Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soulstone Plains Faction Quest Sorunsalı
#1
Silah ve takı upgrade için fazlaca soulstone lazım oluyor. Bende şu muhterem yere gideyim dedim. Öncelikle ilk girdiğimde baya karışık geldi ama biraz dolandıktan sonra bazı şeyleri kavradım. Hatta gitmeden önce burası ile ilgili bir rehber aradım ama forumda birşey bulamadım. s27.gif  Aslında amacıma ulaştım yeterli miktarda soulstone elde ettim. Gelmişken şu günlük faction görevlerini de aradan çıkarayım istedim fakat birkaç tanesinde takıldım.

Görevlerin isimleri Battle for the Soulstones ve Quarry Worries, ikisininde de ortak sıkıntım kesiceğim bossların yerlerinden emin değilim. İçinden düşen shield'leri almam lazım, ilk görevde şu pp kasılan bosslardan düşürdüğüm 6 shield'i aldım, diğer 3 shield'i düşüreceğim bossu bulamıyorum. Karşı base'de olabilir mi? hayır giremiyorum da ondan s20.gif ordaysa sıkıntılı s20.gif

Diğeri de, mining bittikten sonra şu tam ortada sıra halinde duran bosslar herhalde, eğer öyleyse onları kesmem imkansız 35 m canı mı ne vardı onların. Yani tam olarak ne yapmam gerekiyor? İptal mi edeyim görevleri?

Edit: Birde pp kasarken, neden hep farklı pp geliyor? dps önemli mi?
(Son Düzenleme: 24-09-2016, Saat: 12:06, Düzenleyen: mertriver1.)
#2
İlk önce capturing başlar,ortada bir tane boss kesilir sujun adlı bir crimson boss ( crimsonlarında,cerulanın bossunu kesiyorlar ) daha sonra mining başlar 32 dakika,31.dakikadan itibaren sağ ve soldaki büyük matkaplara,canavarlar saldırırlar,ilk önce 2 tane büyük domuz ve peşinden o silahlı gunsinler domuzlar gelir ( onları yoksay bulaşma uzakdur =) senin gelen büyük domuzu kesmen lazım zaten görüceksin herkes saldırıcak biranda,1.5 dakika sonra falan ondan bir tane daha gelicek ( hem sağdaki hem soldaki matpaka saldırıyorlar,genellikle ilk sağdaki kesilir sonra soldakina koşulur veya ortada üst tarafta bosslar matkaplara ulaşmadan kesilirler ) bunlar bittikten sonra dakika 26 gibi terorler saldırır,tehlikelidirler dikkatli olman lazım,sana lazım olan bunların kutusundan cıkan soulshielder ( % 100 çıkıyor görev için sadece ) daha sonra dakika 23 gibi özel bosslar çıkar,ondan sonra dakika 20 gibi tekrar aynı şekilde saldırırlar ( yukarıda yazdıklarımın aynısı tekrar başlar )  dakika 11 de tekrar aynı şekilde saldırırlar,en son 4 ve 5. dakikalar arası Grintooth adlı bir domuz gelir ( türkler genellikle eşek diyebilir kafan karışmasın s20.gif ) o domuzuda kesikten sonra görevlerin biter.Senin dedin o Mining bittiken sonra başlayan battle veya üst taraftaki büyük terör bossu gwi,senin onlarla hiçbir işin yok,görev içinde lazım değiller,bossları keserken sağ taraflarına dikkat et üstlerinde presig point yazar,ve vurduğun hasara bağlı olarak ona göre pp gelir.

Diğer bir görev var ismini hatırlamıyorum,karşı takım ( cerulansan crimson,crimsonsan cerulanlar ) mining yaptığı zaman onların npclerini kesmen lazım,kısacası çöp bir görev yani kimse yapmıyor / yapamıyor...

Ayrıca oyunda en iyi para kasılan yer,o en sonda gelen grintooth adlı domuzun kutusu,etrafta kesilen terorlerin kutusu,dakika 23 ve 13.dakikalarda çıkan özell boss grass ( büyük ağaç bossu yeti ve terorun çiftleşmesi sonucu ortaya cıkmıs olan ) ve ortada minin başlamadan capturing esnasında kesilen sujun crimson bossunun kutuları,soulstone plains key atar,onlardan para kasabilirsin ( dakika 4 küsürde çıkan grintoothun kutusu 5  tane key atabiliyor o yuzden en önemlisi o ) uzun olmus olabilir detaylıca yazdım sorun olursa cevapların gördüğümde =)

Bunu unuttum,miningde kestiğin bossların kutusundan crimson secret order çıkar bir görev,karşıdaki adamların basesine girdiğin zaman sağdaki ve soldaki çadırların içinde kağıt var onu alman lazım ( 20 soulstone veriyor ) ve ortadaki heuk bulmu adlı bossu kestiğin zaman yine içinden bir kağıt atar okuduğun zaman,görevciden 20 soulstone alabililirsin,yani aşşağıda falan bulmu,elder gibi yazılar görürsen takip et kes adamlarla birlikte
(Son Düzenleme: 24-09-2016, Saat: 14:19, Düzenleyen: mangolupasta.)
#3
Yani anladığım kadarıyla bu görevler tamamen mining sırasında kesilen bosslarla ilgili. O capturing'de çıkan bosslara da özellikle dikkat edicem. Şimdiye kadar o bahsettiğim soul shield'ler, faction insigna ve chest çıktı. O dediğin kağıttan veya keylerden hiç çıkmadı. Çok vuramıyorum gibi hissediyorum zaten bosslara, eriyene kadar 100k anca vuruyorumdur. Bazende kaçırıyorum %30 hp'de yakalıyorum, kutu bile düşmediği oluyor. Sanırım biraz daha AP kasmam gerekicek. FPS düşmesinden hiç bahsetmiyorum bile. Rekorum 14 fps =) Server'ın yoğun olduğu saatler rekoru 10 fps dolaylarına çekmeyi düşünüyorum (!) 

Peki adamların basesine nasıl giriyoruz !? Surlarda okçular var, e bosslar desen en kötü birisine yakalanıyorsun. Bir püf noktası var mı bu işin? Birde son olarak o bahsettiğin terrorlerde ki shieldleri (6 tane) aldım ben. Diğer 3  shield düşmedi hiç bir şekilde. Tam hatırlamıyorum bir 10-15 arası kestim o bosslardan yada bossları bilmediğimden denk gelmedi sanırım.

Uzun uzun anlatman iyi olmuş. Zaten detaylı bilgilere ihtiyacım var. İlk girdiğimde gözüme baya karışık geldi haliyle. Mini rehber gibi oldu yazdıkların, Teşekkürler.
#4
1) Capturing'de karşı tarafın miner boss'unu kesiyorsun. Boss'u kesen taraf mining yapma hakkı kazanıyor. Boss'un günlüğü var.

2) Mining'de 3 dalga saldırı oluyor ve her dalgada sırayla 2 domuz 1 terör ve 1 random sacred beast (golem, altın domuz, ot yeti ya da bulbari / Son dalgada Grindtooth) geliyor. 2 tane mining alanı olduğu için bu olaylar aynı anda 2 kez gerçekleşiyor. Domuzların, terörün ve Grindtooth'un günlükleri var.

* Miner boss'u ölen tarafın mining etkinlikleri biter. 2 tarafın da boss'ları düşerse mining sona erer ve son düşen tarafta Strike Captain belirir. (Miner'ların ve Strike Captain'ın günlüğü var ama çok yapılmıyor çünkü strike captain'ın kutusu herkese düşmüyor, boss'a first hit atana düşüyor.)
** Drill'i (excavator'ü/kazı yapan robotu) düşen tarafta Grindtooth çıkmaz çünkü Grindtooth robotu kırmak için geliyor. Ve Grindtooth'tan sonra mining bitiyor.
*** Arkadaş etkinlik sürelerini yazmış ama o süreler kalabalığa göre değişiyor.
**** Melee karakter oynuyorsan kutu alman baya zor olur hele ki kalabalık varken. Boss'ların HP'leri çok hızlı iniyorsa tek bir tarafta kal ve burst damage yeteneklerini teröre sakla, domuzdan kutu almak daha kolay.

3) Mining bitince (başarılı ya da başarısız olması fark etmiyor. Tek fark boss'ların isimleri farklı oluyor.) Battle etkinliği başlıyor. Günlüğü yok ve pek ödülü de yok. Ortadaki ana boss'u kesersen field quest'ten bir madalya elde ediyorsun. O madalyayı da Strike Captain'dan düşen madalya ile birleştirip drop kutusu yapıyorsun. (Kutuyu açmak için 4 tane SSP anahtarı gerekiyor.)

@"mangolupasta" nın dediği gibi en büyük kar SSP anahtarında. Anahtarı mining esnasında 2 bölge ortasında duran terörden (belirli bir sürede yeniden çıkıyor, süreyi bilmiyorum), her zaman karşı tarafın üssünü koruyan terörlerden (toplamda 4 tane var, ikisi devriye geziyor diğer ikisi sabit duruyor), ot Yeti'den, Grindtooth'tan ve Capturing'de kestiğin miner boss'tan elde ediyorsun.

* SSP'deki boss'lara last hit atan kişi, last hit için 1 kutu alır. Eğer normal kutuyu alabilecek DPS'i yaparsa kişi 2 kutu, yeterli DPS yapamazsa sadece last hit için 1 kutu alır. Bu durum SPP'deki her boss için geçerli.

Etkinlikler harici günlük görevler:

1) Intel görevi: Mining esnasında gelen domuz ve terörlerden bir parşömen düşüyor. (Kesin düşmez, düşerse Chat'te intel diye söylerler.) Görevi kabul edince senden karşı tarafın üssünden bilgi sızdırmanı ister. Denildiği gibi sol ya da sağ çadırdan kağıdı alıp kaçıyorsun.

* Karşı tarafın üssüne girme: Mavi isen kırmızıların üssünün sağ tarafında ağaç var, ağaca tırman sonra üssün üstüne süzül ve çadırın üstüne in.

Ya da üssün sol tarafına doğru git ve üssün batı tarafına gelince surlarda belirli bir yerde spacebar at, surunda üstüne takılı kalırsın sonra spacebar'ı spamla içeri girersin. (Zıplamanın yüksekliği duvar üstünden atlamaya yetmiyor.)

Ya da alandaki boss'lara yakalanmadan sol veya sağ kapıdan içeri gir. Arkandan sana saldıran moblar illa ki olacaktır. Onları sıfırlamak için de çadırların arkasına kaç ve yapabilirsen çadırların eteklerinden çadırların üstlerine çık. (En kolay orta çadırın üzerine çıkılıyor.) Sonra da klasik aggro sıfırlamayı hareketi olan mob'a doğru süzülmeyi yap. (Mob tam altındayken ona doğru süzülürsen aggro'su sıfırlanır.)

** Gizli bilgiyi alma: Sin isen işin rahat, görünmez ol kağıdı al. Dest isen Fury'i en sağdan verip 5 saniye 5-hit immun veren Persistance yap. Dancer isen Z'deki korumayı kullan. FM isen bilgim yok ama kağıdın dibine gidip TAB basıp buzdayken kağıdı almayı dene ya da mobların ayaklarını buzla. BM isen ve 1 > F varsa kullan. Kısacası 5 saniye 5-hit immun yeteneğin varsa bas ve kağıdı al. Sakın kağıda giderken bu yeteneği harcama çünkü kağıdı almak 2-3 saniye sürüyor cast yüzünden.

2) Elder: Her 2 tarafın orta çadırının önünde "elder" sıfatlı savaş bilgini mevcut. Onu öldürüp ajandasını alıyorsun ve gidip üssündeki kişiye teslim ediyorsun. Üsse girme taktikleri aynı, çıkma taktiği ise dışarı en yakın platformun üstüne çıkıp dışarı süzülmek.

3) 30PP ile alınan çiçek görevi: Kendi üssündeki bir NPC'den (bankanın en solundaki kişi, soulstone bundle'larını satan / mining esnasında bu NPC'nin aynısı çıkıyor ama çiçek görevini veren kağıdı satmıyor, kağıdı sadece üsten alabilirsin.) 30 PP'ye görevi alıyorsun çok bir getirisi yok 3-5 soulstone veriyor ama 200 rank puanı (contrubution point) 30 PP'nin kastığından fazla, eğer elinde artakalan puan olursa yap görevi. Mining etrafındaki yeşilliklerden 4 tane çiçek toplayacaksın. Bulunduğun kanalda çiçekler toplanmışsa başka kanala geçebilirsin.
(Son Düzenleme: 24-09-2016, Saat: 16:24, Düzenleyen: hidden41.)
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#5
(24-09-2016, Saat: 16:23)hidden41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.* Miner boss'u ölen tarafın mining etkinlikleri biter. 2 tarafın da boss'ları düşerse mining sona erer ve son düşen tarafta Strike Captain belirir. (Miner'ların ve Strike Captain'ın günlüğü var ama çok yapılmıyor çünkü strike captain'ın kutusu herkese düşmüyor, boss'a first hit atana düşüyor.)

Anlam veremedeğim şeylerin başında geliyordu. Bunu öğrenmem çok iyi oldu. Tesadüf mü bilmem ne zaman bossu kesemeye gitsem sürekli bu Strike Captain kesiyoruz.
(24-09-2016, Saat: 16:23)hidden41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.* SSP'deki boss'lara last hit atan kişi, last hit için 1 kutu alır. Eğer normal kutuyu alabilecek DPS'i yaparsa kişi 2 kutu, yeterli DPS yapamazsa sadece last hit için 1 kutu alır. Bu durum SPP'deki her boss için geçerli.

Bu last hit atma işi tamamen şansa gibi. Sonlara doğru burst hasarların artmasından anlamalıydım. Bu kadar ayrıntının olduğunu bilmiyordum =) Peki bu yeterli DPS'i çıkartmak için diğer karakterlerle mi yarışıyorum yoksa kendimle mi? Atıyorum HM 10 lvl bir çarın yanında benim 49 lvl bir çarla hiç şansım yok. AP 335 şu an, eğer böyleyse baya az kalıyor diğerline göre. PP için de durum böyle sanırsam, burayı tam anlamadım aslında. Başlarda acemilikten 2-3 kere ölmemin dışında kolay kolay ölmüyorum. Sadece terror'ler zorluyor biraz ( phantom grip atan,şu range karakterleri bile geriye püskürten boss sanıyorum) Yeterli HP var şu an, yani öyle kolay kolay ölmüyorum. Naryu Set var şu an üzerimde 57k hp. Biraz daha AP kasmam gerekir mi bahsettiğim duruma göre? Gerekiyorsa bir FM karakter için ne kadar yeterli olur?
(24-09-2016, Saat: 16:23)hidden41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.** Gizli bilgiyi alma: Sin isen işin rahat, görünmez ol kağıdı al. Dest isen Fury'i en sağdan verip 5 saniye 5-hit immun veren Persistance yap. Dancer isen Z'deki korumayı kullan. FM isen bilgim yok ama kağıdın dibine gidip TAB basıp buzdayken kağıdı almayı dene ya da mobların ayaklarını buzla. BM isen ve 1 > F varsa kullan. Kısacası 5 saniye 5-hit immun yeteneğin varsa bas ve kağıdı al. Sakın kağıda giderken bu yeteneği harcama çünkü kağıdı almak 2-3 saniye sürüyor cast yüzünden.

FM ile biraz zor gibi. Frost Armor halinde iken etkileşime geçilemiyor diye biliyorum. Ayrıca sur üstünde ki okçular sizin oyunda öpücük mü atıyor bilmiyorum ama bana afedersiniz öküz gibi damage veriyorlar. Moblar zaten ayrı dert gidemiyorsun ki, çekip çekip duruyorlar. Divine Veil işemiyor, ne bilim Frost Stealth, Frost Armor geçici çözümler bi yere kadar gidiyorsun. Diğer classlar en azından daha rahat gidebiliyor FM'ye göre. Eğer bu bahsettiğin parşömenlerin bir düşme sınırı yoksa, bu şekilde ss kasma olayı baya cazipmiş. En azından mining sırasında mobları keserken daha rahatım diğer classlara göre, bu da bir şey.
(24-09-2016, Saat: 16:23)hidden41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.@"mangolupasta" nın dediği gibi en büyük kar SSP anahtarında. Anahtarı mining esnasında 2 bölge ortasında duran terörden (belirli bir sürede yeniden çıkıyor, süreyi bilmiyorum), her zaman karşı tarafın üssünü koruyan terörlerden (toplamda 4 tane var, ikisi devriye geziyor diğer ikisi sabit duruyor), ot Yeti'den, Grindtooth'tan ve Capturing'de kestiğin miner boss'tan elde ediyorsun.

Bahsettiğin keylerden bana bir kere bile düşmedi ot yeti ve grindtooth'tan yeterince kestim. Bir de bu bahsettiğin terorleri kesen pek olmuyor, bazen 3-5 kişi giryor bende katılıyorum ama en fazla 10 saniye içinde pert oluyoruz.

 PP kasarak ss pouch alma olayı da gayet güzel yalnız bana gelen PP genelde 10'u geçmiyor. Bu normal mi yoksa az mı? Bazen 100 yapmaya yetmiyor, base'e gidip puanları faction pointse aktaran npc'ye veriyorum. Oyunda bu puanların ne işe yaradığını gösteren birşey de bulamadım. İstatiksel anlmada bir önemi var mı bu puanların, yoksa gösteriş ile alakalı birşey mi?

Zamanını ayırıp bu kadar şey yazdığın için çok teşekkürler. Ben cevap bekliyordum rehber geldi Smile Çok saol
#6
Üzerinde tutabildiğin PP miktarını arttırmak için Faction Rank ını yükseltmen gerekiyor.PP leri "base'e gidip puanları faction pointse aktaran npc'ye veriyorum." demişsin.Başlangıç olarak en mantıklısı bu zaten.Ancak o şekilde rankını yükseltebilirsin.PP puanı x 3 olarak rank puanı gelir sana bunu da belirteyim.

Crimson Intel yani gizli bilgi görevi de günlük görevdir.Devamlı yapma şansın yok.Karşı baseye girerken sorun yaşıyorsan eğer çiziksiz girmek istersen sizin bölgeye göre hesaplarsan sağ taraftan yaklaş bölgeye.Orada bir ağaç olacak.En tepesine kadar tırman ve süzül adamların baseye ^^ Okçuların üzerinden rahatça geçersin.Ayrıca bilgi kaçırma görevinde ortada ki çadıra sakın girme.Sağda ki ve solda ki çadırlardan kaçır.Orda ki boss sana atak yapana kadar epey vaktin oluyor.Yanında ki ufaklarda range oldukları için range bariyerini açarsan çiziksiz bilgiyi kaçırırsın.Sonrasında ESC Escape hoop kendi basene ^^
A52E9B.jpg
#7
(24-09-2016, Saat: 18:41)mertriver1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Anlam veremedeğim şeylerin başında geliyordu. Bunu öğrenmem çok iyi oldu. Tesadüf mü bilmem ne zaman bossu kesemeye gitsem sürekli bu Strike Captain kesiyoruz.

Bulunduğun faction dominant demek ki karşı tarafa mining yaptırmıyor.

(24-09-2016, Saat: 18:41)mertriver1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bu last hit atma işi tamamen şansa gibi. Sonlara doğru burst hasarların artmasından anlamalıydım. Bu kadar ayrıntının olduğunu bilmiyordum =) Peki bu yeterli DPS'i çıkartmak için diğer karakterlerle mi yarışıyorum yoksa kendimle mi?

Diğer insanlarla yarışıyorsun tabi ki. Belirli bir miktar hasarı vurman gerek ki kutu alabilesin. Diğer insanlar vurdukları hasarlardan dolayı senin kutu almanı zorlaştırıyor. Yani mining ne kadar kalabalık olursa boss o kadar erken ölür. Boss ne kadar erken ölürse sen o kadar az atak yapabilirsin yani kutu alman o kadar zorlaşır. "Ne kadar fazla insan o kadar zor kutu"

FM oynuyormuşsun, range sınıflar ile SSP'de kutu alman pek dert olmayabilir ama melee'ler ile tam bir eziyet.

(24-09-2016, Saat: 18:41)mertriver1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Atıyorum HM 10 lvl bir çarın yanında benim 49 lvl bir çarla hiç şansım yok. AP 335 şu an, eğer böyleyse baya az kalıyor diğerline göre.

335 AP bence SSP için çok az. Ama FM olduğu için yorum yapamayacağım.

(24-09-2016, Saat: 18:41)mertriver1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.PP için de durum böyle sanırsam, burayı tam anlamadım aslında.

Ne kadar fazla hasar uygularsan o kadar fazla PP kazanırsın.

(24-09-2016, Saat: 18:41)mertriver1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.FM ile biraz zor gibi. Frost Armor halinde iken etkileşime geçilemiyor diye biliyorum. Ayrıca sur üstünde ki okçular sizin oyunda öpücük mü atıyor bilmiyorum ama bana afedersiniz öküz gibi damage veriyorlar. Moblar zaten ayrı dert gidemiyorsun ki, çekip çekip duruyorlar. Divine Veil işemiyor, ne bilim Frost Stealth, Frost Armor geçici çözümler bi yere kadar gidiyorsun. Diğer classlar en azından daha rahat gidebiliyor FM'ye göre. Eğer bu bahsettiğin parşömenlerin bir düşme sınırı yoksa, bu şekilde ss kasma olayı baya cazipmiş.

Frost Armor'dayken yapabildiğin bazı etkileşimler var. Eskiden oynadığımız özel sunucuda Frost Armor'dayken pot bile içebiliyordun. (Şu anda hala var mı bilmiyorum.) Birkaç denemeden sonra kendin için bir taktik geliştirirsin.

Okçular için taktikleri söyledim zaten, dikkatli okumadın herhalde. Ağaca tırmanıp iyi bir yükseklikten üsse süzülürsen okçular seni görmüyor. Üssün surlarındaki bug'lı yerden geçmeyi denersen de okçular görmüyor. (Bu taktiği bana FM arkadaşım öğretmişti, senin için de sorun olmaması gerek.)

Çeken moblar terörler, onlara yakalanmayacaksın. Yakalanırsan ölmeden önce ESC > Escape deneyebilirsin. (Not: Escape atarsan üzerindeki tüm PP'yi kaybedersin.)

Parşömenleri düşürüp görevlerini yaptıktan sonra parşömen düşse bile sen göremiyorsun, sana gözükmüyorlar. O yüzden parşömen görevlerini sınırsız yapma yok.

(24-09-2016, Saat: 18:41)mertriver1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bahsettiğin keylerden bana bir kere bile düşmedi ot yeti ve grindtooth'tan yeterince kestim. Bir de bu bahsettiğin terorleri kesen pek olmuyor, bazen 3-5 kişi giryor bende katılıyorum ama en fazla 10 saniye içinde pert oluyoruz.

SSP key'leri garanti drop değil.

Terörleri mining esnasındaki dalgalar arasında kesiyor olabilirler veya mining bitince kesiyorlardır. Denk gelirsin illa ki.

(24-09-2016, Saat: 18:41)mertriver1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.PP kasarak ss pouch alma olayı da gayet güzel yalnız bana gelen PP genelde 10'u geçmiyor. Bu normal mi yoksa az mı? Bazen 100 yapmaya yetmiyor, base'e gidip puanları faction pointse aktaran npc'ye veriyorum. Oyunda bu puanların ne işe yaradığını gösteren birşey de bulamadım. İstatiksel anlmada bir önemi var mı bu puanların, yoksa gösteriş ile alakalı birşey mi?

Faction Rank'ına göre üzerinde taşıyabileceğin maksimum PP miktarı değişiyor. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.te "Faction Ranks [EN]" yazan tabloyu inceleyebilirsin. Rank atlamak için ne kadar contribution point gerekli, rank'ına göre kaç PP taşıyabilirsin orada yazıyor.

Rank atlamak sadece PP bozdurmak ile olmuyor. Contribution point veren her görev faction rank'ını yükseltir. Yani çöldeki, Misty ve sahildeki görevler ile de rank kasabilirsin. (Belli bir rank'a kadar.)

(24-09-2016, Saat: 18:41)mertriver1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Zamanını ayırıp bu kadar şey yazdığın için çok teşekkürler. Ben cevap bekliyordum rehber geldi Smile Çok saol

Bir şey değil.

(24-09-2016, Saat: 20:17)Nomu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.PP puanı x 3 olarak rank puanı gelir sana bunu da belirteyim.

1-10 arası x1,
11-20 x2,
21+ x3 olarak bozduruluyor.
(Son Düzenleme: 25-09-2016, Saat: 00:34, Düzenleyen: hidden41.)
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#8
Teşekkürler arkadaşlar bu bilgiler çok işime yaradı, bu konuda bilgi edinmek isteyenler içinde rehber niteliğinde oldu.

Ağaçlara tırmanıp karşı base'e süzüme olayını denememiştim, o yüzden okçulara yakalanıp yakalnmadığını bilmiyordum. Bugün yaptım başaılı =) 

Şu an için ilk amacım olan yeterli soulstone'u çıkarttım. Günlük faction görevlerini tamamladım. Bu esnada mining sırasında karşı base yakınlarında yerlerde bulunan yaralı asker ve taş görevlerine rastladım. Görev başı 5 ss veriyor. SSPkey'de bir kere düşmedi şu ana kadar, bu da sanırım dps ile alakalı.

PP kasma işini sonraya bıraktım, sarı görevlere kitlendim şu an. Biraz daha geliştiricem karakteri.
#9
Sistemin gozu kor olsun ben 700apyim 1 kere ssp gorevi yapmadim onsuzda oluyor xd
#10
(25-09-2016, Saat: 05:40)mertriver1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bu esnada mining sırasında karşı base yakınlarında yerlerde bulunan yaralı asker ve taş görevlerine rastladım. Görev başı 5 ss veriyor. SSPkey'de bir kere düşmedi şu ana kadar, bu da sanırım dps ile alakalı.

O görevleri yazmayı unutmuşum. Mining esnasında değil, capture ve battle esnasında da olabilir çünkü onların bir süresi var. Meteor düştüğünde ya da yaralılar belirdiğinde bir NPC bu olayların başladığını söylüyor. Süreleri de onar dakika.

Döngü: Meteor etkinliği başlıyor (kesin meteor olacak diye bir şart yok yararlı kurtarma da olabilir), 10 dakika sürüyor. 10 dakikalık süre bitince diğer etkinlik başlıyor, o da 10 dakika sürüyor. Periyot toplam 20 dakika.

Bir örnekle anlatayım. Saat 12.00'da yararlı kurtarma başlarsa, 12.10'a kadar bu olay sürüyor. 12.10'da meteor düşüyor ve 12.20'ye kadar sürüyor.

Not: Bu olayların saatleri kanallarda farklı oluyor. Ch1'de kurtaracak yararlı ya da alacak meteor kalmazsa kanal değişebilirsiniz.

(25-09-2016, Saat: 14:28)test77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Sistemin gozu kor olsun ben 700apyim 1 kere ssp gorevi yapmadim onsuzda oluyor xd

SSP'deki rezalet FPS ve dest oynamam yüzünden çoğu moonstone'u ben de satın aldım Big Grin
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yardım Soulstone Farmlama Çeşitleri
Yazan: OwlHammer
Yorumlar: 10
Okunma: 7,386
Son yorum: mangolupasta
18-03-2016, Saat: 15:29
  Soulstone
Yazan: alidolma43
Yorumlar: 15
Okunma: 4,867
Son yorum: PHANTOMAS
10-03-2016, Saat: 23:51

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..