Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.4/5 - 5 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karakter Açma Ekranı
#1
 Önceki konumu beğendiğiniz için teşekkür ediyorum arkadaşlar. Bu nedenle yine biraz da yardım alarak henüz çevirisi yapılmamış bu konuyu yazmaya karar verdim (karar almak zorunda da kalmış olabilirim) umarım yeni arkadaşlara faydası dokunur. Bir kişiyi bile oyuna başlatsak ve bu güzel deneyimi yaşamasını sağlasak bize yeter  hihihi

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. konunun asıl sayfası. İsteyenler oradan okuyabilir. Gelelim konuya...

7PyD8W.png

Karakterinizi Özelleştirin!

 Irk ve sınıf seçiminizi yaptıktan sonra, sıra karakter görünüşünüzü belirlemeye gelir. Blade and Soul'un zengin özelleştirme sistemi sayesinde bu ekranda uzun vakitler geçirmeniz oldukça mümkün.

 Karakter görünümü ekranında ilk karşınıza çıkan, seçtiğiniz ırkın varsayılan görüntüsü olacaktır. Bu ekranda arka planı , ışığın açısını, karakterin üzerindeki giysileri değiştirebilir ve karakterinizi diğer ırklarla kıyaslayabilirsiniz.

character-customization-preview.jpg

 Size ve hayalinizdeki karaktere uyan sesi seçmeniz de mümkündür. Bunu 'voice' bölümündeki seçeneklerden yapabilirsiniz.

 Karakter yaratma ekranında; Karakterinizin yüz biçimini, ten rengini, saç stilini ve saç rengini, gözlerini ve göz rengini, kaşlarını, kirpiklerini , vücut biçimini , dudakları ve daha birçok şeyi özelleştirebilirsiniz. Bu özelliklerin hepsine ince ayarlar verebilir, dudak büyüklüğünüzü ya da kaşlarınızın açısını bile ayarlayabilirsiniz. Kendinizi şanslı hissediyorsanız 'randomize' seçeneğine tıklayıp rastgele bir karakter de oluşturmanız mümkün.

character-customization-appearance.jpg

Karakterinizin her detayı en ince noktasına kadar özelleştirilebilir. Tabi çok kurcalağıdınızda, şu şekilde bir sonuç alabilirsiniz;

G5yD16.png

 Eğer yaptığınız karakter hoşunuza gittiyse 'manage appearance' butonuna tıklayıp onu kaydedebilirsiniz. Bu bölümden daha önce yaptığınız karakterleri seçip onlara bakabilirsiniz. Kaydettiğiniz karakterler, eğer bilgisayarınızda bir değişiklik yapmadıysanız bilgisayarın 'resimler' bölümüne gelecektir. Bunu daha sonra arkadaşlarınıza karakterinizi gönderip göstermek ya da kendiniz bakmak için kullanabilirsiniz.

character-customization-save.jpg
(Son Düzenleme: 26-10-2015, Saat: 18:05, Düzenleyen: hidden41.)
sucker_punch_samurai-t2.jpg
#2
Yine araya senin bıyıklıyı sıkıştırmışsın.  Gu Bir konu daha gitti 2 duyuru 2 hikaye konusu kaldı eğer yeni konu paylaşmazlarsa tabi...
(Son Düzenleme: 26-10-2015, Saat: 12:13, Düzenleyen: Zatara.)
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
#3
Manage Appearance ile ilgili birkaç bilgi vereyim. Bu sistem kullanıcıların tasarladıkları karakterleri kaydetmeye yaradığı gibi bunları paylaşmalarına da olanak veriyor. Bunu da kaydettiğiniz karakterin JPG resmini paylaşarak yapıyorsunuz.

Zhenon'un konu içinde belirttiği gibi karakterleriniz "Belgelerim\BnS\CharacterCustomize" adresine kaydediliyor. Yapmanız gereken hangi karakterinizi paylaşmak istiyorsanız onun ".jpg" uzantılı resmini göndermek.

Ama bu resmi imgur (bu konu ile ilgili imgur'un adı geçti diğer platformları bilmiyorum) yükleyerek paylaşmak yerine resmi RAR içine alarak ya da direk .JPG dosyasının kendini paylaşın.
Bunu niye dedim? BnS, oluşturulan karakterlerin vücut özelliklerini .jpg uzantılı görsele Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. adlı bir metod ile kodyalarak saklıyor. Resim yükleme platformları da benzeri kodlamayı kullanmakta ve upload'tan sonra BnS'in yaptığı kodlama bozulmakta. (Platform var olan kodlamanın üzerine kendininkini yazıyor.)

Yukarıdakı Exif kodlamasını dojo'daki bu mesajdan alıntı yaptım:
(11-08-2015, Saat: 15:53)Solensia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.The game uses Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. to embed all the setting in a section of the file that that's not read as part of the image. It's the same way your camera stores the  date, time, settings and (possibly) location whenever you take a photo.
Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Ve olur da başkalarının yaptığı hazır karakterleri (Preset ya da Template olarak adlandırılıyorlar) indirmek isterseniz,
1)Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
2)Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
3)Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
yukarıdaki linklerden bunu yapabilirsiniz.

İndirmeniz/paylaşmanız gereken "Preset/Template/Profile" fotoğrafı aşağıdaki gibi olmalı. (Arkaplanı mavi renkli ve arkaplanda motif mevcut. Yani Profile fotoğrafı olmalı.)
Spoiler :
i11544280435.jpg

Başkasından aldığınız preset yani hazır karakterleri de Belgelerim\BnS\CharacterCustomize klasörü içine atıyorsunuz (oyun kapalıyken atmanızı öneririm).
(Son Düzenleme: 20-11-2015, Saat: 00:15, Düzenleyen: hidden41.)
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PVE için en uygun karakter?
Yazan: JinTosu
Yorumlar: 9
Okunma: 3,742
Son yorum: mangolupasta
21-06-2016, Saat: 00:43
  36dg acma
Yazan: tribula11
Yorumlar: 3
Okunma: 1,731
Son yorum: Nomu
15-11-2015, Saat: 01:38

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..