Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi
B&S, Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler (PVE) - Baskı Önizleme

+- Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi (http://bladeandsoultr.com/forum)
+-- Forum: Blade & Soul Genel (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-genel)
+--- Forum: Blade & Soul Pve Alanı (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-pve-alani)
+--- Konu Başlığı: B&S, Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler (PVE) (/konu-b-s-yeni-baslayanlar-icin-temel-bilgiler-pve.html)

Sayfalar: 1 2 3


B&S, Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler (PVE) - Zatara - 22-08-2015

Blade and Soul PvE açısından oldukça zengin bir MMORPG. Konumuzda bu zengin içeriğe ulaşırken bilmek isteyebileceğiniz bazı noktalara değinilecektir..

Bu konu altında; *Parti Sistemi, *Loot Sistemi, *Ticaret Sistemi, *Clan Sistemi ve *Taraf Sistemi incelenecek. Yer yer ek okumalar için linkler verilecek anlatım da görsellerle desteklenecek. Ayrıca konu, güncel EU/NA çevirisi ile uyumludur.
Keyifli okumalar dilerim.


-PARTİ SİSTEMİ-

Oyunda oluşturabileceğiniz takımlar 4 ve 6 kişilik topluluklardır. Parti lideri parti ayarlarından takımın 4 ya da 6 kişilik olmasına karar verebilir. Herhangi bir işlem yapılmazsa takım 6 kişilik modda olacaktır. Kişi modu oyunda pve'den alacağınız ödülleri de etkilemektedir. 6 kişilik bir zindanda silahınızı elde edebilirken, aynı zindana 4 kişilik mod ile girerseniz zindan sonunda takı elde edebilirsiniz.
Parti kurduktan sonra, takımda yer alan oyuncular destek yeteneklerini arkadaşlarına kolaylıkla kullanabilir hale gelecektir.

Hedefi işaretleme opsiyonu da takım arkadaşlarınıza sıradaki düşmanın kim olduğunu belirtmek adına büyük bir kolaylıktır.

İşaret koyma yetkisi sadece liderde olacak şekilde ayarlanabilir. Ancak ayar olmaksızın tüm takım bireyleri işaret koyabilirler. Hedefi Ctrl tuşu ve bir rakama basarak hızlı bir şekilde işaretleyebilirsiniz.


gA9Gm2.png


-LOOT SİSTEMİ-


Oyunun loot sistemi bilindik MMORPG'lerle paralellik içermektedir. Düşen eşyanın kalitesine göre kurallar belirleyebilirsiniz.

Sadece eşyaları liderin alacağını, eşyaların sıra sıra toplanabileceğini de kararlaştırabilirsiniz. Hangi kalitede eşyaların kurallara tabi olacağını pek tabii seçebilirsiniz.

Yukarıda da denildiği gibi diğer MMO'lardan alışık olduğumuz eşya kalite sistemi, BnS'de de mevcuttur. Düşen eşyaların kalitesi çantaların üzerindeki renklerden kolaylıkla ayırt edilebilir.

2kEdy2.png

Şimdi ise takım arkadaşlarını düşen tüm itemleri alarak çıldırtan oyuncuları üzecek bir özellikten bahsetmem gerekiyor. BnS'de parti seçeneklerinde değerli olarak belirtilen eşyaları zar atarak değil para ödeyerek alabiliyoruz.

Konuyu biraz daha açmak gerekirse ihtiyacınız olan bir eşya düştüğünde bir açık artırmaya katılıyorsunuz. En yüksek meblağı ödeyen taraf eşyayı alıyor. Ödenen para nereye mi gidiyor? Tüm takım arkadaşlarınızın cebine. Bu nedenle ihtiyacı olamasa bile oyuncular blöf artırmalar yapabiliyor. Dikkat edin...

Artırma 1 bakır paradan başlayıp, onlarca altın paraya kadar gidebilir. Artırma mesajını gördüğünüzde artırmaya katılıp parayı yükseltebilir yahut çekilip payınızı bekleyebilirsiniz. En yüksek parayı verene süre dolana kadar kimse karşı çıkmazsa eşya bu kişiye gitmekte. Eşya beklerken zindanın ileri bölümlerine geçmeyin, listeden adınız silinir ve alacağınız ödülü yahut parayı alamazsınız.

Arkadaşlarınıza ihtiyacınız olduğunu söylemeniz ve eşyayı size bırakmalarını istemeniz elbet ki mümkün.

MyaQJ2.png


-TARAF SİSTEMİ-

Oyunda asıl eğlence bir taraf seçimi yaptığınızda başlayacaktır. Yaptığınız taraf seçimini ileride değiştirmeniz mümkün. Ama kendi tarafınızda yer alamayan bir guilde katılmanız mümkün değildir.

Forumumuzda taraflarla ilgili birçok konu bulunmaktadır;

*Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. *Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. *Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. *Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Tarafınızı değiştirmeniz gerektiğinde büyük şehirlerdeki taraf temsilcilerine gidip, küçük bir meblağ karşılığı rakip tarafa geçebilirsiniz.

DRy1G6.png


-CLAN SİSTEMİ-


Klanlar, her oyunda olduğu gibi BnS bünyesinde de büyük önem taşırlar. Eğer tarafınızı seçmişseniz bölgelerin büyük şehirlerinde ulaşacağınız Klan NPC'lerinde bir Klan kurabilirsiniz. Klan adınıza dikkat edin, çünkü tekrar klan kurduğunuzda bu adı alamazsınız.

7byJJN.png


j2QMOW.png

Başlangıçta oldukça az kişi barındırabilen klanlar seviyeleri yükseldikçe daha çok oyuncu alabilirler. Bu seviyeleri de klana yapılan puan bağışları ile atlayacaklardır.

urD4NRu.png


3gQ6pdC.png

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

-TİCARET SİSTEMİ-


Oyunumuzda para altın, gümüş ve bakır olarak 3 çeşittir. 100 bakır 1 gümüş ederken, 100 gümüş de 1 altın eder.

F5 tuşu ile herhangi bir bölgeden satın alacağınız eşyalara ulaşabilirsiniz, bu malzemeler size mektup ile ulaştırılacaktır. Ancak satmak istediğiniz ürünleri şehirlerdeki Banka-Ticaret NPC'lerine kaydettirmeniz gerekmekte.

1uBI5T7.png


Oyunumuzda ticaret, oyunculara takas isteği atarak da olabilmekte, ancak oyunumuzun pazar sistemi alttaki görsellerde görebileceğiniz şekilde kayıt usulü ile ilerlemektedir.Kaydettiğiniz ürünleri açık artırma üzerinden satabileceğiniz gibi, kesin fiyat vererek de satabilirsiniz.

EQoRs7A.png


JLcPsGH.png


Görseller için @"Zhenon" 'a çok teşekkür ediyorum.


Daha fazlasına ilişkin forum rehberlerine ve Sıkça Sorulan Sorular bölümlerine danışınız. İyi forumlar, iyi oyunlar...RE: B&S, Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler (PVE) - hidden41 - 22-08-2015

Yeni başlayanlar için iyi bir rehber oldu. Ay


RE: B&S, Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler (PVE) - BnSMaster - 22-08-2015

Güzel olmuş Eline sağlık.


RE: B&S, Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler (PVE) - Nomu - 22-08-2015

Yararlı bir paylaşım , eline sağlık ...RE: B&S, Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler (PVE) - Zhenon - 22-08-2015

Rica ederim @"Zatara" , yine başka işler olursa bana bırakabilirsin görsel işlerini  Fr


RE: B&S, Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler (PVE) - xnRavenVio - 23-08-2015

eline emeğine sağlık güzel bi rehber olmuş


RE: B&S, Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler (PVE) - Achilles - 24-08-2015

Güzel olmuş, kırmızılı adamı gösterip klanı beyazlıda kurmussun ama hihihi


RE: B&S, Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler (PVE) - Zatara - 24-08-2015

(24-08-2015, Saat: 16:58)Achilles Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir....kırmızılı adamı gösterip klanı beyazlıda kurmussun ama hihihi

Evet, biraz öyle olmuş. Hatta tüm görseller EU çevirisi ile paralelken, guild kurma ve guild reward kısmındaki iki görsel eski Rus çevirisinden. Ama istenilen mesajı vermek için kafi. Bu konuyu açmayı düşündüğümü söylediğimde görsel hazırlamaya başlamıştı @"Zhenon" sonra PlayBnS çevirisi değişince tekrar guild kurmaya üşendi sanırım  Fw


RE: B&S, Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler (PVE) - irfanulgen - 21-01-2016

Bu guild kurmak için ki NPC hangi haritada nerede kaç levelde oluyor 26 levelim ama bulamıyorum.


RE: B&S, Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler (PVE) - hidden41 - 21-01-2016

(21-01-2016, Saat: 06:47)irfanulgen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bu guild kurmak için ki NPC hangi haritada nerede kaç levelde oluyor 26 levelim ama bulamıyorum.

Oyundaki 3 haritada da var. İlki "Viridian Coast" adlı haritada "Jadestone Village" adlı köyde.
Mavi isen soldaki, kırmızı isen sağdaki kişiden guild açabilirsin.

fiYgN7r.jpg