Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi
Temel Dövüş Bilgileri - Baskı Önizleme

+- Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi (http://bladeandsoultr.com/forum)
+-- Forum: Blade & Soul Genel (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-genel)
+--- Forum: Blade & Soul Rehber (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-rehber)
+--- Konu Başlığı: Temel Dövüş Bilgileri (/konu-temel-dovus-bilgileri.html)Temel Dövüş Bilgileri - Zatara - 22-09-2015

Blade&Soul'da savaşın akışı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes için bu yeni konumuzun kaynağı yine Batı sunucularıLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.sı. Bildiğiniz gibi BnS, oyunculara kendilerini dövüş sanatı ustası gibi hissettiren hareketli bir dövüş mekaniğine sahip. Dövüş kabiliyetinin zirvesine tırmanmak için çevre hakimiyeti, pozisyon alma, oyun bilgisine sahip olma ve daha birçok yönde farkındalık gerekiyor. İşte bu yolculukta ihtiyacınız olabilecek bazı temel bilgiler burada.

 Hedef Alma:

Genellikle rakibe hasar verebilmek için onun önünde, yüzünüz ona dönük biçimde bulunmanız gerekir. Bazı yetenekler uzun menzilli etkiye sahiptir, önünüzde duran herkese hasar veren ve etkileri gösteren yetenekler de mevcuttur. Bu tip öne hasar veren menzilli kabiliyetler genellikle daima açık olur. Bir hedefe ihtiyaç duymazlar. Rakip bu alandan geçerse hasar görecektir. Örneğin; Destroyer sınıfının Axe Sweep yeteneği önünde bulunan tüm rakipleri yere yıkar.

combat_basic_screenshot_01_destroyer.jpg

 Yukarıda da dediğimiz gibi bazı yetenekler de kullanılmak için bir hedefe ihtiyaç duyar. Yeteneğin kullanılabilir olmasından bir hedefinizin bulunduğunu haliyle anlayabileceğiniz gibi düşmanın menzilinize girdiğini ona kilitlenen hedef imlecinden de anlayabilirsiniz.

combat_basic_screenshot_02_target.jpg

Etki ve Tepki:

 BnS dünyasında savaş etki ve tepki üzerine kuruludur. Saniyeler içinde verilen kararlar ölüm ve yaşam arasında dengeyi sağlar. Bazı kabiliyetler daima kullanılabilirken bazıları ise belli durumlarda kullanılabilirler. İçinde bulunduğunuz duruma göre yetenek barınızdaki kabiliyetlerin değiştiğini gözlemlemeniz oldukça kolaydır.
 Örneğin bir Destroyer yere düşürüldüğünde yetenekleri değişecek ve bu koşul altında kullanılabilecek acil durum kabilyetleri aktive olacaktır. Ancak dediğimiz gibi bu yetenekler acil durumlar için, öyle ise hızlı olmalısınız yoksa kullanılamaz hale gelebilirler.

combat_basic_screenshot_03_ability_bar.jpg

 Unutmayın siz acil durumlarda hayat kurtaran bu yetenekleri kullanabildiğiniz gibi rakipleriniz de bunları kullanabilirler. Sizin etkinize onlar bir tepki verecek, bu tepkinin etkisine siz bir tepki vereceksiniz ve bu böyle sürüp gidecek. Unutmayın, bu dövüş sisteminde daima tetikte olmanız gerekiyor. Daha fazlası için Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. adresi sizleri bekliyor.RE: Temel Dövüş Bilgileri - MrCaKaL - 01-10-2015

ellerine sağlık güzel paylaşım , bide öğrenmek istediğim ani. cancel yada animation canceldi sanırım nasıl yapılır ? pvp etkisi nedir? zorluğu nedir? comboda nasıl kullanılır ? bunlarla ilgili bilgide verebilirmisin , rus serverinde ilk açıldığı dönem oynamıştım yapılmıyordu sanırım sonradan mı eklendi yoksa hepmi vardı bu olay bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...


Cvp: RE: Temel Dövüş Bilgileri - hidden41 - 01-10-2015

(01-10-2015, Saat: 13:43)MrCaKaL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.ellerine sağlık güzel paylaşım , bide öğrenmek istediğim  ani. cancel yada animation canceldi sanırım nasıl yapılır ? pvp etkisi nedir? zorluğu nedir? comboda nasıl kullanılır ? bunlarla ilgili bilgide verebilirmisin , rus serverinde ilk açıldığı dönem oynamıştım yapılmıyordu sanırım sonradan mı eklendi yoksa hepmi vardı bu olay bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

Senin sorduğun temel bilginin dışında kalıyor bu yüzden bu başlık altında bunu sormak biraz yanlış. Destroyer'daki LB/RB ani.cancel'ı sorduğunu varsayarak sana Destroyer bölümünü incelemeni öneririm, orada öyle bir konu var.

Eğer orijinal sürümlerde var olan ani.cancel'ları merak ediyorsan Sin, Dest ve BM'de ani.cancel yapmak mümkün ama Dest hariç diğerlerindeki ani.cancel'ların detayını bilmiyorum. Dest için de RB skill'ine skill puanı vermen gerekiyor.

Ani.cancel'ların PVP ve PVE'deki artılarını ya da eksilerini YouTube'da ani.cancel vidyolarını izleyerek öğrenebilirsin ama eksisi yok bir hayli artısı var bunu söyleyebilirim.


RE: Temel Dövüş Bilgileri - MrCaKaL - 01-10-2015

yanlış yerde sorduğum için öncelikle özürlerimi iletirim , bilgi içinde çok sağolasın videolara bi göz geçirmede fayda var


RE: Temel Dövüş Bilgileri - BellCranel - 13-02-2017

Gerçekten çok yardımcı oldu, ellerine sağlık