Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.56/5 - 18 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kıtalar Rehberi
#1
Kaybolmaktan değil de diyarı tanımamaktan korkuyorsun ha? Bilgesin, yaşına göre oldukça bilge. Peki, can kulağıyla dinle beni...

 Toprak Diyarı, sayısız canlı çeşitliliği barındıran, doğal güzellik ile iç içe bir harikalar diyarıdır. Ölümlüler bu diyarda; canavarlar, ruhlar ve Dünya'nın mistik enerjisinden doğan doğaüstü varlıklarla birlikte hayat mücadelesi verirler. Tabi ki, bu Yaşlı Diyar'da, bereketli ormanlarda izlenebilen enfes gün batımları olduğu kadar, gizli tehlikelerin avlarını hazırlıksız yakalamak için pusuda beklediği tehlikeli bataklıklar da vardır. Bu diyarın potansiyel tehlikelerinden bihaber dolaşmayı, ancak bir ahmak göze alabilir.Bana danışmasan bu sen olabilirdin evlat.Neyse...

BlackramSubdivision_02.jpg

Viridian* Sahil (Viridian Coast)

 Güney Kıtası, diyardaki en bereketli ve sevimli bölgelerden bazılarına ev sahipliği yapar. Viridan Sahili kadar huzurlu yer bulmak pek nadirdir. Resmedilmeye değer güzellikteki Bambu Köyü(Bamboo Village) kumsallarından, gölgelerin kımıldadığı ürkütücü Kasvetcürufu Ormanı'na (Gloomdross Forest) ve Songshu Adası'nın (Songshu Isle) yüce falezleri'ne kadar eşsiz bir bölgedir burası.

 Viridian Sahil, adını, bereketli yeşil ovaları, serin bambu ormanları ve kayaların baş döndüren yüksekliklerde süzüldüğü engin vadileri ile hak etmiştir. Tüm bölge ticaretine can veren hareketli göl kıyısı yerleşimi Yeşimtaşı Köyü (Jadestone Village) ve kıyının ötesinde Cennet Menzili'nde (Heaven's Reach) gizlenmiş prestijli Hongmoon Okulu da bu yörededir. Yüz ifaden niçin değişti yabancı? Keyifle dinler gibiydin buraya kadar. Topla kendini, çok yer var daha bahsi geçecek.

Kıta'nın tüm bu güzelliğe rağmen hain Karakoç Haydutları (Blackram Marauders) sakin sahil kasabalarını hazırlıksız yakalamayı beklerken, huzursuz ruhlar Kasvetcürufu Ormanı'na musallat oluyor.

(*Editör Notu: Viridian mavi-yeşil karışımı bir renktir. Rengin adı, Latince viridis (yeşil) kelimesinden gelir. Ancak Türkçe karşılığını tam olarak bilmiyorum)

SeethingRegionChoksaru_Concept.jpg

KülTopraklar (The Cinderlands)

Güney Kıtası'nın anakarası bir zamanlar gururlu bir medeniyetin, yüzlerce yıl hüküm sürmüş efsanevi Naryu İmparatorluğu'nun kalbiydi.Sonraları,kadim Naryu İmparatorluğu, Karanlığın şeytani ordularının istilasıyla bir savaş alanına dönüştü. Dört Muhafızın karanlık enerjiye karşı koyduğu mücadelelerde, İmparatorluk anayurdu eşsiz bir yıkıma uğradı. Engin ormanlar ve çağlayan ırmaklar kuruyup yok oldu. Geriye sadece güçlülerin ve yaşamakta inat edenlerin tutunduğu harabe bir coğrafya kaldı.
 
 Her hikayede biraz umut olduğu gibi her çölde de bir vaha vardı elbet. Yehara'nın Serabı (Yehara's Mirage) Dünya'nın dört bir yandan konuklar ağırlayan ve bu unutulmuşlukta konuklarına biraz lüksü tattıran bir cazibe merkezi oldu. Yemekleri ve içkisi de oldukça iyi hani. Gerçi neden anlatıyorsam sana bunları. Zaten kendin de tadabilirsin. Bu arada biraz susadık mı ne? Üzerimde de pek para yok. Ne yapsak ki? Bu saatte yaşlı bir adama kim bir şey alır ki zaten. Ölüp gitsem... Heh, şöyle. Büyüklerine ikramda bulunan bir gençsin aferin.

Kavurucu Kumlar'ın (Scorching Sands) ötesinde, güvenli bir vadi içinde Jaofang Köyü (Jaofang Village) uzanır. Burası kanun kaçaklarının karanlık ticaretlerini yürüttüğü Körgöz Pazarı'na (Blindeye Bazaar) pek bir yakındır üstelik. Hatta bu civar hakkında bir de söylenti vardır. Derler ki; Mushin'in mezarı da bu Naryu harabelerinin bir yerindeymiş. Ve bu mezar akla hayale gelmeyecek hazineleri barındırıyormuş. Öyle de olabilir, meraklısı gidip bir göz atabilir. Tabi devasa akrepler, mezar soyguncuları ve kötü şöhretli Kemikmaske Kabilesi (Bonemask Tribe) savaşçıları ile karşılaşmak da cabası.

HalfMoonLake.jpg

Mehtapsuyu Düzlükleri (Moonwater Plains)

 Çölün kavurucu sıcağında hayat mücadeleni tamamladıktan sonra sonunda biraz su! Doğu Kıtası'nın bu bölgesi çağlayan ırmakları, güçlü şelaleleri ve bulutsuz gök kadar berrak gölleri ile Mehtapsuyu adını alır. İleride yer alan Lycandi Bayırı(Lycandi Foothills) bölgenin yerlilerinin yaşadığı yerleşimlere ev sahipliği yapar. Bu bölge sakinleri Domuzbaşı Otlakları (Hogshead Pastures) çiftçileri ve Parlaktaş Köyü (Bright Stone) Lynleri'nden başkası değildir. Şanlı Safir Havza (Sapphire Basin) birbirinden farklı birçok türün de yuvasıdır. Bunlardan bazıları domuz benzeri kavgacı Hoglinler ve kurbağa görünüşlü Plogglelerdir. Ploggleler en azından göl ve ırmak kıyılarında yaşar. Ama Hoglin mağaralarına girmeni tavsiye etmem. Özellikle hassas bir burun ile...

Ama gölgeler bu topraklarda da tetikte bekler. Lanetli Mezarlık (The Haunted Necropolis) hala 30 yıl öncesinin karanlığını barındırıyor. Sürekli olarak karanlığın hizmetkarları civar yerleşimlere saldırmaya çalışsa da cesur Kopçaçene Kabilesi (Snapjaw Tribe) onları durduruyor. Doğu Kıtası'nda Talus Ordusu hüküm sürdüğünden, her an Gökliman Direnişçileri (Skyhaven Resistance) ve Talus Ordusu (Talus Army) askerlerinin çatışmalarının ortasında kalma ihtimalin de oldukça fazla.


Concept-Art_Baekcheong_04.jpg

Gümüşayazı Dağları (Silverfrost Mountains)

 Henüz hazır değilsin belki ama sana Gümüşayazı Dağlarını da anlatmam gerek. Sana bahsedeceğim düşmanların en kudretlileri bu toprakları mesken tutmuş durumda. Doğu Kıtası'nın oldukça kuzeyinde çimle kaplı görkemli araziler ve okyanus rüzgarları ile okşanan mis kokulu yaban çiçekleri vardır. Buraya Gökyaprağı Otlakları (Skypetal Plains) derler. Burada Zenginliğin ve Gücün simgesi Zaiwei bulunur. Zaiwei, Talus Hükümranlığı'nın (Talus Dominion) incisi, onun kalbi ve başkentidir. Bu devasa şehir daima Lumang Karteli (Lumang Syndicate) hırsızlarının, yozlaşmış Hao Toplumu'nun (Hao Society) ve otlakları mesken tutmuş canavarların tehtidi altındadır.

 Şehrin ötesinde aldatıcı yüksekliğe sahip donmuş dağlar, güçlü kar fırtınaları ve uzun uykularından bir kez daha uyandırılmayı bekleyen unutulmuş tanrıların kadim mabedleri yer alır. Ancak bölgenin sunduğu onca entrika ve gizeme rağmen, asıl karanlık sırlar büyük başkentin gölgelerinde saklıdır.


 
 Şimdilik bu eski ve tehlikeli diyar hakkında az çok bir şey öğrendin. Peki,  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(Son Düzenleme: 13-08-2015, Saat: 14:36, Düzenleyen: Zatara.)
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
#2
Öncelikle tekrardan emeğinizi takdir ediyorum. Hiçbir detayı keyifle atlamadan yazıya dökmek gerçekten her yiğidin harcı değil. Benim kafama takılan husus şu oldu, Viridian Coast bildiğimiz Dragon Forest, The Cinderlands ise Great Desert, Moonwater ise bariz. Fakat Silverfrost Mountains neresi ? Ben henüz böyle bir haritayla karşılaşmadım ?
#3
50 levele gelmek için görev yapacağımız bölge orası. PlayBnS'de erişime açık değil.
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
#4
Tüh. Neyse. Çok teşekkürler.
#5
(15-08-2015, Saat: 00:39)mizuri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.... Fakat Silverfrost Mountains neresi ?

Silverfrost level 50 içeriğinin, yanı hikayenin Act 4 adlı parçasının haritası. 45 level'daki "Chapter 1, Darkness Way" adlı görev devam etse direk o haritaya gideceğiz ama PlayBNS'te Act 4 olmadığı için gidilemiyor.

Spoiler :
Chapter 1: Darkness Way görevi de kolay aslında. Ben TW sunucusunda yaptım orayı. Tower'da üst kata çıkıp Yu Ran ile konuşuyorsun ve orta kapıdan içeri giriyorsun. İçeride Mushin ile kapışıyorsun (kesmek önemli değil ölsen de görev devam ediyor) sonra seni Silverfrost'un içinde Imperial Army'nin üssüne gönderiyor. (Yasak Şehir'e benzetiyorum orayı hihihi)
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#6
Harika bilgi. Çok teşekkürler dostum.
#7
ops , dayanamadim , agir spoiler yedim  Dodgy de , Mushin kendini feda etmemis miydi Kara Efendi'yi muhurlemek icin ? Neler oluyor ?Exclamation
If not ME  , WHO?  If not NOW , WHEN ?  -Emma Watson


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..