Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.28/5 - 43 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Rehber] İtem Sözlüğü - Ne nedir? Nereden, nasıl elde edilir?
#1
Batı sunucuları için hazırlanmış geniş item sözlüğü. Konu içinde çoğu eşyanın ne olduğu, ne işe yaradığı ve nasıl elde edildiği yazmaktadır. Umarım hepinize yardımcı olur.

Gerekli gördükçe yeni itemlar konuya eklenecektir.

Not: Konu güncelleme aşamasında olduğu için eşyaların ve düştükleri yerlerin görselleri zamanla eklenecektir.


GENEL

Transformation Stones
zDEBlpn.jpg hUtyzAV.jpg IiyRnh1.jpg
Silah ve takı geliştirmelerinde gerekli taşlardır. The Soul Wardens (Tabletçi) mesleği ile üretilirler. Auction'dan satın alarak ya da üreterek elde edebilirsiniz.

Mühür açma tılsımı (Unsealing Charm)
sze1dZD.jpg
Mühürlü eşyaların mührünü açmaya yarar. Kullanılacak miktar eşyanın kalitesine göre değişir. The Earthseers (astroloji) mesleği ile üretilebilir. Auction'dan satın alarak ya da craft ile elde edebilirsiniz. (Moblardan da düşebilir.)

Not: Anketten, daily dash'ten veya etkinliklerden "Hongmoon Unsealing Charm" adlı olanını elde edebilirsiniz. Hongmoon unsealing charm ile normal unsealing charm arasındaki tek fark Hongmoon Unsealing Charm'ın satışının yapılamaması. Bu yüzden Hongmoon Unsealing Charm'ı öncelikli olarak kullanıp, normal unsealing charm'ı biriktirmek daha mantıklı olacaktır.

Anahtar (Key)
eHnBlNJ.jpg
Sandıkları açmanıza yarar. Kullanılacak miktar kutunun kalitesine göre değişir. The Radiant Ring (kuyumcu) mesleği ile üretilebilir. Auction'dan satın alarak, günlük görev yaparak ya da craft ile elde edebilirsiniz.

Not: Anketten, daily dash'ten veya etkinliklerden "Hongmoon Key" adlı olanını elde edebilirsiniz. Hongmoon key zindanların içindeki sandıklar hariç, normal anahtarın açtığı her kutuyu açabilir. Hiçbir şekilde ticareti olmaz. Satılamadığı için öncelikli olarak Hongmoon key'i harcayıp, normal anahtarı biriktirmek daha mantıklı olacaktır.

Özel anahtarlar (Brilliant Keys)
Uzv7OdY.jpg 8X4nqkg.jpg sQ6AvnA.jpg
Sandıklardan karakterinizin sınıfına ait olan silahı almanızı sağlayan anahtarlardır.

Tamir Çekici (Repair Tool)
mzeuUdo.jpg
Kamp ateşi ya da party bulucu (dragon finder) yanındayken silahları tamir etmeye yarar. Kullanılacak miktar silahın kalitesine göre değişir. The Forgekeepers (demirci) mesleği ile üretilir. Auction'dan satın alarak, üreterek elde edilebilir.

Gelişmiş Çekiç (Field Repair Tool)
OoXU6MH.jpg
Silahları kamp ateşi ya da party bulucu (dragon finder) olmaksızın herhangi bir yerde tamir etmenizi sağlar. Kullanılacak miktar silahın kalitesine göre değişir. The Forgekeepers (demirci) mesleği ile uygun tarif (recipe) alındıktan sonra craftlanabilir. Bazı günlük görev kutularından çıkabilir (düşük ihtimal). Auction'dan satın alarak ya da üreterek elde edilebilir.

Cash Shop Çekici (Master Field Repair Tool)
azFOM7x.jpg
Gelişmiş çekiç ile aynı işleve sahiptir, silahları herhangi bir yerde tamir etmeye yarar.

Kazmalar (Pickaxes)
e0YvJQ6.jpg oTY4b2X.jpg x4iD4J3.jpg
Haritalardaki madenleri (quartz'ları) toplamaya yararlar. The Merry Potters (çömlekçi) mesleği ile üretilirler ve günlük görev kutularından çıkabilirler.

Testiler (Jars)
QIvP9IZ.jpg wmk7cs1.jpg zgM00JW.jpg
Haritalardaki kaynak sularını (spring water'ları) toplamaya yararlar. The Merry Potters (çömlekçi) mesleği ile üretilirler ve günlük görev kutularından çıkabilirler.

Çanta/Banka Genişletme (Dragon Trade Pouch)
7wjOn0b.jpg
Çanta ve bankayı genişletmek için gereken eşyadır. Hongmoon Store'dan satın alınarak elde edilir. Bazı etkinliklerden (event'lerden) ya da daily dah'ten de elde edilebilir.


CRAFT/MATERYAL

Viridian Poison
gfmyDBq.jpg
Üretim ve geliştirme materyalidir. Viridian Coast'taki 14 level sonrası zindanların boss sandıklarından ve o zindanların günlük görevlerinden elde edilebilir.

Cinderlands Thorn
u39Swk0.jpg
Üretim materyalidir. Cinderlands'teki bazı günlük görevlerden ve "Daggerbreak Rookery" adlı zindandan edilebilir.

Moonwater Tear
DJkT4OI.jpg
Üretim materyalidir. Moonwater'daki 4 Büyük zindanın günlük görevlerinden ve "4 Büyük Zindan"dan elde edilebilir.

The Blight Fang
gBBnRWI.jpg
Üretim ve geliştirme materyalidir. Viridian Coast'taki "Blackram Narrows" adlı 20 level zindanındaki son kutudan ve aynı zindanın günlük görevinden elde edilebilir.

Infernal Lord's Horn
lYmPeQ8.jpg
Üretim ve geliştirme materyalidir. Cinderlands'teki "Tomb of the Exiles" adlı 36 level zindanındaki son kutudan ve aynı zindanın günlük görevinden elde edilebilir.

Soulstone
ND2JOwm.jpg
Geliştirmelerde, üretimde ve guild'e level atlatmada bolca gerekli olan bir materyaldir. Genelde faction görevlerinin günlükleri ile elde edilir. Moonwater'daki tüm faction günlükleri ile 22 tane elde edilebilir. Buna ek olarak Cinderlands'teki "Tomb of the Exiles" adlı 36 level zindanın günlük görevinden de 2 tane elde edilebilir.

Quartz
xUk2hKm.jpg GD6NPXI.jpg 1wckQfp.jpg
Bazı üretici mesleklerdeki ürünler için gerekli materyaldir. Kazmalar yardımıyla haritalardaki madenlerden elde edilirler. Auction'dan satın alınabilirler.

Kaynak Suları (Spring Waters)
irusPWK.jpg SuWnezN.jpg Hx8dIHX.jpg
Bazı üretici mesleklerdeki ürünler için gerekli materyaldir. Testiler yardımıyla haritalardaki kuyulardan elde edilirler. Auction'dan satın alınabilirler.

Naryu Coins


Gem Fragments
UkV8OfG.jpg PYmzvSU.jpg wwtl3YK.jpg tlmBrBg.jpg
Gem box ya da gem poşeti üretmeye yarayan materyallerdir. Gem kırarak elde edilirler. Auction'dan satın alınabilirler.

Refiners/Premium Refiners
1g8GtiD.jpg n7Cu97x.jpg 1oOSgZB.jpg
Birçok craft için gerekli olan önemli birer materyaldirler. The Merry Potters (çömlekçi) mesleği ile üretilirler. Auction'dan satın alınabilirler.

Ceremonial Meal
RYAjOyP.jpg
Purification Jar adlı item'ı craftlamak için gerekli materyallerden bir tanesidir. Aşçı (Cooking) mesleği ile üretilir. Auction'dan satın alınabilir.

Banishing Charm
rOs93cm.jpg
Purification Jar item'ı craftlamak için gerekli materyallerden bir tanesidir. Astrolog (Astrology) mesleği ile üretilir. Auction'dan satın alınabilir.

Highland Necropolis Wax
w6OYW2s.jpg
Shining Hexagonal Diamond Gem poşeti üretmek için gerekli olan materyallerden bir tanesidir. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.nden satın alınarak elde edilebilir.

Fabric
zUbfTjc.jpg
Kostüm paketi üretmek için gerekli olan materyaldir. Spoiler içindeki doboklar gibi, açıklamasında "Fabric" simgesi olan kostümleri kırarak elde edilebilir.
Spoiler :GÖREV/SKILL

Raven Feather Fan
nI37Ojf.jpg
Maksimum stamina'yı 15 bin'e yükselten görevin materyalidir. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.dan elde edilebilir, auction'dan satın alınabilir.

Dragon Bone Inscription
idJ3GLW.jpg
Skydive adlı yeteneğin görevinde gerekli materyaldir. Cinderlands'teki Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.ndan elde edilebilir ya da auctiondan satın alınabilir.

Serpent Calling Bell
xOsTGcG.jpg
Skydive'dan sonra beklemeden depar atmayı sağlayan yeteneği açan görevde gerekli materyaldir. The Merry Potters (çömlekçi) mesleği ile üretilir. Cinderlands'teki tüm moblardan düşebilir. Auction'dan satın alınabilir.

Evil Ox Horn
OZtpWMR.jpg
Duvarda koşma skill'ini açmak için gerekli olan görev materyalidir. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'lardan satın alınabilir.

Purification Jar
riUq8mh.jpg
Maksimum stamina'yı 20 bin'e çıkarmak için gerekli olan görev materyalidir. The Merry Potters (çömlekçi) mesleği ile üretilir. Auction'dan satın alınabilir.


Upgrade

Gems
y98RbnE.jpg QdWPknb.jpg 6NeK2qa.jpg tm0JoEZ.jpg C961dXC.jpg iyQF8FH.jpg JikWnH2.jpg
Silahlardaki slotlara koyunca karaktere avantaj sağlayan eşyalardır. Gemler köşe sayılarına göre "üçgen, dörtgen, beşgen, altıgen, yedigen, sekizgen" olarak 6 çeşittir, "Sade, brilliant ve shining" olmak üzere 3 derecedirler. Gem box'lardan elde edilebilirler. Diamond (beyaz renkli) olanları The Radiant Ring (kuyumcu) mesleği ile üretilen gem poşetlerinden elde edilebilir. Auction'dan satın alınabilirler.

Fusion Powder
Vzu2JW8.jpg
Soul shield geliştirirken gerekli materyaldir. Soul shield kırarak elde edilir. Auction'dan satın alınabilir.

Gem Hammer
SqiE6zQ.jpg
Silahlardaki kapalı gem slotlarını açmayı sağlar. Gerekecek miktar slota ve silaha göre değişir.

(Son Düzenleme: 01-02-2016, Saat: 22:39, Düzenleyen: hidden41.)
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#2
teşşekkürler hidden yararlı konu ve benimde bir sorum var bende pickaxe var ancak yinede şu ilk yeşil relici toplayamıyorum kayalardan dragon forestten düştügüne eminmisiniz ?
#3
Tabiki eminim. Dragon forest pickaaxe alacaksın, yeşil renkli olandan ve Dragon Forest'taki madenleri toplayacaksın. Senden önce kazılmış ama toplanmamış olan bir tane madene denk gelmiş olabilirsin.
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#4
Gerçekten çok iyi bir iş daha çıkarmışsın.Ellerine sağlık. Bi
bnsmastersign.png
Lütfen farklı sitelerde paylaşacağınız konularımız için kaynak gösteriniz.
Blade&Soul Türkiye Fan Sitesi
#5
eline sağlık güzel bir rehber olmuş insanlarin itemler hakkinda bilgisi olucak bu sayede Arigatouu Ha
Spoiler :
tumblr_lz5bkqLNP51qj313eo1_500.gif
tumblr_nb3l5hFj9N1t4vb6po1_r1_500.gif
#6
Listeye "Cristal" eklenmiştir.
(Son Düzenleme: 04-08-2015, Saat: 13:23, Düzenleyen: hidden41.)
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#7
Excellent Moonwater Unseling Charm ı nerden hızlı farmlayabilirim bir kaç yerde po dan farmlarsın diyorlarda zamanımın çoğu po da geçiyor ama 1 tane bile düşüremedim her bossu her eliti kestim.
#8
Bahsedilen po24 değil dostum, dungeon olan po. Girişi diğer tarafta onun. Forumumuzda bununla ilgili küçük bir guide olması lazım.
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
#9
Bilgi için saol. Aynen o arka tarafki giriş olan po , ismi po4/6 diye geçiyor heralde orayada girdim o değişik bi boss var en sonunda balık gibi po24 te de vardı aynısı işte oraya kadar tüm mobları kestim çantalarından hiç düşmedi , düşme olasılığı baya az heralde doğrumu ?
#10
(01-11-2015, Saat: 17:53)SxRuffneck Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bilgi için saol. Aynen o arka tarafki giriş olan po , ismi po4/6 diye geçiyor heralde orayada girdim o değişik bi boss var en sonunda balık gibi po24 te de vardı aynısı işte oraya kadar tüm mobları kestim çantalarından hiç düşmedi , düşme olasılığı baya az heralde doğrumu ?
Garanti olarak düşmüyorlar, 10-15 tane run'da belki 1-2 tane. En garantisi para biriktirip auctiondan almak ya da kendin craft'layabilirsin ama ben lazım oldukça para ile alıyordum.
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rehber PVE ve PVP Legend Soulshield Elde Etme Sistemi
Yazan: cncsenol
Yorumlar: 15
Okunma: 5,990
Son yorum: septick
12-09-2017, Saat: 13:18
  Rehber Hongmoon Yetenekleri nasıl açılır
Yazan: hidden41
Yorumlar: 54
Okunma: 36,072
Son yorum: ActionShirio
24-07-2017, Saat: 22:36
Information Rehber Mushin Tower 20F Mekanikleri Nedir?
Yazan: IronicaS
Yorumlar: 0
Okunma: 1,107
Son yorum: IronicaS
24-06-2017, Saat: 15:44
Question Rehber Meslek Sistemi Nedir? Hangi mesleği seçmeliyim?
Yazan: IronicaS
Yorumlar: 2
Okunma: 2,686
Son yorum: IronicaS
05-02-2017, Saat: 18:35
Question Rehber 1. Yıl Etkinliği Nedir?
Yazan: IronicaS
Yorumlar: 0
Okunma: 1,022
Son yorum: IronicaS
30-01-2017, Saat: 15:03

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..