersemlemek gibi.

 Summoner sınıfının yoldaşı aracılığı ile kullandığı 'anklebiter' (bilek ısıran) yeteneği bu duruma oldukça uygun bir örnektir. Bu yetenek kullanıldığında rakip yere düşer (knocked down), rakip yerde kaldığı sürece  Summoner'in kedisinin sahip olduğu 'If it fits, I sits' (Sığarsa Otururum) yeteneği kullanılabilir durumda olacaktır. Bu yetenek kullanıldığında rakip tutulmuş (grappled) duruma gelir. Bu da 'Headbutt' (Kafa atma) kabiliyetinin kullanılabilmesini sağlar. Yeterince hızlı olarak bu zinciri uyguladığınızda saldırınız git gide ölümcül hale gelecektir. Emin olun, pratik yapmak, bunu mükemmel hale getirecek!

personal_combos_screenshot_01_summoner.jpg

Durumsal Kombolar

 Yere bağlanma gibi, rakibin durumundan faydalanmayı gerektiren kombolardır. İçinde bulunduğunuz durum ve rakibin durumu değerlendirilerek bu tür kombolar yapıldığında etkili sonuçlar elde edilebilir.
 Örneğin, Force Master sınıfı önündeki rakibi dondurup yerine sabitleyen 'Dragonfrost' (ejder ayazı) yeteneğini kullandığında rakip hareket edemez hale gelir. Bu hale geldiğinde Force Master, rakibinin konumuna 'Blazing Wall' (yanan duvar) yerleştirebilir. Bu sayede düşman hareket edemediği için sürekli olarak hasar alır.

personal_combos_screenshot_03_force_master.jpg

Yüksek Darbe Komboları

 Çok yüksek hasar veren yetenekleri arka arkaya yahut başka yeteneklerin ardından kullandığınızda bazı güçlendirmeler kazanabilirsiniz. Örneğin, Blade Master bir saldırıyı başarılı bir şekilde 'Block'ladığında (engelleme) 'Pierce' (delme) yeteneği maksimum gücünü kazanır. Bu maksimum güçte bu kabiliyet ani şekilde tekrar tekrar kullanılabilir.
 personal_combos_screenshot_02_blade_master.jpg

 Toprak Diyarinda size ipuçları verebilecek birçok usta savaşçı ile karşılaşabilirsiniz. Ancak unutmayın yen ve kendi dövüş stilinize özel kombolar bulup uygulayarak bu ustalardan biri de siz olabilirsiniz! 


 (Kaynak; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.)


Cvp: Bireysel Kombo Sistemi - Nomu - 05-10-2015

Sığarsa Otururum Bi

Emeğine sağlık ...


RE: Bireysel Kombo Sistemi - KoJiRa99 - 10-04-2016

zatara blade masterin en iyi kombo sistemi sana gore hangisidir


Cvp: RE: Bireysel Kombo Sistemi - Shinsai - 10-04-2016

(10-04-2016, Saat: 13:40)KoJiRa99 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.zatara blade masterin en iyi kombo sistemi sana gore hangisidir

Karşındaki adama tab ve f'ini harcattıktan sonra havaya kaldırıp rising eagle vurup blade call yeteneğini  açıcaksın sonra tekrar adama havadayken ascend vurucaksın,adm yere düştüğünde Lightning Retribituon atıcaksın (Blade Call'daki C Yeteneği) adam daze yiycek ve tab ile f ini kullandığı için hiçbir şey yapamıycak adam daze yedikte nsonra 3 deki yeteeğini Fissure yapıp onu attıktan sonra 4 yada q skillin ile draw değiştiripi blade calldaki v yeteneğini Whirling Scourge açıcaksın ve sürekli lmb,rmb ani cancelı yapıcaksın tabi bu comboları yaparken adamın o  Lightning Retribituon ile yediği 2 saniyelik daze haliyle biticek bu yüzden x,c,2 ve tabdaki skillerine daze ve stun gelicek şekilde puan verip onları kullanmanda lazım umarım anlamışsındır xd 

Buda sadece bu kombo için gereken skillerin treesi: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Bu kombo'yu düzgün yapbilirsen adamı %100 ölür en kötü ihtimalle %80 gibi bi can götürüyorsun


RE: Bireysel Kombo Sistemi - Türker Sabit - 31-12-2016

bazı skillerin nasıl kullanıldığını anlayamıyorum biri skillerin nasıl kullanıldığını anlatabilirmi lütfen