Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.44/5 - 9 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yetenek Ağacı Sistemi
#1
Spoiler :
Yine Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.dan bir konu ile karşınızdayım, güncel haberlerin biraz gerisinden geliyorum ama yetiştireceğim elbet sonunda  hihihi Bu sefer Yetenek Ağaçları ile ilgili kısa bir bilgi vermeye çalışacağım, keyifli okumalar.

 
 BAŞARIYA GİDEN YOL, KİŞİNİN YETENEKLERİNİ DOĞRU ŞEKİLDE KULLANMASINDAN GEÇER
 
 Dövüş ustaları azim ve kararlılıkla çalışmaya devam ettikçe, yeteneklerini istediği şekilde özelleştirmeyi de başarabilir. Bu yetenekler sınıftan sınıfa fark ettiği gibi yapılan özelleştirmelere göre de farklılık yaratırlar.
 
 Skill_trees_01_Different_Skill_Unlock.jpg
 
 Yolculuğunuzun başında aldığınız Hongmoon parşömeni sınıfınıza ait gizli bilgiler barındırmaktadır. Bu sayede her seviye atladığınızda kazandığınız gücü yeteneklerinizi özelleştirme için harcayabilirsiniz.
 
 Bu Dövüş Parşömeni ile tüm yeteneklerinizi görebilir, hangi açıdan hangi kabiliyeti güçlendirmeniz gerektiğine kendiniz karar verebilirsiniz. İstediğiniz geliştirmeye baktığınızda yeteneğinizin alacağı hali kolaylıkla görebilirsiniz.
 
 Skill_trees_02_Skill_Window.jpg
 
 Yeteneklerini savaşta olmadığınız her an istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Duruma uygun çözüm üretmeye yönelten bu sistem ile istediğiniz stratejiyi kolaylıkla kullanabilirsiniz. Yeteneğin özelleştirmesini kaldırmak ve puanları başka kabiliyet için kullanmak istediğinizde bunu bir ön gereksinim olmadan yapabilirsiniz. Hatta durumlara özel yetenek ağacı sayfası yapıp kaydetme imkanınız da bulunmaktadır. Bu sayede önceden özelleştirdiğiniz sayfalar arasında, içinde bulunduğunuz durum için uygun geçişler yapabilirsiniz. Hasar vermek istediğinizde buna uygun özelleştirmelerin olduğu sayfayı kullanırken, destek olmaya özel yedek bir sayfa da yapabilirsiniz.
 
 Yeteneklerinizde yapacağınız değişimler, tamamen sizin isteğinize bağlıdır. Ancak işin içinden çıkamadığınız hallerde oyun üç farklı durum için otomatik yetenek geliştirmesi önerisi yapabilir.
 
Skill_trees_03_Recommended_Training.jpg
 
 Dövüş ustaları çalışmalar sonucu seviyelerini yükseltebilir, özelleştirme puanlarına ve yeni yeteneklere kavuşabilirler. Lakin, söylenceye göre bazı gizemli teknikler vardır. Bu efsanevi teknikler mücadeledeki ustalığın zirve noktalarıdır. Söylenceler tozlu tavernalarda kulaktan kulağa, fısıltılarla yayılmakta, pek çok kudretli savaşçı bu öykülerin peşinde bu teknikleri aramaktadır. Bu muhteşem kudrete ulaşmak, her kim olursanız olun uzun ve zor bir yolculuktur, bundan şüpheniz olmasın...
Selam Arkadaşlar;

Yetenek ağacı sistemi eskiye oranla çok değişiklik gösterdiğinden dolayı yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olabilmek için elimden geldiğince yeni sistemi anlatmaya çalışacağım.


Öncelikle "K" tuşuyla skill pencerenizi açtığınız zaman sol üst köşede (alt resim) her karaktere ait 2 adet element olacaktır.(Resimdeki skill ağacı Summoner classına aittir ve Summoner Earth - Wind elementlerini kullanır.) Bu elementlerin ikisinide başlangıç olarak kullanabilirsiniz.Ama 50+ levellarda geldiğiniz zaman bu elementlerin hangisini nerede kullanacağınızı daha net olarak öğreneceksiniz.Konu yeni başlayanlara hitap ettiğinden bu kısmın detaylarına girmeyeceğim sadece o bölümün ne olduğunu bilmeniz yeterlidir.
 
jW0Po9.jpg
 
Konuya dönersek eğer yine sol üst köşede "View Trainable Skills" yazan bir bölüm göreceksiniz.Bu bölümü boş bırakırsanız size karakterin sahip olduğu tüm skilleri üst resimde olduğu gibi gösterecektir.Karakterin sahip olduğu tüm skilleri bilmeniz önemlidir ancak üzerinde oynama yapabileceğiniz skilleri görmeniz sizin için çok daha rahat ve kullanışlı olacaktır.O nedenle de bu bölümü tüm skillerinizi iyice öğrendikten sonra işaretleyerek (alt resim) kullanmanızı öneririm.

vpkdrp.jpg
 
İlgili bölümü işaretlediğiniz zaman skill ekranınız artık sadece üzerinde değişiklik yapabileceğiniz skillerinizi gösterecektir.Anlayabilmeniz açısından kutulara numaralar koydum.Bu şekilde hangi skillin kaç adet yolu olduğunu daha net görebilirsiniz.

Üzerinde değişiklik yapabileceğiniz skillerin de kendine özgü yapıları vardır ve kutucukların alt kısımlarında ufak bir açıklamaları bulunmaktadır.


Kırmızı ile işaretli örnekte gördüğünüz gibi;

1. Increase Damage : Skill kullanımda yüksek hasar odaklıdır.Pve için uygundur.
2. Daze : Skill kullanımda rakibi diz üstüne çöktürerek durduran (daze) bir yapıya sahiptir.Pvp için uygundur.
3. Knockdown : Skill kullanımda rakibi yere düşürerek durduran (knockdown) bir yapıya sahiptir.Pvp için uygundur.

(Hangi skillerinizde daze , knockdown , stun , resist vb. özellikler olduğunu bilmek için sol taraftaki menüyü kullanabilirsiniz.)(Alt resim)

Pr84m7.jpg

Ve son olarakta pvp yaparken skill ağacını pvp ye göre ayarlamak veya pve zindanlarda skill ağacını pve ye göre ayarlamak bir süre sonra size zor gelecektir.Bunun için pvp ve pve ye göre ayarladığınız skill ağacınızı kayıt edebileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır.(Alt resim) Ancak bu bölüm sizden "F10 Hongmoon Store" dan almanız gereken (Training Expansion Voucher) isimli bir item istemektedir.İtemi alarak ilgili kayıt slotlaırını açtığınız zaman skillerinizi kaydedebilir , bu kayıtları isimlendirebilir ve iki kayıt arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

mkOjZ0.jpg


NOT : Ayrıca bazı skill kutucuklarının sol üst köşelerinde (üst resim) kırmızı ve beyaz parşömenler göreceksiniz.Bu parşömenler o skillin sahip olduğu "Hongmoon Skilleri" göstermektedir.Hongmoon skiller belirli itemlerle veya görevlerle açılabiliyor ve skillerinize ekstra özellikler sağlıyor.Hatta bazı hongmoon skiller bazı karakterler için olmazsa olmaz olabiliyor.Sahip olduğunuz tüm Hongmoon skilleri görebilmeniz için "U" daki achivement bölümünde "Character - Skills" ekranında görebilirsiniz.Bu konuda 50+ level konusu olduğundan bu kadar bilgi yeterli olacaktır.
(Son Düzenleme: 02-09-2017, Saat: 13:36, Düzenleyen: Nomu.)
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
#2
Nick'e bakmayınca başlıktan soru soruyorsun zannettim  hihihi Eline sağlık.
(Son Düzenleme: 13-10-2015, Saat: 07:57, Düzenleyen: Achilles.)
PC-Gaming-Master-Race.jpg
#3
Tamirden gelmiş galiba senin bilgisayar Fl . Ne kaldı ki şunun şurasında güncele yetişmene...
(Son Düzenleme: 13-10-2015, Saat: 09:45, Düzenleyen: Zhenon.)
sucker_punch_samurai-t2.jpg
#4
(13-10-2015, Saat: 09:44)Zhenon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Tamirden gelmiş galiba senin bilgisayar Fl . Ne kaldı ki şunun şurasında güncele yetişmene...

 Evet geldi sorun anakarttaymış sağolsun Monster servis yine ücretsiz değiştirdi  Angel . Resmi sitede olup da bizde olmayan son 7 konu kaldı galiba. (Çevirmeye gerek olmayan 1-2 konu dışında)

 3 hikaye konusu ki şunlar;
* Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
* Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
* Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

 3 tane  de duyuru konusu;
* Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
* Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
* Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
kaldı geriye Smile  Liste yapıyorum da.

(13-10-2015, Saat: 07:57)Achilles Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Nick'e bakmayınca başlıktan soru soruyorsun zannettim  hihihi Eline sağlık.

Değiştirdim konunun adını. 'Yetenek Ağacı Nedir?' yerine 'Yetenek Ağacı Sistemi' yaptım.
(Son Düzenleme: 13-10-2015, Saat: 11:31, Düzenleyen: Zatara.)
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
#5
BnS West rahat durmuyor, bir iş daha çıkarmışlar sana : Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#6
Adamlar oyunla ilgileniyor diye sevinsem mi yoksa bana iş çıktı diye üzülsem mi bilemedim  Big Grin
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
#7
Yetenek ağacını otomatik dizmesi hoş bir uygulama olmuş bu yapımcıların önerdiği build oluyor sanırım ?
#8
(16-11-2015, Saat: 12:25)cagataymy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Yetenek ağacını otomatik dizmesi hoş bir uygulama olmuş bu yapımcıların önerdiği build oluyor sanırım ?
PlayBNS'te de var o özellik ve oyunun kendi verdiği build'ler hiç de iyi değil.
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#9
Öncelikle boyle güzel  bir site açtığınız ve bizleri bu güzel oyun hakkında bilgilendirdiğiniz için teşeşekkür ederim.Ben 4. betada summoner kastım ve 10 lvl oldum ama skillerimi geliştiremedim hiç.yani bir kaç skil kendisi açıldı ama açılan o skıllerin geliştirmelerini nasıl yapacağımı bulamadım.Siz her level aldığınız puanlarla geliştirebilirsiniz yazmışsınız ama ya bana puan  gelmedi yada birşeyleri yanlış yaptım.Sizden ricam bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.İyi dorumlar.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#10
(16-12-2015, Saat: 00:03)YoYo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Öncelikle boyle güzel  bir site açtığınız ve bizleri bu güzel oyun hakkında bilgilendirdiğiniz için teşeşekkür ederim.Ben 4. betada summoner kastım ve 10 lvl oldum ama skillerimi geliştiremedim hiç.yani bir kaç skil kendisi açıldı ama açılan o skıllerin geliştirmelerini nasıl yapacağımı bulamadım.Siz her level aldığınız puanlarla geliştirebilirsiniz yazmışsınız ama ya bana puan  gelmedi yada birşeyleri yanlış yaptım.Sizden ricam bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.İyi dorumlar.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. "YETENEK" bölümüne bakmalısın.
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Silah Upgrade Sistemi
Yazan: Zatara
Yorumlar: 39
Okunma: 33,552
Son yorum: shouplock
22-08-2018, Saat: 15:55
  Rehber Meslek Sistemi
Yazan: Kucabara
Yorumlar: 148
Okunma: 102,093
Son yorum: freatorelix39
28-06-2018, Saat: 08:56
  Kıyafet Sistemi
Yazan: Zatara
Yorumlar: 16
Okunma: 15,943
Son yorum: saw061
15-03-2018, Saat: 19:10
Question Rehber Sevgililer Günü Etkinliği ve Yeni Silah Geliştirme Sistemi
Yazan: IronicaS
Yorumlar: 7
Okunma: 4,412
Son yorum: ZitaCan
08-10-2017, Saat: 15:30
  Rehber PVE ve PVP Legend Soulshield Elde Etme Sistemi
Yazan: cncsenol
Yorumlar: 15
Okunma: 5,983
Son yorum: septick
12-09-2017, Saat: 13:18

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..