Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.33/5 - 15 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yaratık Çeşitleri
#1
Yoldaki tehlikeler mi? Sormasan daha mı iyiydi acaba? Umarım ölülerden ya da devasa örümceklerden korkmuyorsundur genç adam, çünkü cevabımızda bunlardan pek çok var. Hmm... Hangi soğukkanlı canavardan başlasam acaba? Bir vuruşta insanın kafasını ezen taş golemlerden mi? Yoksa kurbanlarını diri diri yiyen vahşi avcılardan mı? Tamam, buldum galiba!

 Biliyorsun, dünyamız yüzlerce farklı canlı türünü barındırıyor. Bunlardan başlıcaları; siz... yani şey, biz insanlar, hayvanlar ve canavar türleri. Aman ha bu saydığım 3 canlı soyunu birbirine karıştırma! Canavarlar insanlarla karıştırılmaktan pek hoşlanmazlar. Bu canavar türlerinden bazıları; kutsal yaratıklar, antik canavarlar ve hatta canlandırılmış efsanevi makinelerdir! Tam olarak kaç farklı canavar türünün bu diyarda dolaştığını bilmiyorum açıkçası. Ama en mantıklısı öğrenebildiğin kadarını öğrenmek. Tabi hayatta kalmak istiyorsan. Sonuçta karşılaşacağın yaratıklar pek şirin ya da dost canlısı olmayacak.

01_Ironfang.jpg

 Automatonlar! (Robotlar)

 Bu canlılar oldukça gariptirler. Yaşarlar ve ölürler ancak etten ve kemikten yaratılmamışlardır. Demirden dövülmüşler, ağaçlardan doğmuşlar ya da topraktan peyda olmuşlardır. Örneğin, devasa Ironfang (demirpençe) soyundan muhafız aslanlar, Terracota askerleri ile birlikte kadim topraklarda nöbet tutarlar. İki nöbetçi tür de kilden ya da madenden yapılmadır. Bazı türler de insanların kendi görünüşünde yapıp chi enerjisi ile can verdikleri talim kuklalarıdır. Söylemeden geçemeyeceğim; Bu Automaton türlerini yapmada asıl ustalar antik Naryu halkıydı. Bugün bile Naryuların harika işçiliğinden doğma savaş makineleri diyarda kol gezmektedir. Heykeldir yahut ağaçtır bana zararı olmaz sanmayasın sakın.

Toprak Ruhları, Golemler!

 Taş devler bazen akılsız Automatonlarla karıştırılırlar. Tabi, böyle bir yanılgı bir canlının son yanılması olacaktır. Golemler gibi toprak ruhları doğanın ruhsal enerjisinin toprakla birleşmesinden doğmuşlardır. Türlü boylarda ve çeşitlerde görülebilirler. Bazen çakıl taşı boyunda toprak ruhları görülürken bazen de yürüyen dağlar hakkında söylenceler işitilir. Bu ruhlar toprağın yılmaz bekçileri ve savunucularıdır. Kendilerini pek kızdırmamanı tavsiye ederim.

02_Scalebeak.jpg

Raptorlar!

 Ah, Raptorlar! Bu tanımlama , dünyanın dört bir yanına yayılmış onlarca yırtıcı türü kapsayan bir sözcüktür. Bu başlıktaki bazı yırtıcılar göklerde fırtına gibi hareket edip çaresiz avlarını kovalarken, bazıları da yeryüzünün çeşitli bölgelerinde açlıklarını dindirme peşindedir. Bu avcılar, tüylü yırtıcı kuşlardan tutun da, Scalebeak adlı sürüngen türlerine kadar uzanan büyük çeşitliliktedir. Raptor ırkları genellikle belli bölgelere özgü olarak görüldüklerinden, halk için çok korkunç varlıklar değillerdir. İnsanoğlu yüzyıllardır bu canlılarla karşılaştığından bu türlere karşı hazırlıklıdır. Ancak Küldiyarlar'ın çöllerinde devasa yaratıkların kemikleri sessizce bekleyiştedir. Bu dev canavarların kanatları güneşi bile kapatabilecek ihtişamdaydı belki de bir zamanlar. Bilemiyorum, eğer hala yaşayan bir tanesi varsa dışarıda bir yerde... Umarım yoktur. Senin gibi bir maceracıyı erkenden kaybetmek istemeyiz.

Yaşayan ölüler!

 Hayat daima ölümle bitecek diye bir kural yok. Felaket ve çürüme eşliğinde sürüp gider bazen. Bu ölülerin ruhları diyarda hapis şekilde dolaşırken, karanlık Chi bulaşmış bedenleri bir kabus gibi dirilip diyara korku ve vahşet saçarlar. Bazı yaşayan ölüler karanlığın lanetlediği topraklarda doğarken, bazıları da karanlığa hizmet eden çürümüş insanların eseridir. Kana susamış Jiangshi hala tabutundan çıkıp diyara korku salmaya uğraşmakta, uzun süre önce yitip giden orduların iskelet askerleri hala yürüyüşünü sürdürmektedir. Bu acınası zavallı ruhları, eziyetlerinden kurtarmak senin gibi erdemli savaşçılara düşen bir görev! Yüzyıllardır çektikleri acıyı dindirip onları ruhlar diyarda huzura kavuşturmak sizlerin elinde!

03_Dokumo_The_Spider_Queen.jpg

Örümcek Kraliçe!

 Kimse bu kadim yaratığın nereden geldiğini ve bugün hala nasıl geliştiğini tam olarak bilmiyor. Yarattığı tehtidin büyüklüğü konusunda ise kimsenin şüphesi yok. Dokumo, yani Örümcek Kraliçe, toprağın derinliklerinde dolaşan devasa bir örümcek! Canavarların bile kabusu! Yalnız da değil üstelik. Yerin derinliklerindeki yuvasında doğan,devasa örümcek ordusunun her neferi, insanı göz açıp kapayıncaya kadar kapıp, acılı bir ölüm tattırabilir! Benden sana bir tavsiye, örümceklere dikkat et. Eğer birini görürsen, şunu hemen hatırla; o yakınlarda muhakkak aç gözlerle seni izleyen on tanesi daha vardır!

Biçerdöverler!

 Türe verdiğimiz isim garip değil mi? Ama emin ol kendilerine oldukça uygun. Doğanın gerçek hiddetini görmek istersen, ki isteme, Thrasherlara, Biçerdöverlere bir bakıver. Bu güçlü avcılar, Snapjaw Kabilesinin en güçlü savaşçılarının bile gücüne saygı duyduğu korkunç yaratıklardır. Genelde cüsseleri büyük, akıllı ve daima taze ete aç rakiplerdir. Hatta bazıları rakibini parçalamadan önce zehir kusarak onu zayıflatma gibi etkili bir taktik kullanır. Zehir olamasa bile avının derisini yüzmekte üstüne yoktur, ama sanırsam öncelikle aroma katıyor. Sos gibi düşün! 

 Senin de karnın acıktı mı bilmem ama benim ... Peki tamam, tamam şakayı bıraktım. Başka Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. merak ediyorum bunun üstüne?
(Son Düzenleme: 18-10-2015, Saat: 04:25, Düzenleyen: Zatara.)
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yardım Soulstone Farmlama Çeşitleri
Yazan: OwlHammer
Yorumlar: 10
Okunma: 7,490
Son yorum: mangolupasta
18-03-2016, Saat: 15:29

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..