Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PVE için en uygun karakter?
Merhaba, 2-3 gündür bns oynuyorum 30lv blade dancer kastıktan sonra force master denemeye karar verdim ve henüz 22leveldayken b.dancer ile kesemediğim birçok mobu rahatlıkla kesebildiğimi dungeon temizleyebildiğimi üstüne üstlük pvp arenalarda b.dancer kadar olmasa da başarı elde ettiğimi söylemem gerekiyor. Fakat şunu merak ediyorum, summoner veya kung fu master pvp/pve alanında force masterla yarışabilir mi? Denememi tavsiye eder misiniz? Başlangıç paketinden elde ettiğim premium bitmeden bir class daha açmak istiyorum. PVE odaklı biri olduğumu göz önünde bulundurarak hangi classı tavsiye edersiniz? Ya da Force Master'ın alan hasarları dungeon temizleme hızı birebirdeki yetenekleriyle yarışacak bir class varsa bunu da bilmek isterim. Yoksa F.masterdan devam etmeyi düşünüyorum.
En çok keyif alıp iyi oynadıgın sınıfı oyna hepsi pvp pve anlamında gayet başarılı sınıfların zorluklarını saymazsak farkı oluşturan oyuncuların performansları
Pve için ayrı bir sınıf yapılmaz hiçbir oyunda. Kimi partilerde kimi soloda işlevselliği yüksektir. Kimi hızlı kimi yavaş ilerler. Hepsinin varacağı nokta aynı. Pvp de değişebilir sadece çünkü classların buff ve nerf durumları var.
Ayrıca her hafta bir kere pve-pvp karakter tavsiyesi isteyen konusuyla dolu. Lütfen daha dikkatli seçim yapın. Sevmediğin bir classı kasmak ilerde eziyetten başka bişey olmaz!
Bir sebebim var yaşamak için!
Şuraya bir not düşelim:
Oyunu Oynamıyorum!

FM pve güzel sınıftır. Hatta en iyilerden.Blade and Soul'un arena oynanış tarzı gereği..PvP'de zorlu diyebilirim. Başlarda oyuncuların çok iyi olmaması sebebiyle sen range class uzaktan vuran sınıf olduğun için iyi gelir. Yani kolaylıkla kesebilirsin rakipleri ama yükseldikçe işler biraz değişiyor. Onada yapacak bir şey yok. Kusursuz mükemmel hem pve hem pvp süper karakter olmaz zaten hepsinin bir tık iyi olduğu bir tık zorlandığı kısım var.  

Ben FM kullanıcısıyım baya seviyorum karakterimi. Oynaması keyifli/eğlenceli class.
Ateş Buz tipik büyücü, büyücü oynamayı seviyorsan devam et x)

KFM fm ile yarışabilir mi ? Oralara hiç girme.. Onlar sonraki olay.. ama şunu söyleyeyim. İyi oynayan bir KFM Force Master'ı çitos niyetine yer. Ufak hasarlar dışında adam akıllı dmg bile yemez. Force Master'ında can doldurma yetenekleri güzel. İyi oynayan bir FM'de kolay kolay ölmez. Cana bir bakarsın 50% bir bakarsın %70 öyle yani ~

Diğer söylediğin class summoner'da pvpde en fazla can dolduran sınıf. Petli class işte ardında sürekli bi kedi geziyor. 2kişi oynuyorsun. Keyfine kalmış.

aEdBMg.jpg

1vs1'im kötü ama 3v3 takım oyununda geliştirdim sayılır kendimi. Artık 1950'leri görebiliyorum. Oyunun iyi oyuncuları falan denk geliyor. Onlarla oynuyoruz. Sıkıştınmı kenara kaçıyorsun ;D 3vs3 (Tag Match)'ın güzelliği orda. 1vs1'de baş başasınız. Kaçmak yok. Ya sen onu keseceksin ya o seni.. Sen kesemeyince acımıyor çatır çutur kesiyorlar X.X

Aklın karışmasın ama yüksek seviye gold üstü arenada FM ile bunlarla karşılaşacaksın. Bilgin olsun diye yazayım.
Spoiler :
Çok güçlü sınıfsın vursan yamultacaksın adamı ama karşına sürekli dönen bir Blade Dancer gelecek. Yetenek atmaya korkacaksın. Tane tane yetenek atıp adama vurmaya çalışacaksın. Yoksa sen ona vururken döndüğünde Deflect der stun yersin. Karşına Blade Master gelecek ne atarsan 5attığının 4'ünü blocklayacak. Ona vurmakta çok zorlanacaksın. Karşına Dest gelecek. Hayvani şekilde sürekli sana saldıracak. Havaya atacak yere düşürecek eline alacak ve bd ile aynı olay sürekli dönecek. Dönerken vurduğunda stunda kalacaksın. Yavaş yavaş vurmaya çalışacaksın bu seferde o hayvan gibi sana saldırıp stun atıp '' HİÇTE YAVAŞ OLMAYAN BİR ŞEKİLDE'' camış gibi vuracak. Karşına bir kunfu gelecek. Adam deyin yerindeyse sürekli uçacak. Adam akıllı yerinde bile göremiyeceksin. Kaçmak için çabalayacaksın ama sürekli yanında belirecek. Baya bir ter dökeceksin. Karşına bir summoner gelecek. Gene aynı şekilde vursan yamultacaksın ama sen ona yetenek atarken polen kaldırıp sürekli 'her 8 saniyede 1' görünmez olup kaçacak. Sonra arkanda belirecek. Sen ona bütün yeteneklerini atacaksın Kedisi sana saldırdığı için hem kediye hem summoner'a 2sine birden vuracaksın. Kediye 3chill atıp donduruyoruz sonra Summoner' vuruyoruz falan baya uğraş yani.. O ise sana yetenek atacak kedi üstüne çıkacak. Tab'a basıp kurtulacaksın. Sonra aynı şeyi tekrar yapacak bu sefer tab'ın olmayacak ve basamayacaksın. Yerde 5saniye dümdüz odun gibi yatacaksın. Oda dalga geçer gibi yanına gelip bam bam bam bam vurup bütün canını azaltıp seni öldürecek. Karşına assasin gelecek. Vursan yamultacaksın ama her vurduğunda görünmez olacak. Stun atacaksın gene görünmez olacak. Arkandan gelip o sana stun atıp sana vurmaya başlayacak. Bunlar FM ile arenada yaşayacağın kötü olaylar x)

Güzel kısmı ise: Buz yeteneklerini kullanıp alayını dondurup dondurup keseceksin ;] Hemde menzili sınıfsın geri doğru kaçarken, rakip seni kovalarken o sana vuramayacak ama sen ona tane tane vuracaksın ;]

Keyifli oyunlar.
(Son Düzenleme: 11-06-2016, Saat: 23:27, Düzenleyen: awie.)
Pve konusunda en son hatırladığıma göre FM en yükseklerde idi. Ama ben daima kfm öneririm çünkü her alanda iş yapabilen bir karakter. PVE konusunda Summoneri bilmem de kfm nin pek yarışabileceğini sanmıyorum çünkü pve de daha çok tank rolünü üstlenip agro alyor. Ama pvp Konusuna gelirsek iyi oynayan bir kfm Kolay kolay ölmez ve 2 classıda patates edebilecek niteliğe sahiptir.. ^^

Ben oyunu bıraktığım için en fazla bu kadar çıkmıştım kfm ile ama yinede fm başlayıp sevdiysen fm oynamanı tavsiye ederim. Sırf Kfm Mobil diye Fm onu alamaz diye bir kural yok yada sumu

pPXjvq.jpg

(11-06-2016, Saat: 23:26)awie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.aEdBMg.jpg

1vs1'im kötü ama 3v3 takım oyununda geliştirdim sayılır kendimi. Artık 1950'leri görebiliyorum. Oyunun iyi oyuncuları falan denk geliyor. Onlarla oynuyoruz. Sıkıştınmı kenara kaçıyorsun ;D 3vs3 (Tag Match)'ın güzelliği orda. 1vs1'de baş başasınız. Kaçmak yok. Ya sen onu keseceksin ya o seni.. Sen kesemeyince acımıyor çatır çutur kesiyorlar X.X

Keyifli oyunlar.

Bu arada Tag match için doğru kişi seçtiğimi biliyordum
(Son Düzenleme: 12-06-2016, Saat: 00:08, Düzenleyen: LeeOnRoad.)

y4gXaL.png
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim, FM den devam etmeyi düşünüyorum şimdilik 50 maçta 32 win alabildim amatör olmama rağmen, genellikle HM3+ Summonerlara yeniliyorum pek zorlayan bir KFM çıkmadı karşıma bi tek FM ve Assasinler dert oldu şuana kadar, yine de oynayış tarzlarının en büyük etken olduğu konusuna sonuna kadar katılıyorum.
Bunu dışında PVE'de solo olarak takılabilecek şuana kadar denediğim en güçlü class'ın FM olduğunu düşünüyorum alan hasarları ve can çalma yetenekleri nedeniyle. İleride bir de summoner açmayı düşünebilirim çünkü petlerle oynamayı seviyorum açıkçası. Windrestte oynayan biri varsa JinTosu veya LanTsu karakterlerimi arkadaş ekleyebilir oyun içi sorular da sorabilirim bazen çok iyi olur açıkçası
(Son Düzenleme: 12-06-2016, Saat: 00:30, Düzenleyen: JinTosu.)
kesinle assasin zindanları ve görevleri daha rahat yaparsın.
Alan skillerim olsun tek tek mobları çekip kesmiyim,toplayım alan skillerimle çatır çutur indireyim diyorsan warlock ve fm öneririm,warlock genellikle soulburn skiliyle çoğu zindanda girme imkanı kazanabiliyor,fm ise yüksek damagesi ile ön planda Gp not olarak bayadan beri assasin kasıyorum eğer uçmalı kaçmalı görünmez olayım arkadan bıçağı takayım alaşağı edeyim diyorsan sin aç ben şahsen çok sıkıldım aynı şeyleri yapmaktan direk warlocka geçtim bazen diyorumki keşke sin yerine warlock açsaydım ama işte nabıcan deneyim oldu Gp
(Son Düzenleme: 12-06-2016, Saat: 13:32, Düzenleyen: Ameyuririn.)
bana göre PVE için En İyi Karakter Summoner PVP Arena yapıyorum 3 kez dönüştürme yapmama rağmen 4 k atıyorum rakibime

Force Master Yada Kung Fu Master Stun Atan Kişiler Gelirse PVP Arenada Kaybetme Olasılığın Çok Yüksek
PVE de Çoklu Kill Almak İstersen Summoner Tercih Ederim Yakın Dövüş İstiyosan  Haziran 'ın 22'Sinde Soul Fighter Karakteri Geliyoror Avrupa Serverinde Benim Çin Sunucularından İncelememe Göre Force Master İle
Kung Fu Masterin Özelliklerine Benziyor Ve Yahut PVE VE PVP Olarak Çok Güzel Class
Tabiki force master,farm için ssp yaparken ne demek istediğimi anlıycaksın,bende 630 ap Blade master var 550 ap fm benden fazla kutu alıyor grindtoothdan,zaten serverin % 50 si force master kalan % 40 summoner,melee karakterler için ssp ortalık kalabalıksa işkenceye dönüşüyor hatta yapamıyorsun sondaki eşek 5 sn içinde ölüyor sana kutu yok,kutu yoksa key yok,key yoksa rahat para yok,fm olmazsa alternatif olarak summoner var,ama pvede en fazla dps yapan karakter fm o kasamıyorsa ondan daha sağlam fm ler olduğundandır başka derdi yok yani,genel olarakta pve yapıcam diyorsun,fm herşeye gider hiç bırakma devam et

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  B&S, Yeni Başlayanlar İçin Temel Bilgiler (PVE)
Yazan: Zatara
Yorumlar: 22
Okunma: 12,999
Son yorum: Mathilda
10-06-2017, Saat: 18:03
  Awakend Siren Weapon için stage atlatma silahları
Yazan: Belios
Yorumlar: 3
Okunma: 1,296
Son yorum: awie
07-05-2016, Saat: 11:27
  Gold Kasabilmek İçin Ne Yapmalıyım
Yazan: viora255
Yorumlar: 9
Okunma: 3,426
Son yorum: Ryuzaki
12-02-2016, Saat: 15:42
  Karakter Açma Ekranı
Yazan: Zhenon
Yorumlar: 2
Okunma: 2,295
Son yorum: hidden41
26-10-2015, Saat: 18:51

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..