Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.67/5 - 6 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rüzgaryürüyüşü; Suda Yürüme ve Havada Süzülme
#1
Dövüş ustalarının marifetleri saymakla bitmez ancak en ilgi göreni şüphesiz fizik yasalarına karşı koyabilmeleridir. Bunu içsel güçleri ile doğayı etkileşime sokarak yaparlar. Fiziksel benlikleri, ruhsal benlikleri ve doğayı tek bir noktada birleştirirler.

 Bu Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. edebiyatında qinqong olarak adlandırılan rüzgaryürüşü sanatı suda yürüme, duvarda koşma ve havada süzülme gibi inanılmaz güçler sağlar. Fakat bu sanat savaş esnasında kullanılamaz. Bu nedenle birisi ile savaşırken suda koşmanız (filmlerdeki gibi) oyunda pek mümkün değildir. W tuşuna iki kere, arka arkaya basarsanız ya da shift+w şeklinde kullanırsanız hızınızın aniden arttığına şahit olacaksınız. Bu rüzgaryürüyüşü sanatının en basit örneğidir. Rüzgaryürüyüşü yetenekleri sınırsız şekilde kullanılamaz. Dövüş ustasının vücudu ne kadar üstün olursa olsun bir dayanma eşiği vardır. Bu limit siz bu yetenekleri kullanırken bir bar olarak görünür olur. Ancak koşarken olduğu gibi süzülürken bu bar tükenmez. Tam tersine eğer kendinizi hızlandırmıyorsanız yeniden dolmaya başlar.

 Bu sanatın incelikleri ile rakibinize hızlı saldırılar yapabileceğiniz gibi havadan da ona üstünlük kurabilirsiniz. Bazı sınıflarda fark edeceğiniz gibi yalnızca havada olduğunuzda ya da hızlı koşma esnasında açılan yetenekler vardır.

 Bu fantastik rüzgaryürüyüşü sanatının birçok alt dalı vardır. Bunlardan birisi, oyunda bulunan 'Dragon Pulse' adlı enerji noktalarını kullanarak büyük mesafeler kat etmeyi sağlar.

01_wind_walk_map_pulse_dragon_pulse.jpg?...1394256495

 Havada süzülmeyi sağlayan bir diğer yetenek ise size oyunun en başlarında öğretilecektir. Bu öğreti yerde hızlıca koşmayı ve havada hafifçe süzülmeyi kapsar.

02_wind_walk_sprint_glide.jpg?__ts=1441394256496

 Rüzgaryürüyüşü yeteneklerini keşfettikçe suda koşabilecek güce kavuşacak, yeryüzünde koşarken de engellerin üzerinden kolaylıkla atlayabileceksiniz.

03_wind_walk_water_dash.jpg?__ts=1441394256497
04_wind_walk_vault_1.jpg?__ts=1441394256498

 Gücünüz ve seviyeniz zirveye yaklaştığında gökyüzünden aniden dalış yapma ve duvarda koşma sanatlarına da hakim olabileceksiniz.

05_wind_walk_dive_wall_walk.jpg?__ts=1441394256499

 Diyarı bir binekle dolaşmak yerine göklerde süzülmek çok daha keyifli bir keşif yolu. Sizce de öyle değil mi?(Bu çevirileri genelde abim (Zatara) yapıyordu ancak bu konuyu yazmaya pek gerek duymamıştı. Yine çoğunluğunu ona yazdırsam da sayfada benim de bir katkım bulunsun istedim. Yanlışlarım varsa affola, umarım beğenmişsinizdir.
İngilizcesi Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. burada bulunuyor. İyi forumlar.)
(Son Düzenleme: 16-10-2015, Saat: 01:18, Düzenleyen: Zatara.)
sucker_punch_samurai-t2.jpg


Bu Konudaki Yorumlar
Rüzgaryürüyüşü; Suda Yürüme ve Havada Süzülme - Yazar: Zhenon - 16-10-2015, Saat: 01:04

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..