Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.83/5 - 6 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Rehber] Oyun seslerini japonca yapmak
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Bu dosyaları indirin. Masaüstünüze veya bir yere dosya olarak çıkartın. Bu şekilde;

Sonra standart olarak örnek veriyorum C:\Program Files (x86)\NCSoft\BnS\contents\Local\NCWEST\ENGLISH\ dosyasına gideceksiniz. Burda C kısmı değişebilir oyunu nereye kurduğunuza bağlı D ye kurulum yaptıysanız D ye gideceksiniz daha sonra Blade and Soul'u kurarken gösterdiğiniz dosya (program files yerine geçer) sonrası sabittir. Bns - contents - local - NcWest - English'e gireceksiniz.

Benim mesala oyun D ye kurulu, oyunu kurarken de dosyanın adını BandSoul diye sallamışım. Japon seslerini atacağımız dosyanın yeri bende bu şekilde;  D:\BandSoul\BnS\contents\Local\NCWEST\ENGLISH

Yani kafanız karışmasın illa C / program files'ı  falan aramanıza gerek yok. Oyunu nereye kurduysanız oraya gidip Bns - Contents - Local - ncwest- english dosyasını bulacaksınız.

English'e girdiğinizde karşınıza 3 dosya çıkacak. CookedPC, data, Splash. Burda bizim değişiklik yapacağımız dosya CookedPC o yüzden bu dosyada her hangi bir değişiklik yapmadan önce CookedPC dosyasını güvenli bir yere klasör halinde kopyalamanızı istiyorum. En önemli nokta bu! Eğer olurda her hangi bir sorunla karşılaşırsak başımız ağrımasın diye bu dosyanın orjinali/sağlamı elinizde bulunması lazım yoksa oyunun dosyaları hasar gördüğü veya eksik olduğu için oyunu baştan indirmeniz gerekir! 
Bu olay başınıza gelecek en kötü şeydir..

CookedPC yi güvenli bir yere kopyaladıktan sonra! Oyun dosyası CookedPC de değişiklik yapabiliriz. Dosyanın içerisini açıyoruz ve indirdiğimiz tüm japon sesi dosyalarını (Start.Client hariç) buraya kopyalıyoruz/değiştir diyoruz.

İşlemi yaptığınızda oyunda ki ingilizce sesleri/konuşmaları japonca sesler ile değiştirmiş oluyorsunuz. 

Start_Client dosyasını ise Bns - Bin 'in içerisine atıyorsunuz. Standart olarak örnek C:\Program Files (x86)\NCSOFT\BnS\bin
benim D:\BandSoul\BnS\bin

Daha sonra oyunun masaüstü simgesine gelip sağ tıklayıp özellikler diyoruz. Ordan Hedef ve Başlama Yeri'ni değiştiriyoruz.
Ancak değiştirmeden önce hedef ve Başlama Yeri'nde ne yazıyor orjinali nedir. Onunda bir kopyasını almanızı istiyorum. Bir metin belgesi açın ve hedef ve başlama yerinde yazan komutları metin belgesine yapıştırıp kaydedin. O metin belgesinide CookedPC yi yedeklediğiniz yere koyun. Bu 2 dosya oyunun orjinal hali gerektiğinde kullanacağız.

Yazılı komutların kopyasını aldıktan sonra! Hedef ve Başlama Yeri'ni değiştirebiliriz. Standart olarak örnek;
Hedef "C:\Program Files (x86)\NCSOFT\BnS\bin\start_client.bat" 
Başlama Yeri "C:\Program Files (x86)\NCSOFT\BnS\bin\"
Olacak. Dediğim gibi oyunu nereye kurduysanız oyunun kurulu olduğu klasörün adını ne yaptıysanız bu komutlar ona göre değişir. 

Benim komutlarım;
Hedef D:\BandSoul\BnS\bin\start_client.bat
Başlama Yeri D:\BandSoul\BnS\bin

Hedef'e start_cilent.bat dosyasını gösterecek başlama yeri'nede start_client.bat dosyasını koyduğumuz yer bin klasörünü göstereceksiniz.
O kadarını anladık zalak değiliz de bu yan çıbıkları nasıl yazıcaz ben yazamadım derseniz de: Komutlarınızı kestirmeden şu şekilde bulabilirsiniz.

Bu işlemi de yaptıktan sonra uygula/kaydet deyip masaüstü Blade and Soul simgenize çift tıklayarak oyunu Japonca oynayabilirsiniz <3

- GÜNCELLEMEDE OLUŞAN SORUN -

Spoiler :
Oyuna bypass yapıldığı için güncellemelerde problem çıkartıyor. Güncelleme NcSoft'un client'i ile bize geliyor onunla indiriyoruz. Bizde oyuna start_client.bat isimli dosyayla bypasslı şekilde ulaşım sağladığımızdan yeni güncelleme geldiğinde start_client.bat'ın güncelleme indirme görme gibi bir özelliği olmadığından oyun hata vermeye başlıyor. Burda yapılacak şey oyunu tekrar orjinal haline döndürmek yani NcSoft client'ıne yönlendirip onunla oyuna bağlanıp güncellemeyi indirmek. 

Yaplıması gereken işlem çok basit. NcSoft zaten bilgisayarımızda kurulu sadece komutu değiştirip tekrar NcSoft client'ı ile oyuna bağlanıp güncellemeyi indiricez. 

Blade and Soul masaüstü simgesine gelip sağ tıklayıp özellikler diyorsunuz. Ordan Hedef ile Başlama Yeri'ni oyunu ilk kurduğunuzda nasılsa o şekilde tekrar ayarlıyorsunuz. Hatırlarsanız yedeğini alın demiştim. İşte şimdi bize lazım oldu. Yazılı komutu yedeklediğiniz metin belgesini bulun orda yazan orjinal komutları Hedef ve Başlama Yeri'ne yazın tamam diyin. Oyunu çalıştırın. NcSoft client'ından çalışacak biraz farklı bir açılış olacak. Email adresinize kod gönderip onu yazmanızı isteyebilir onu yazın. Sonra client'de Update seçeneği çıkar eğer yeni güncelleme geldiyse. Update deyin ve güncellemeyi indirin ardından oyuna giriş yapın. Oyuna girdiğinizde sesler tekrar ingilizce olacak ve bazı sesler konuşmalar (sessiz) olabilir. Telaşa gerek yok. Oyunu tekrar japonca istiyorsanız. Oyunu kapatıp sağ tık özellikler tekrar modlu versiyonda kullandığımız komutları yazın Hedef ve Başlama Yeri'ne : BnS-Bin-Start_Client.bat , BnS-Bin tarzında olan komut. Eğer istemiyorsanız oyunun tekrar tamamen ingilizce olmasını istiyorsanız. Yedeğini aldığınız CookedPC dosyasını bulun (orjinal olanı) 
Onu aynı şekilde tekrar NCSoft\BnS\contents\Local\NCWEST\ENGLISH\ klasörünün içerisine kopyalayıp/değiştirin. Oyununuz ilk gün ki gibi sorunsuz ingilizce olacaktır. 

Bu benim bulduğum yöntem hala kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yok gayet sağlıklı çalışıyor. Sonradan yabancılar başka bir yöntem bulmuş onu ben tam anlamadım o yüzden bulaşmadım. Dediklerine göre benim yaptığım bu tekrar kopyala-yapıştır derdinden kurtuluyormuşsunuz. İsterseniz denersiniz;

Alıntı:Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. 
Just create a "mod" folder inside CookedPC and put the files inside. Launch the game with the launcher and you'll get an error message just click OK and then press ENTER until no error messages appear again (it takes 10sec at worst) and voila you get the game with the voices you wanted without having to replace any files or use custom command or launcher. You will just have to redo the error message part at each launch but it isn't any real problem if you ask me. (I haven't tried the "_CookedPC" method yet so maybe it is better than the "mod" folder try both and see which one works best for you).             
CookedPC dosyasının içerisine bir klasör açacakmışsınız. İsmini Mod yapabilirsiniz ve bütün japon ses dosyalarını bu oluşturduğunuz mod klasörünün içerisine atacakmışsınız. Sonra oyuna girecekmişsiniz. Bir çeşit hata verecekmiş. Ok'a basıcakmışsınız ardından o hatayı bir kaç kere tekrar gösterecekmiş hepsinin geçmesi için Enter tuşuna basılı tutun diyor. 10saniye falan sürebilirmiş. Ardından hata geçiyormuş ve oyuna giriyormuşsunuz. Tekrar tekrar herhangi bir değişiklik kopyala-yapıştır yapmaya gerek yok diyor. (Bir sürü hata bana pek sağlıklı gelmedi açıkcası tavsiye etmem) 
ama siz bilirsiniz bir kaç kopyala yapıştır yapacaksınız komut değiştireceksiniz yada bu şekilde yapılabiliyormuş sadece Enter'a basılı tutup geçiyormuşsun.. (ama oyun kafayı yiyor sanırım 10kere dong dong hata veriyormuş)

Şimdilik güncelleme sorununa hata almadan kalıcı bir çözüm bulunmuş değil bu şekilde idare ediyoruz. 

Sorun yaşayan olursa yazsın anladığım kadarıyla yardımcı olurum.
Ayrıca İlla japonca oynamanıza gerek yok. Bu şekilde oyuna uyumlu ses dosyalarını bulursanız. Aynı adımları takip ederek ister kore ister çin ister kuş dili istediğinize çevirirsiniz. Önemli olan ses dosyaları. Adamlar uğraşmış ayıklamış upload etmiş ne güzel Smile
Bu şekilde bulmanız önemli olan
kullanmıcam ama güzel paylaşım Smile
Emeğinize sağlık, çok teşekkürler. Kendi çevremden bile bunu merak edenler vardı. Cevaplarını bulmuş oldular...
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
Eline sağlık uzun zamandır arıyordum bunu +rep.
Teşekkürler kardeşim harika bir paylaşım dün videonda gördügümde bir garip olmuştum emeğine eline sağlık  Fj
Bende böyle kullanıyordum taki update'den gelen soruna kadar sürekli dosyaları atmaktan sıkıldım çünkü sürekli bakım oluyor.

Hidden41 adlı arkadaşın(S.S.S.) tavsiyesi üzerine Üstkonuda geçen CookedPC/mod Klasörünü açıp içerisine jp ses dosyalarını attım başlangıçta hata veriyor Enter deyip geçin.

Update geldiğinde mod klasörü etkilenmediği için gülcellemesinide yapıyor.
(Son Düzenleme: 21-02-2016, Saat: 16:56, Düzenleyen: Amistrated.)
(21-02-2016, Saat: 16:54)Amistrated Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.başlangıçta hata veriyor Enter deyip geçin
O hatayı rastgele olarak çoğu mod'da veriyor. O hatanın anlamı "aynı dosyadan 2 tane var ve bunlar çakışıyor". Önemsiz bir hata ama tek derdi hatayı onaylamadan oyun açmıyor.
(Son Düzenleme: 21-02-2016, Saat: 17:39, Düzenleyen: hidden41.)

(21-02-2016, Saat: 04:45)Yokodera Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.kullanmıcam ama güzel paylaşım Smile

uhaaaa kafam çorba gibi oldu Smile hayırr

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  RE: Oyun dolma ekranında hata microsoft visual c++ runtime error - From #5426
Yazan: kingkong
Yorumlar: 0
Okunma: 170
Son yorum:
29-06-2017, Saat: 22:22
  Oyun açılış ekranında kalıyo
Yazan: knglcan
Okunma: 390
Son yorum: knglcan
24-02-2017, Saat: 12:46
Photo Sorun Acil yardımm Oyun yüklenmiyor
Yazan: Prosso1
Okunma: 362
Son yorum: Prosso1
18-02-2017, Saat: 16:30
Exclamation Sorun PIN'den Sonra "Agree" Tuşuna Bastığımda Oyun BnS Hatası Veriyor.
Yazan: Yukki
Yorumlar: 5
Okunma: 1,097
Son yorum: pierching
12-09-2016, Saat: 05:08
  Yardım Oyun Kasıyor
Yazan: Hazreti Occator
Yorumlar: 1
Okunma: 919
Son yorum: Elesis
06-09-2016, Saat: 14:25

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..