Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 10 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Oyuncular İçin Tavsiyeler
 Merhaba arkadaşlar, yine oyuncuların işini kolaylaştıracağını düşündüğüm bir konuyla karşınızdayım. Bu kez, oyuncuların oyun keyfini arttıracak ipuçları ve tavsiyeleri sizle paylaşmak istiyorum.  Çalışmanın kaynağı Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.. Ben de sizler için, bunu uygun şekilde çevirip,yer yer kendi tecrübelerimi katıyorum. (Birçok farklı şey eklediğimi de belirtmek isterim, konuyu, İngilizce bilseniz bile, asıl kaynağı yerine buradan okumanızı öneriyorum.) Konu EU/NA sunucuları göz önüne alınarak hazırlanmıştır.Tüm oyunculara keyifli okumalar.

Konuyu rehber başlığımızdaki fazlalık ve konunun rehberden ziyade tavsiyeler içermesi nedeniyle tartışma bölümünde açıyorum. Sizler de yeni oyuncuların işini kolaylaştıracak önerilerinizi ekleyerek konumuzun zenginleşmesini sağlayabilirsiniz.

Genel Tavsiyeler:
  •  Görev yaptığınız, yaratıkları öldürdüğünüz bölgeler çok kalabalıksa channel değiştirmeyi unutmayınız. İşinizi kolaylaştıracaktır.
  •  Oyuna girerken, VIP sahibi oyuncuların oyuna giriş önceliği vardır. Sıra beklemeniz gerekebilir.Blade and Soul'un en güzel yanlarından biri, hikayesidir! Ara videoları geçerseniz oyundan alacağınız keyfi düşürürsünüz. 
  •  Oyunda 2 taraf mevcuttur. Cerulean Order ve Crimson Legion. Görevlerde ilerlemek için bir taraf seçmeniz gerekse de PvP yapmak zorunda değilsiniz.
  •  Açık Dünya PvP mücadelelerini aktive etmek için taraf üniformasını giymeniz gerekir. Bu üniformayı giymek istisnai haller dışında PvP yapmak istemeyen oyuncular için bir zorunluluk değildir.
  •  Katıldığınız tarafta bir rütbeniz vardır. Rütbeniz, tarafınıza katkınıza göre yükselecektir.
  •  Baştan üçüncü Taraf rütbesini almazsanız yeni QingGong yeteneklerini açamayabilirsiniz. QingGong oyunda havada uçma ve parkur yeteneklerinin adıdır. Ancak bu taraf sınırlaması Doğu sunucularında kaldırıldığından EU/NA da mevcut olmayabilir.
  •  Arena karşılaşmaları ve Müzayede evi satışları tüm sunucuları kapsar. Yani EU'da birden fazla sunucu seçeneği olursa, arena ve satışlar ortak olacak.Arena karşılaşmaları tamamen dengelidir.
  •  PvE itemleri ile elde ettiğiniz statlar, arenada etkisiz olacaktır.
  •  Ctrl-F 'ye basarak oyuncuları görmeme imkanınız var. Oyuncu efektleri, yahut kıyafetleri nedeniyle bilgisayarınız kasıyorsa, size ilaç gibi gelecektir.

Envanter Tavsiyeleri:
  •  Bankanın ikinci sekmesini genişletmek, ana sekmeyi genişletmekten daha ucuzdur. Ancak karakterinize bağlı eşyaları ve silah kutularını ikinci sekmeye koyamazsınız.
  •  Silahlardaki göremediğiniz statları unsealing talisman (mühür kırma tılsımı) ile görebilirsiniz.
  •  Unsealing Talismanlar (mühür kırma tılsımları) oyundaki yapay zeka satıcılarında oldukça pahalıdır. Bu eşyaları kendi levelinizdeki zindanları temizleyerek elde edebilirsiniz. Tayvan, Çin, Japon ve Kore Sunucuları, hatta PlayBnS bile, Anket sistemine sahiptir. Bu sistem sanıyorum ki Avrupa sunucularında da olacaktır. Anket sistemine verdiğiniz cevaplar sonucunda bazı ödüller kazanırsınız. Bu ödüller seviye atlamanızda oldukça yardımcı olacaktır.
  •   Adı renkli değişik eşyalar edindiğinde atmadan önce düşünün.Daha sonra işinize yarayacak şeyler olabilir. İsmi mavi ve mor olanlara özellikle dikkat edin. Turuncu isimleri gördüğünüzde zaten oyunu biliyor olacaksınız. 
  •  Üzerinde misc. , miscellaneous gibi ibareler bulunan eşyalar çöptür, direkt satın.Bir kutuyu açarken parıldayan anahtarı kullanırsanız mutlaka kendi sınıfınıza ait eşya çıkar.
  •  Silah > Bopae > Takı , bu sıralama eşyaların vereceği statlar açısından önem sırasıdır. Fiyatlara değer biçerken göz önünde tutun.
  •  Eşyaları, özellikle de silahları ve takıları kendi eşyalarınızı beslemek için kullanabilirsiniz. Atmadan, satmadan önce aklınızdan bunu geçirin. Yükseltme ücretine göre bu öneriyi değerlendirin.
  •  Üzerinizde kıyafet yoksa , Bopaeleriniz (Soul Shield, Ruh Kalkanı) çalışmayacaktır. Bir Bopaeyi geliştirmek için gerekli toz, diğer Bopaeleri kırarak elde edilir.
  •  Bir gem'i kırmak size bir çeşit kristal verebilir. Kırdığınız gem'in seviyesi ne kadar yüksekse kristal kazanma ihtimaliniz o kadar artar. Bu kristaller gemlerinizi daha yüksek gemlere dönüştürmek için kullanılır.
  •  Soul Stone (Ruh Taşı) daha sonra çok işinize yarayacak. PvP'den ve taraf görevlerinden edinebilirsiniz.
  •  Her seviyede Bopae seti dizmekle vakit kaybetmeyin. Zindanlarda düşecek eşyaların fiyatlarını önceden F5 tuşuna basarak, Müzayede evinden öğrenin. Bu eşyalara değer biçmenizi kolaylaştırır. Özellikle de ihtiyacınız olan Bopaelere.
Mücadele Tavsiyeleri:
  •  Assassin ve Kung Fu Master sınıfları yeni oyunculara çok zor gelebilir.
  •  İçerisinde Boss bulunan bir zindana girdiğinizde otomatik bir görev mesajı alacaksınız. Zindanı bitirdiğinizde ödülünüzü almayı unutmayın yoksa dışarı çıktığınızda ödül alamazsınız.
  •  2 Farklı parti sistemi vardır. 4 kişilik ve 6 kişilik. 4 kişilik versiyon daha zordur. 4 kişilik versiyonda daha ender ve değerli eşyalar, kıyafetler ve silah elde etmek mümkündür. 6 kişilik versiyonda ise takılar, bopaeler ve düşük olasılıkla silahlar düşer. (PlayBnS'te bu sistemin neredeyse tam tersi vardır,6 kişilik versiyondan silah, 4 kişilik versiyondan takı elde edilir. Kaynakta bu durumu görmek beni de şaşırttı.)
  •  Takım arkadaşınız Boss'a bir kontrol yeteneği kullandığında, bu yetenek ile ilişkili bir aura oluşur bossun etrafında.Aynı türden bir kontrol yeteneğiniz varsa hemen kullanırsanız boss kontrol altına alınmış olur. Örneğin, arkadaşınız yahut siz bir yere düşürme yeteneği kullandıysanız, aynı içeriğe sahip bir yetenek daha kısa sürede kullanılmazsa, Boss yere düşmez. Uygun yeteneği nasıl bulacağım kısa sürede diyorsanız, space tuşuna basın, uygun yeteneği otomatik olarak olarak kullanacaksınız.
Harita-Keşif Tavsiyeleri:
  •  Silahlarınızı kamp ateşlerinde ve Zindan girişlerindeki ejder sütunlarında çantanızdaki çekiçler ile tamir edebilirsiniz. Ya da şehirlerdeki demircilerden tamirat talep edebilirsiniz. Ancak demirci yapay zeka, sizden ücret alacaktır.
  •  Emergency Repair Hammer ( Acil durum tamir çekici) silahları her yerde ve her zaman tamir edebilir. Savaş durumunda bile kullanılabilir.
  •  Zindanlardaki boyut kapılarının rengi zorluğa göre değişir. Bu renkler kolaydan zora doğru; beyaz/gri, yeşil, mavi, mor.
Arayüz Tavsiyeleri:
  •  Diğer MMO'ların aksine mouse karakterin baktığı yönde görünmez şekildedir. Kolaylıkla, ALT'a basılı tutarak mouse imlecini görünür kılıp kontrol edebilirsiniz. Karakterinize önden bakmak ve bazı sekmelere ulaşmak için gerekebilir. Gerçi oyun zaten bu özelliği size başlangıç aşamalarında öğretecektir.
  •  F5 ile Müzayede evine her yerden ulaşabilirsiniz. Ancak bu şekilde sadece alım yapabilirsiniz. Satım için aracı NPC'nin yanına gitmeniz gerekir. Bu aracılık görevini banka NPC'leri üstlenmektedir.
  •  Shift+F1 e basarak arayüzdeki simge ve barların yerini değiştirebilirsiniz. Arayüz editöründen çıkmak için de Esc'ye basmalısınız.
  •  F3 ile tüm kıyafetleri ve onları nereden edinebileceğinizi gösteren özelliği kullanabilirsiniz. Bu özellikle ile kıyafetler, şapkalar, maskeler ve daha fazlasını karakteriniz üzerinde görebilirsiniz.
  •  Ctrl + X ile arayüzü kapatabilirsiniz.

İLERİ OKUMA;

PvE Bilgileri;      Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

PvP Bilgileri;      Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Oyun Hikayesi;   Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Görev Rehberi;    Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Stat Rehberi;       Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

EU/NA S.S.S.;     Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(Son Düzenleme: 31-08-2015, Saat: 17:15, Düzenleyen: Zatara.)
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
Yaptın gene yapacağını. Güzel olmuş ellerine sağlık. Cool
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Güzel paylaşım elinize sağlık F3 olayını bende bilmiyordum ^^
Teşekkür ederim dostlar. Dojo ve Batı resmi sayfasında yapılan paylaşımları olabildiğince Türkçeleştirmeye çalışıyorum. @"BnSMaster" @"hidden41"  ve sizlerin de emekleriyle, forumumuz release'e hazır olacaktır.  hmm
(Son Düzenleme: 11-09-2015, Saat: 02:45, Düzenleyen: Zatara.)
(31-08-2015, Saat: 17:20)ebayezid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Güzel paylaşım elinize sağlık F3  olayını bende bilmiyordum ^^

Gardırop sistemi PlayBNS'te olmadığı için bilinmemesi normal hatta F4 ile arkadaş listesinin açıldığını bilen de az sayıda Ay

dojo'da konuyu okuduğumda beğenmiştim çevirmen güzel olmuş, teşekkür ederim @"Zatara"
(Son Düzenleme: 31-08-2015, Saat: 20:49, Düzenleyen: hidden41.)

''Uygun yeteneği nasıl bulacağım kısa sürede diyorsanız, space tuşuna basın, uygun yeteneği otomatik olarak olarak kullanacaksınız''

Kaç gündür arayıpda bulamadıgım cevaptı sureklı kaçırıyodum çok teşekkürler ayrıca diğer bilgiler içinde güzel bir başlangıç rehberi olmuş
Merhaba ben oyunu youtubeden baktim ve ciktiktan sonra oynamaya karar verdim

Ama bisey dikkatimi cekti bosslar cok kolaymi yeniliyor eger öyleyse oynamicam cünkü
boss savaslarinda zorlanmayi seven birisiyim bana bilgi verebilirmisinz?
(26-10-2015, Saat: 18:50)Digimon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Merhaba ben oyunu youtubeden baktim ve ciktiktan sonra oynamaya karar verdim

Ama bisey dikkatimi cekti bosslar cok kolaymi yeniliyor eger öyleyse oynamicam cünkü

maplerdakı ufak bosslar çok çok yenılmıyo yanı tek basına kesemezsın mesela olye atan yuzuk atan silah atan bossları tek basına kesemezsın birden fazla adam lazım tek basına ya ölürsün yada çok uzun surer

onun harıcınde katlardakı bosslar var ama o konuda pek bır bılgım olmadıgı ıcın yorum yapmak ıstemıyorum daha bılgılı kısıler var onlardan modlardan yorum alabılırsın

mesela ornek bır boss vıdeosu : Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

bu bossa tek basına dalan yurek yemıstır genelde 10 kısıye yakın kısı saldırır Smile
(Son Düzenleme: 26-10-2015, Saat: 19:12, Düzenleyen: 3455.)
Bahsettiğin boss'u 38 level'da solo kesen bir sürü kişi var. Çok da zor bir boss değil o.

Düzeltme: Hatta herkes solo kesiyor hihihi
(Son Düzenleme: 26-10-2015, Saat: 19:17, Düzenleyen: hidden41.)

(26-10-2015, Saat: 18:50)Digimon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Merhaba ben oyunu youtubeden baktim ve ciktiktan sonra oynamaya karar verdim

Örneğin WoW'daki gibi beyin yakan taktiklerle bir ay kesmek için uğraşacağınız bir boss yok BnS'de. PvE'de aşırı zorlanma bekliyorsanız oyun hoşunuza gitmeyebilir. Ama normal derece zorladığı alanlar da bulunmuyor değil.

Edit: Aylarca uğraşılan içerik de mevcutmuş. Yani hoşunuza gidebilir önerimi değiştirdim.  Huh
(Son Düzenleme: 26-10-2015, Saat: 20:22, Düzenleyen: Zatara.)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [West] Sıkça Sorulan Sorular - Yeni
Yazan: hidden41
Yorumlar: 43
Okunma: 16,936
Son yorum: ZitaCan
13-10-2017, Saat: 17:52
Sad Çözüldü Yeni gönderilen newsletter keyleri ulaşmama sorunu
Yazan: Hakki Sahin
Yorumlar: 7
Okunma: 608
Son yorum: rolingbaba
08-10-2017, Saat: 21:10
  Oyuna yeni başlıyıcağım Bir sorum var
Yazan: Mert Kavak
Yorumlar: 1
Okunma: 191
Son yorum: ismetr
13-08-2017, Saat: 08:19
Thumbs Up Solo PvE için En Uygun Sınıflar Nelerdir ?
Yazan: burakberkan
Yorumlar: 3
Okunma: 478
Son yorum: DarkDream
24-06-2017, Saat: 16:53
  Yeni başlayanlar için Server Tavsiye
Yazan: DeTNaW
Yorumlar: 1
Okunma: 727
Son yorum: Mathilda
10-06-2017, Saat: 17:57

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..