Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.19/5 - 67 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Rehber] Meslek Sistemi
#1
Merhaba arkadaşlarSmile
Bugün size meslek sistemini anlatacağım.Çünkü oyunun ticaret sistemi meslekler üzerinden kontrol ediliyor.Ayrıca Çin'de Auction House'den item almak pahalıya patlıyor.Bu yüzdende meslekler gerekiyor.Meslekler ile hem para kazanabilir hem de gerekli olan itemlerinizi 3'de 1 fiyatına yapabilirsiniz.

İhtiyaç duyulabilecek Sorular:
Spoiler :
Soru:Meslek ustalarının yerini haritadan nasıl bulabilirim?
Aşağıdaki haritadaki gibi tikleri işaretlerseniz meslek ustaları ve mesleğinize uygun cevher/eşya gibi cisimleri haritada gösterir.
MKuMT9T.jpg

Soru:Peki meslekleri nereden edineceğiz?
Meslekleri köylerden ve şehirlerden edinebilirsiniz.İlk meslek edinme alanımız ise Emerald Village adlı yerdir.*Haritada işaretlenmiş şekilde aşağıda belirtilmiştir*
Y0WPASA.jpg

Soru:En fazla ne kadar meslek edinebiliriz?
Aktif olarak en fazla 4 adet meslek edinebiliriz.Hangi loncadan olacağı farketmez.

Soru:İstediğim zanaat mesleği için hangi toplayıcı mesleği gerekiyor?
Aşağıdaki resimde basit olarak verilmiştir.*Sol taraftakiler toplayıcı,sağ taraftakilar zanaat meslekleri*
jm7sVfO.jpg

Soru:Mesleğimi nasıl geliştirebilirim?
Mesleğini geliştirmek için mesleğinde bulunan işleri yapmanız gerekiyor.İş sonunda kazanacağınız exp ile mesleğinizi geliştirebilirsiniz.Örnek:
Toplayıcı loncası:
LM6Nbi7.jpg

Zanaat loncası:
SgRIf9q.jpg

Soru:Mesleğim için yeni tarifleri nerden bulabilirim?
2 lonca için farklı yöntemler vardır.
Zanaat loncası:Level atladıkça otomatik olarak yeni tarifler kazanacaksınız.

Toplayıcı loncası:Yeni tarifleri haritalardaki belli yerlerden toplayarak sahip olacaksınız.*Toplayıcı loncası konusunda ayrıntılı bilgi resimli olarak var*

Görevlerden ve zindanlardan düşen kağıtlardan yeni tariflerde edinebilirsiniz.

Soru:Bir meslekte belirli bir ilerleme kaydettim.Fakat yanlışlıkla çıktım.Tekrar geri döndüğümde ne olur?İlerlemem aynı durur mu?
Evet,ilerlemeniz aynen durur.Mesleskten ayrıldığınızda kaç level iseniz kaç tarif açtıysanız hepsi mesleğe geri döndüğünüzde aynı görünecektir.

Meslek Loncaları:
Oyunda 2 tane meslek loncası vardır.Bu meslek loncaları mesleklerdeki yapılabilecek işlere göre sınıflandırılmıştır.Bu loncalar ise İşçi/Toplayıcı Loncası ve Zanaat Loncası.

İşçi/Toplayıcı Loncaları:
Bu loncadaki meslek sahiplerinin ana amacı zanaatkarlar için gerekli olan eşyaları toplamaktır.Bu loncada 7 tane farklı meslek vardır.Bunlar:
Bitkici
Çiftçi
Oduncu
Avcı
Balıkçı
Madenci
Jeolog

(Soru:İstediğim zanaat mesleği için hangi toplayıcı mesleği gerekiyor? 'a bakarak hangi zanaat meslekleri için hangi toplayıcı mesleğin yaradığını görebilirsiniz.)

Tariflerin nereden bulunabileceği:
GQ3tA9w.jpgBitkici:
Spoiler :
TBd82Lb.png
oqEtGvD.jpgÇiftçi:
Spoiler :
TBpF6rT.png
U7jFHlq.jpgOduncu:
Spoiler :
hppGo8u.png
BEHBYKr.jpgAvcı:
Spoiler :
6BtbDrV.png
06dxOcj.jpgBalıkçı
Spoiler :
mhfldP6.png
PX7hHxr.jpgMadenci
Spoiler :
itku6O5.png
57iiRzu.jpgJeolog
Spoiler :
2QI36pB.png

Bulduktan sonra bir kez toplamanız yetecektir.Daha sonra meslek sayfasından istenilenleri vererek istediğiniz itemi yaratabilirsiniz.(Sorular:Mesleğimi nasıl geliştirebilirim-Toplayıcı loncasına bakın)


Zanaat Loncaları:
Bu loncada bulunan meslekler oyunun bel kemiğini oluşturur.En başta basit silahlar ve eşyalar olsa da meslekte ilerledikçe + basmak için gerekli itemler,özel panzehirler ve can basma itemleri,yemekler, QingGong görevleri için gerekli itemler,silahlar vb. tüm itemleri üst seviyede yaratabilmenize olanak verir.Oyunda ticaret yaparak bu mesleklerden yüksek miktarda para kazanabilirsiniz.*Tabi sabretmeniz gerekecek.* 7 tane loncadan oluşur.Bunlar:
Tıp Salonu
Kral'ın Tapınağı
Çömlekçi
Aşçılık
BoPae
Demircilik
Kuyumcu

Spoiler :
EPYm4KC.png
F0FBLgu.png

Meslek açıklamaları:
Tıp Salonu:
Can iksirleri ve panzehirler üretilir.Ürettiği normal iksirlerin ise 2 türü bulunur.Hızlı aksiyon için uzun dolma süresi olanlar ve yavaş aksiyonlar için kısa dolma süresi olanlardır.Bu iksirler sayesinde boss ların size verdiği kötü etkilerden kurtulabilir.Kendinize bufflar kullanabilirsiniz.

Kral'ın Tapınağı:
Kaçış,diriltme,mühür kırma ve QingGong tılsımları üretilir.Üretildiklerinden dolayı oyunun belirli bir kısmını dipten sarsar.Oyuncular başta yararını görmese dahi sonradan işe yarayacağını anlar.Çünkü ışınlanma ücretleri pahalı ama bu meslek sayesinde bedava otobüs biletine sahip olmuş oluyorsunuz.Yani ücretsiz ışınlanma yaparak paranızı cebinizde tutuyorsunuz.

Çömlekçi:
Şişeler(su toplamak için),kazmalar(özel madenleri toplamak için),kaplar,işlenmiş materyaller(diğer meslekler yüksek leveldeyken ihtiyaç duyuyor),2 tanede QingGong görevi için item gibi çeşitli türde item üretimi vardır.İşlenmiş materyaller yüksek levellerde + basma taşı gibi lazım olacak.Bu yüzden hem kişisel bakımdan hem de ticari bakımdan iyi bir meslek.

Aşçılık:
Bufflar veren et ve iksirler üretir.Ayrıca 1 QingGong görev itemi bulundurur.Yüksek levellerde ise size zindanlarda uzun ve kaliteli performans sağlayacak itemler yaratma imkanı verir.Kritik vurma,can yenileme itemi vb.

BoPae:
BoPae parçaları ve en önemlisi + basma taşlarını üretmemize olanak sağlar.+ basma taşları silahları geliştirmek için en gerekli parçalardan biridir.Bu yüzden çoğu kişi bu mesleği seçer fakat uğraştırdığı için üretim çok olsada satışı pahalı.Para kazanabileceğiniz en basit meslek.

Demircilik:
Tamir eşyaları ve silah üretme olanağı sağlar.Meslek ilerledikçe özel silahlar üretir.Pohwaran zindanından düşen item ile kendinize özel silah üretebilirsiniz.Bu üretim sonucunda kendinize kullanıp yüksek saldırıya sahip olabilirsiniz veya satıp para kazanabilirsiniz.

Kuyumcu:
Yüzükler,küpeler ve önemli olarak silahlara ve size extra özellik sağlayacak kaliteli mücevherler üretmenize olanak sağlar.Ayrıca mücevher sandığıda üretebilirsiniz.Bu mesleği pek çok oyuncu burun kıvırsa da eğer düzgün bir plan ve çabayla gelişirseniz oyundaki en zengin kişilerden biri olabilirsiniz.Aynı zamanda hepimiz anahtarları biliriz.Zindanlardan düşen,görevlerden,etkinliklerden gelen bizlere item veren sandıkları.Bunları açmak için kullanılan normal ve özel anahtarları da üretebilirsiniz.Bunun sayesinde de büyük bir zaman kaybı ve çabadan kurtulmuş olursunuz.

Meslek Arayüzü:
L'ye basarak arayüzü açabilirsiniz.Aldığınız meslekler aşağıdaki gibi sağ tarafta görünecektir.Craft sayfası açılacaktır.("Soru:mesleğimi nasıl geliştirebilirim" de arayüz ün açıklaması vardır)
844R4sp.jpg

Kırmızı işaretli alana bastığınızda meslekten çıkmak istediğinizi belirtmiş ve onaylayınca da çıkmış oluyorsunuz.(Bir meslekten çıkmak istiyorsanız önce mesleğe verdiğiniz görevi iptal etmelisiniz)

Siyah işaretli alan itemi yapmaya başlatmanızı sağlar.Kalan süreyi alttaki simgeden takip edebilirsiniz.
MXNcmwn.jpg
Üretim bittiğinde 2 şekilde teslim alabilirsiniz.
1.Teslim şekli:Hızlı posta olarak direkt size gönderir.Belli bir miktar para alır.
2.Teslim şekli:Meslek ustanızdan ücretsiz olarak alırsınız.


Yazarın isteği:
Spoiler :
Çeviri de ve yazıda hatalarım olmuş olabilir.Kusura bakmayın.Kelime dağarcığım orta düzeyde Exclamation ve biraz net hazırlamaya çalıştımWink.Önerileriniz veya yanlışlarım olursa söyleyin.Sorularınızı eklemeye ve konuyu güncel tutmaya da devam edicem.Big GrinBig Grin Rehber için yorumlarınızı bekliyorum.  "YORULDUM Sleepy"
(Son Düzenleme: 30-06-2015, Saat: 06:01, Düzenleyen: hidden41.)
Spoiler :
0PFpnH6.png
#2
Woww 10/10 super bir paylasim daha detaylar sahane ellerine saglik gercektende cok yararli bir rehber olmus
Konu sabitlenmeli
feilian_sign.jpg
Blade & Soul Türkiye Fan Sitesi
#3
oh oh eline sağlık. Smile
#4
(15-02-2014, Saat: 15:40)Feilian Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Woww 10/10 super bir paylasim daha detaylar sahane ellerine saglik gercektende cok yararli bir rehber olmus
Konu sabitlenmeli

Teşekkürler. Smile Ama o kadar ayrıntıya girmedim abartma Smile

(15-02-2014, Saat: 15:40)SpireDust Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.oh oh eline sağlık. Smile

Teşekkürler Smile Artık istediğini yapabilirsin umarım Smile
Spoiler :
0PFpnH6.png
#5
taşların olduğu haritaları tam olarak belli edersen çok daha iyi olur gibi çoğu bulunuyor ama bazıları kafa karıştırıcı.
#6
(15-02-2014, Saat: 16:58)SpireDust Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.taşların olduğu haritaları tam olarak belli edersen çok daha iyi olur gibi çoğu bulunuyor ama bazıları kafa karıştırıcı.

tamam . şimdilik resimler küçük ama tam nerede oldukları net ayrı ayrı büyük yapamıyorum resim sınırı yüzünden. bir daha ki güncellemem de büyük bir resimle hepsinin tam yerini belirticem.
Spoiler :
0PFpnH6.png
#7
Angel
#8
(15-02-2014, Saat: 20:17)acans124 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Angel

Smile teşekkürler
Spoiler :
0PFpnH6.png
#9
Çok güzel açıklayıcı ve zengin bir rehber hazırlamışsınız.Ellerinize sağlık.Angel
bnsmastersign.png
Lütfen farklı sitelerde paylaşacağınız konularımız için kaynak gösteriniz.
Blade&Soul Türkiye Fan Sitesi
#10
30Lvlden sonra başlasan birşey kaybetmiş olurmuyum acaba?Şimdilik Lvl kasmayı planlıyorum.

BU arada teşekkürler çok karşık china craft falan ne nerde bilmiyordum bu çok iyi oldu.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Silah Upgrade Sistemi
Yazan: Zatara
Yorumlar: 39
Okunma: 32,924
Son yorum: shouplock
22-08-2018, Saat: 15:55
  Kıyafet Sistemi
Yazan: Zatara
Yorumlar: 16
Okunma: 15,739
Son yorum: saw061
15-03-2018, Saat: 19:10
Question Rehber Sevgililer Günü Etkinliği ve Yeni Silah Geliştirme Sistemi
Yazan: IronicaS
Yorumlar: 7
Okunma: 4,316
Son yorum: ZitaCan
08-10-2017, Saat: 15:30
  Rehber PVE ve PVP Legend Soulshield Elde Etme Sistemi
Yazan: cncsenol
Yorumlar: 15
Okunma: 5,821
Son yorum: septick
12-09-2017, Saat: 13:18
  Yetenek Ağacı Sistemi
Yazan: Zatara
Yorumlar: 21
Okunma: 32,872
Son yorum: Nomu
02-09-2017, Saat: 13:37

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..