Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi
B&S Upgrade Sistemi - Baskı Önizleme

+- Blade & Soul Forum | BladeandSoulTR Türkiye Fan Sitesi (http://bladeandsoultr.com/forum)
+-- Forum: Blade & Soul Genel (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-genel)
+--- Forum: Blade & Soul Rehber (http://bladeandsoultr.com/forum/forum-blade-soul-rehber)
+--- Konu Başlığı: B&S Upgrade Sistemi (/konu-b-s-upgrade-sistemi.html)B&S Upgrade Sistemi - hidden41 - 25-01-2015

Bu konuda +5 kilidini açma ve birleştirme olaylarından bahsetmeyeceğim. Çünkü forumda upgrade zincirini orijinal server için anlatan 2, Playbns için anlatan 1 tane konu zaten var. Konulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

PlayBNS için upgrade silah upgrade zincirini gösteren Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Orijinal server için silah upgrade zincirini gösteren Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Bu konuda upgrade'in mantığını anlatacağım. Hangi itemlar upgrade edilebilir ve bu itemları upgrade ederken +5 kilidini hangi item açar, +10 olunca hangi item ile birleşim yapılır bunları kendi kendinize nasıl bakarsınız bunu öğreteceğim. Kesinlikle şu item için şu gerekir gibi bilgiler vermeyeceğim. Dediğim gibi bu durumu anlatan konular zaten mevcut.
Eğer rehberi iyi anlarsanız gerekli itemları kendiniz rahatça anlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey OKUMAK. Ayrıca konu tüm upgrade edilebilir itemlar için geneldir.

Öncelikle B&S'teki upgrade sistemini açıklayayım. B&S'de upgrade "Sacrifice" yani feda etme ile yapılıyor. İtemınıza level atlatmak için ona item ya da upgrade taşı yediriyorsunuz ve itema exp kazandırıyorsunuz.
Silaha level aldırmak için silah, takıya level aldırmak için takı yedirmeniz gerek. (PlayBNS serverında takılarda spesifiklik mevcut. Yani yüzüğe level aldırmak için yüzük, küpe için küpe, kolye için kolye, bilezik için bilezik ve kemer için kemer gerekiyor. Ama orijinal serverlarda bu olay yok. İstediğiniz takıya istediğiniz takı ile level aldırabilirsiniz.)

Anlatımı alttaki örnek fotoğraf ile yapacağım.
Spoiler :
7xAvP9E.jpg

Üzerinde 1 numaralı bölümdeki gibi exp barı olan itemlar upgrade edilebilir. İtemın son upgrade leveli, itemın grade'ine göre farklılık gösterir. Genelde ismi mavi renkli olan (rare) itemlar maksimum level 5 olur. İsmi pembe renkli olanlar (epic) ise maksimum 10 level olur.

Bu bilgiden sonra en çok kafa karıştıran kısma gelelim.
2 numara ile gösterilen yerde kilit simgesi var. Bu simgenin olduğu cümlede yazan item ile bu silahın +5 kilidi açılıyor.
3 numaralı kısımda ise örs simgesi var. Bu simgenin olduğu cümlede ise birleştirmeniz gereken itemlar ile birleşim sonrası elde edilecek item gösteriliyor.
4 numaralı kısımda silahı kullanmak için olmanız gereken minimum level yazıyor.
Ayrıca yine 3 numaralı kısımda bu silahı upgrade etmek için gereken silahların level aralığı yazıyor. (4 numaralı kısımda yazan level kastediliyor.)

Örnekteki silah için :
+5 kilidini açmaya, +5 Hongmun Axe
+10'daki birleşime, Thousand Soul Axe +10 ve Plague Axe +5 gerekli. Elde edilecek silah ise Awakened Hongmun Axe +1
Upgrade etmek için 1-20 level silahlar feda edilmeli (yedirilmeli).
Kullanabilmek için en az 6 level olunulmalı.

İtemınızı +5 yaptınız kilidini açmanız gerekti. Açıklamayı da okudunuz ama gerekli itemı isminde bulamadınız ve gerekli item ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsunuz.
Upgrade işlemine devam etmek için +5max itemınıza Shift+Sol klik yaptınız ve upgrade ekranı açıldı. Açılan ekranda fare imlecinizi alttaki fotoğrafta gösterildiği gibi boş slotun üzerine getirince size gerekli olan itemı tanımlayan küçük bir ekran belirecektir. Oradan silahın adını, level gereksinimi ve nasıl elde edildiğini öğrenebilirsiniz.
Spoiler :
Ppq58gi.jpg
+10 itemların için gerekli birleştirme itemlarını da aynı bu şekilde öğrenebilirsiniz. Alttaki örnekte olduğu gibi.
Spoiler :
3heo5y1.jpg

Upgrade'de kullanılan kağıtlar ve taşlarda sıra.

2 tür kağıdımız bulunmakta, bunların biri minimum expi artırır diğeri denk gelecek expi üzerinde yazan değer ile çarpar. (%150 ya da %200)
 • Minimum expi artıran kağıtlar :
  Spoiler :
  7fhTzOF.jpg
 • %150-%200 kağıtları :
  Spoiler :
  cWCaSLi.jpg

Not : Minimum exp olayını alttaki örnekten bakabilirsiniz. (Örnekte min-exp kağıdı kullanmadım, kullanınca min-exp arttığından min-expin oku sağa kayıyor.)
Spoiler :
tgcOsWO.jpg

Upgrade taşları silah ve takı için 2 farklı türdedir.
 • Silah için olanları :
  Spoiler :
  lOiOb2s.jpg
 • Takı için olanları :
  Spoiler :
  0Kbii4k.jpg

Orijinal serverda bu okuma olayı çok daha kolaylaşacak hatta itemların açıklamalarında "LİNK" sistemi bulunduğundan gerekli itemlar hakkında bilgi edinmeniz daha da kolaylaşacak.
Bir örnek :
Spoiler :
OLmuky2.jpg
1 numaralı kısma tıklayınca sol tarafa küçük bir bilgi ekranı gelecek ve gerekli her bilgiyi oradan elde edeceksiniz. Tıpkı 1 numaralı kısım gibi 2 ve 3 numaralı kısımlardaki linklere de tıklayabiliyorsunuz.

Birleştirme ve kilit açma ekranında gerekli itemları ve materyalleri görebiliyorsunuz.
Bir örnek :
Spoiler :
cYzRs02.jpg


Bütün bilmeniz gerekenler bu kadar. Bundan sonra kimseye sormadan silahınızı ya da takılarınızı rahatça upgrade edebilirsiniz.
Upgrade zincirinde hangi item nereden elde edilir diye anlatım yapan rehberlerimizin linkleri :
 • PlayBNS için,
  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
 • Orijinal server için,
  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Upgrade mantığı bu kadar arkadaşlar. Aklınıza takılan soruları konu altında sorabilirsiniz.


RE: B&S Upgrade Mantığı Rehberi - WhitEnamel - 26-01-2015

Ellerine sağlık çok yararlı oldu. Yapmadığım iş değil Upgrade fakat hala karıştırmışlığım var. Big Grin


RE: B&S Upgrade Mantığı Rehberi - hidden41 - 26-01-2015

Ben de sacrifical yöntemi kullanan bir oyun oynadım diye yabancılık çekmemiştim ama ilk upgrade'imde silahı +5ten +10 yapana kadar her level için kilit açan silahtan lazım sandığımdan Hongmen silahı farmlıyordum Big Grin


RE: B&S Upgrade Sistemi Rehberi - bilsoft - 07-10-2015

Fotoğraflar ölmüş Sad yenileme imkanınız varmı?


Cvp: RE: B&S Upgrade Sistemi Rehberi - hidden41 - 07-10-2015

(07-10-2015, Saat: 17:46)bilsoft Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Fotoğraflar ölmüş Sad yenileme imkanınız varmı?

Görsellerin hiçbiri ölü değil. Görseller imgur.com'a yüklü ve imgur sitesi Türkiye'de erişime kapalı bu yüzden görseller gözükmüyor. DNS adresi kullanmıyorsan DNS adresi kullanarak ya da kullandığın DNS adresi ile imgur.com'a erişemiyorsan farklı bir DNS adresi kullanarak görselleri görebilirsin. En basit örnek şu an için Yandex DNS. (Bu durum anasayfadaki shoutbox üzerinde de belirtilmiş durumda.)


RE: B&S Upgrade Sistemi Rehberi - bilsoft - 08-10-2015

Mesajı attıktan sonra farkettim Smile teşekkür ediyorum.


RE: B&S Upgrade Sistemi - muratkos1 - 26-03-2017

İtemlere Upgrade patch gelmiş . Yeni upgrade hakkında bilgi verecek birisi olur mu acaba ?


RE: B&S Upgrade Sistemi - BladeCeremony - 27-03-2017

Aynı mantık upgrade siahını 46 da falan alıyorsun


RE: B&S Upgrade Sistemi - Freseq11 - 30-04-2017

(26-03-2017, Saat: 14:29)muratkos1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.İtemlere Upgrade patch gelmiş . Yeni upgrade hakkında bilgi verecek birisi olur mu acaba ?

aynen ya duyun sesimizi  Gm Gm Gm