Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Rehber] Naryu Foundry
#1
Selam Arkadaşlar ;

Naryu Foundry zindanını elimden geldiğince size açıklamaya çalıştım.Varsa bildikleriniz veya yanlış gördüğünüz yerler bu konu altında yazabilirsiniz.
 Zindanın ilk bossu olan "Rocnar" bossuna gitmeden önce 2 adet mini boss kesmeniz gerekecektir.Bunlar ;
 

 Lavabitter

Tek yapmanız gereken bossu hızlıca öldürmektir.Ancak giriş ve çıkışa denk gelen bölgeden gelecek olan mobları partide ki 1 er üye bossa ulaştırmadan “CC” lemelidir.(Mobların tam patlayacağı an CC atın).Eğer ulaşarak patlarsalar yüksek bir oranla sürekli Hp niz düşecektir.Partinin ana tankı da bossun etrafında oluşacak “lav” alanlarından kendini koruyarak tanklama işlemini yapmalıdır.

 Fire Stomper

Bu bossu tankladıktan sonra tam karşınızdan size doğru gelen bir ateş duvarı olacaktır.Bu ateşin size ulaşmaması gereklidir.Bunun için bossu kapıya yakın tutun ve 1dk içerisinde kesin.
 

1.Rocnar  
Ateş Duvarı Evresi (%98 ve sonrasındaki her 40 sn):A flame wall is closing in ” yazısı ile birlikte random olarak haritanın herhangi bir yerinden bir ateş duvarı belirecektir.Partinin rahatlığı ve selameti açısından tankın bossu , alanın ortasında tanklaması gereklidir.Eğer boss köşelerde tanklanırsa random olarak köşelerden gelen ateş duvarlarının ona çarpma ihtimali artacaktır.Ateş duvarının bossa çarpmaması için hava kombosu yapılarak boss havada tutulmalıdır.Bunun içinde ateş duvarı çıktığı zaman tercihen “Stun” skilleri ile bossun altında bulunan 4 adet kutucuk stun ile doldurulmalıdır.Daha sonra ateş duvarı altından geçmek üzereyken hava kombosu yapılarak bossun ateş duvarına çarpması engellenmelidir.Ayrıca ateş duvarından kendinizide korumanız gereklidir.


Dikkat etmeniz gerekenler;

* Her ateş duvarı bossa temasında %5 hp vermektedir.

* Ateş duvarı bossa 3 kez temas ederse boss enrage olacak parti wipe yiyecektir.

* Belirtmekte fayda var.Knockdown skilli hava kombosuna izin vermeyeceği için bossa knockdown vurmayın.4x Daze veya Stun kullanmaya önem verin.


Çiçek ve Mark Evresi (%90-60-30): Bu görev için 1 Marker 2 tane de çiçek toplayıcı toplam 3 parti üyesi gereklidir.

Yüzdesi geldiğinde boss ortaya zıplayarak 8 adet çiçek ortaya çıkaracaktır.Marker olacak kişi ile birlikte 2 kişi çiçekleri toplayacaktır.Marker çiçeklerin 2 tanesini alarak bosstan “uzak” duracak (Bu şekilde de marklanmış olacaktır) diğer 2 kişi 3 er çiçek alarak bossun yakınında duracaktır.Çiçek almayan diğer partidekilerde 3 çiçek alanlarla birlikte bossa yakın duracaklar ve dps yapacaklar.Daha sonra boss markera atış yapacak ve marker kendisini görünmez yapacak.(Summ veya Sin olduğunu varsayarsak) Geri kalan görünür olanları boss içine çekip fırlatacak bu sırada parti darbe yiyecektir.Bu darbenin olmaması için seçenekleriniz şunlardır ;


Summoner veya Assassin marker ise : Summ ve Sin gelen atışı görünmezlikle karşıladıktan sonra parti görünmezlikleri ile herkesi bu darbeden koruyabilirler.

(Görünmez olduktan sonra boss tüm partiyi kendine çekene kadar görünmezlikten çıkmayın.Yoksa sizi de çekecektir.)

NOT : 
Bossun el hareketine dikkat ederek sayım yapmalısınız.Atışı yapmadan önce yerden havaya doğru cast yapar gibi 3-4 sn lik bir hareket yapıyor.O hareketin 3. sn sinden hemen sonra görünmezliğe basmanız gereklidir.Yani görünmezliğin son 0,5 sn sinde counterlanması gerekiyor.Eğer boss atışı yaptığı an yaparsanız 4 ün (Summ) ve 2 nin (Sin) CD si 8 den geri sayıyor ve partiyi korumak için süreniz yetmiyor.Ama belirttiğim zamanda yaparsanız ortalama 6 sn civarı geri sayım yapıyor ve parti koruması için yeterli oluyor.

Blade Master veya Force Master marker ise : Eğer partide Summ veya Sin varsa parti görünmezliği ile BM veya FM ye yapılan atışı engelleyebilir daha sonra bu ataktan korunan BM,FM de parti skilleri ile tüm partiyi koruyabilir.

“Başka classlarla ilgili bilgiler oldukça konuya eklerim”


 

Aşağıda ki tablo marker ve çiçek evresi için size yardımcı olacaktır.

d8Jn4p.jpg
 
 
2. Acrimor  
Gerekli olan roller ;

Tank x1 : Blade Master veya Kung fu Master.

Binder x1 : Summoner , Warlock veya Force Master.(bknz : Zıplama Evresi )

Marker/Ball Driver x2 : Boss a yakın dps yapan 2 kişi.(bknz : Mark Evresi)


Zıplama Evresi (Binder): Partiden 1 kişi bossun 16 m uzağında topların gezdiği rayların dış tarafında bulunmak zorundadır.Boss belirli zamanlarda bu uzaktaki kişiye atlama yapacaktır.Atlama yapılırken Buz,Sarmaşık,Zincir vb. ayak bağlama skilleri ile yerine sabitlenmelidir.Bu şekilde boss hem yerinde kalacak hemde darbeyi sadece uzaktaki kişiye vuracaktır.Uzakta duran kişi bu atak sırasında kendisini korumalıdır.Bu işlemden sonra boss önüne doğru ateş püskürtecektir.Bu ataktan da kaçmanız gerekecektir.

Ayrıca eğer boss ayak bağlamadan sonra kimseyi göremeyip boş boş beklerse Marker kısmı gecikmeye uğrayıp topları yönlendirme işlemi de sıkıntı olacaktır.


NOT : Bu evrede boss zıplayacağı uyarısını vermiyor ancak rahatça anlayabilmeniz için Tank olan oyuncu bossu binder dan farklı bir yönde tanklarsa boss bindera döndüğünde bu evreyi yapacağını anlayabilirsiniz.

Mark Evresi : “ Acrimor is preparing a shower of Heat Sparks ”  yazısından 5 sn sonra boss en yakınında ki 2 kişiyi marklar.Mark olmayacaklar biraz uzak durabilirler.Her 25 sn de bir mark olayı gerçekleşir.Mark , marklanan kişi üzerinde 20 sn durur.Markerların görevi aşağıda ki tabloda görüldüğü gibi top deliklerinden “ÜÇGEN” çıkan topların fan portlarına “KARE” girerek çalıştırmasıdır.(Tüm fanların çalışması bossu soğutacak ve size yüksek vuruş gücü sağlayacaktır.) Bunun içinde aldıkları mark efektleriyle okları saat yönünde çevirerek raylarda gezen toplara yön verecekler.

Sonrasında ki her markı almak için yine aynı yazının yazmasını bekleyerek doğru zamanı ayarlayacaksınız. 

Dikkat etmeniz gerekenler:

* Okları çevirmek için üstünde fazla durmayın.Bu okların bir seferden daha fazla dönmesini sağlar ve size zaman kaybettirir.Oklara dokunun ve uzaklaşın.

* Herhangi bir parti üyesinin veya bossun topa değmesi durumunda top patlayacak ve muhtemelen fanları çalıştırma işlemi sıkıntıya girecektir.Aynı şekilde 2 topunda yanlış yönlendirme sonucu birbirine çarpmaları 2 topu da patlatarak bu işlemin yapılmamasını sağlayacaktır.

* Başlangıçta okların yönleri aşağıda ki tablodaki gibi olsun.Bu size ilk toplar için rahatlık ve zaman sağlayacaktır.

* Topun oka çok yakın olduğu bir yerde eğer  oku çevirmek zorundaysanız topun size çarpıp patlamaması için (i-frame) yani sizi koruyan skillerinizi kullanarak işlem yapabilirsiniz.Koruma skilleriniz topun size çarpsa bile patlamamasını sağlar.

* Toplar aynı delikten 2 kez üst üste gelebilirler ancak 3. Kez olmaz.

* 8 adet fanı 3 dk içinde çalıştıramazsanız boss aşırı ısınmadan dolayı partiyi wipe yapacaktır.

* Toplar bir sonraki turda asla saat yönünün tersinde ki diğer deliklerden çıkmazlar.Örnek vermek gerekirse; Bir evrede 2 no lu delikten top çıktığında bir sonra ki evre de 1 no lu delikten çıkmayacaktır.1 no lu delik 2 ye göre saat yönünün tersinde kalmaktadır.Bakmanız gereken delikler 2,3 ve 4 no lu delikler olacaktır.

 

Aşağıda ki tabloda topun tüm çıkış noktaları " üçgen " ile tüm fanlar " kare " ile gösterilmiştir.
 
r6Dgma.jpg
 
Genel anlamda topların çıkış sırası şu şekildedir.

1. top: delik 1 veya 2 den
2. top: delik 2 veya 3 den
3. top: delik 3 veya 4 ten
4. top: delik 4 veya 1 den
5. top: delik 1 veya 2 den
6. top: delik 2 veya 3 den
7. top: delik 3 veya 4 ten
8. top; Delik 4 veya 1 den
 
 

ZMa5pZ.jpg


Kaynak : Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
 
 
(Son Düzenleme: 24-06-2017, Saat: 21:37, Düzenleyen: Nomu.)
A52E9B.jpg
#2
Güzel çalışma eline sağlık. 
Hiç unutmam geçen sene bu zamanlar senin oyunu ögreten konularınla oyunu ögrenmiştim yine teşekkürü borç bilirim Smile
#3
Çok harika olmuş ellerin dert görmesin kardeş.Genelde Türklerde öledir bir şeyin nasıl oldugunu bilmedigi zaman  sorar ögrenir ama birileri bişey istediginde yardımcı olmaz veya böle bir konuda girer ögrenir  bir Teşekkur bile etmeden gider.Bu tür dglerde  6 man giriyoruz etliye tuzluya  karışmadan yaptıgımız oluyordu. Şahsi fikrim bu forumun bu tür paylaşımlara ihtiyaci vardı artık bunu başlatıgın içi ayrıca Teşekkuler  Nomu  paha biçilmez olmuş ellerine saglık
#4
A14  Eline sağlık nomu çok güzel bir paylaşım (rehber) olmuş.
JOI-waifu-wednesday-tamaki-ako-3-700x394.jpg
...ニート...
#5
(18-01-2017, Saat: 18:34)Teru Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Güzel çalışma eline sağlık. 
Hiç unutmam geçen sene bu zamanlar senin oyunu ögreten konularınla oyunu ögrenmiştim yine teşekkürü borç bilirim Smile
 
(18-01-2017, Saat: 22:58)o1star Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Çok harika olmuş ellerin dert görmesin kardeş.Genelde Türklerde öledir bir şeyin nasıl oldugunu bilmedigi zaman  sorar ögrenir ama birileri bişey istediginde yardımcı olmaz veya böle bir konuda girer ögrenir  bir Teşekkur bile etmeden gider.Bu tür dglerde  6 man giriyoruz etliye tuzluya  karışmadan yaptıgımız oluyordu. Şahsi fikrim bu forumun bu tür paylaşımlara ihtiyaci vardı artık bunu başlatıgın içi ayrıca Teşekkuler  Nomu  paha biçilmez olmuş ellerine saglık
 
(18-01-2017, Saat: 23:02)Nume Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.A14  Eline sağlık nomu çok güzel bir paylaşım (rehber) olmuş.

Teşekkür ederim.
A52E9B.jpg
#6
Bu marker summoner olunca 2.bossta ilk görünmezliği kullandıktan sonra 10 sn 4 tuşu bind oluyor ve cd ye takılıyor 4+f party stealth çalışmıyor. Bunu nasıl aşıyorlar taiwandaki serverda bir summoner videosu izledim cd ye takılmıyor hiç karakter @"nomu"
#7
(27-01-2017, Saat: 15:22)KRAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bu marker summoner olunca 2.bossta ilk görünmezliği kullandıktan sonra 10 sn 4 tuşu bind oluyor ve cd ye takılıyor 4+f party stealth çalışmıyor. Bunu nasıl aşıyorlar taiwandaki serverda bir summoner videosu izledim cd ye takılmıyor hiç karakter @"nomu"

Bossun el hareketine dikkat ederek sayım yapmalısınız.Atışı yapmadan önce yerden havaya doğru cast yapar gibi 3-4 sn lik bir hareket yapıyor.O hareketin 3. sn sinden hemen sonra görünmezliğe basması lazım.Yani görünmezliğin son 0,5 sn sinde counterlaması gerekiyor.Eğer boss atışı yaptığı an yaparsa 4 ün CD si 8 den geri sayıyor ve yetmiyor.Ama dediğim zaman yaparsa ort. 6 sn civarı geri sayım yapıyor ve 4+F için yeterli oluyor.

Konuya dahil ettim.
(Son Düzenleme: 27-01-2017, Saat: 18:02, Düzenleyen: Nomu.)
A52E9B.jpg
#8
Rocnarda 3 çiçek alınca biriken 3 debuff nasıl siliniyor?Çok hızlı hp götürüyor hard da zorluyor çoğu zaman. Da
#9
(12-06-2017, Saat: 17:04)Nötron Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Rocnarda 3 çiçek alınca biriken 3 debuff nasıl siliniyor?Çok hızlı hp götürüyor hard da zorluyor çoğu zaman. Da

Normalde çiçek debufflarını almaman gerekiyor.Eğer çiçek toplama görevin varsa 5 sn lik resist/immune skillerini kullanarak çiçekleri almaya başlamalısın.Eğer alırsan da partinde FM var ise Ice buildde 2. skilleri ile silebiliyorlar ancak zindanlarda FM ler ıce build oynamazlar.O nedenle çiçeklere maruz kalmamaya çalışacaksınız.
A52E9B.jpg
#10
Anladım teşekkürler


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rehber Naryu Sanctum
Yazan: Nomu
Yorumlar: 11
Okunma: 5,342
Son yorum: Jasques
28-09-2018, Saat: 02:53
  Naryu aura ? drop
Yazan: mangolupasta
Yorumlar: 5
Okunma: 2,137
Son yorum: hidden41
06-04-2016, Saat: 00:52

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..