Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.15/5 - 13 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Rehber] [EU/NA] Necklace (Kolye) Upgrade
#1
Selam Arkadaşlar ;
 

08.02.2017 GÜNCELLEMESİ İLE "HONGMOON" UPGRADE SİSTEMİ KALDIRILMIŞTIR.


Hongmoon upgrade sistemi oyundan kaldırıldığı için bu rehberde gördüğünüz takıları artık upgrade ile uğraşmadan direk kullanacaksınız.Yani elde ettiğiniz her takıyı hangisi daha iyiyse ona göre kullanacaksınız.50 leveldan sonra kasarken oyunun size verdiği "Ivorymoon" takıları sonrasında ise  50 LvL Heroic zindanlardan "Pinnacle" takıları ile yine yolunuza upgrade ile uğraşmadan "Legend"takılara kadar devam edeceksiniz.
 
 
Pinnacle takıları elde edeceğiniz zindanlar ;


Sogun Lament : Pinnacle Earring , Pinnacle Belt
Shattered Masts : Pinnacle Necklace , Pinnacle Bracelet
Gloomdross Incursion : Pinnacle Ring
 
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Not : Eski sistemden gelişimi yarım kalmış olan takılarınızı geliştirmeye devam edebilirsiniz. 


Sizlere oyunda ki takılarımızdan biri olan Neklace (Kolye) nin upgrade yollarından bahsedeceğim.Daha önceki upgrade konularımızdan upgrade mantığını az çok öğrenmişsinizdir diye düşünüyorum.O nedenle bu rehberin amacı neyi nerede bulabileceğinizi göstermektir.

West serverında upgrade zincirinin başlangıcı olan 11 LvL "Hongmoon Necklace" ımızı Chapter 12: Deep in the Gloomdross” isimli ana görevimizden elde ediyoruz.Aşağıdaki görselde kolyemizi , bulunduğu bölgeyi ve nasıl elde ettiğimizle ilgili bilgileri görebilirsiniz.


NOT 1 : Takıların exp. yükseltimleri silahın ki gibi değildir.Stage 1 den 5 e ve Stage 6 dan 10 a yükseltirken kolye için kolye , küpe için küpe , yüzük için yüzük basmak zorunda değilsiniz.Takılar birbirleri ile exp. yükseltimi yapabilirler.

NOT 2 : Eğer (Hongmoon Necklace) yi olurda atar yada satarsanız tekrardan nasıl elde edeceğinize aşağıdaki görselden bakabilirsiniz.NOT 1 de ki uyarıyı dikkate alırsanız kasarken elde ettiğiniz herhangi bir takı ile kolyenizi Stage 5 yapabilirsiniz.
Stage 5 olan kolyemiz Stage 6 kilidinin açılması için bizden 14 LvL Plague Necklace istemektedir.Kolyemizi elde edeceğimiz boss ve bölge ile ilgili bilgiye aşağıdaki görselden bakabilirsiniz.Kolyemizi aldıktan sonra birleşim işlemini yapalım.


Birleşimde istenilen “Viridian Poison” 7 level olduğunuzda görevden gelecektir.Ama siz bu itemi silah birleşiminde kullanacağınız için daha sonra takılarda kullanmak üzere Viridian Coastta ki hemen hemen her dg den elde edebilirsiniz.

Stage 6 kilidini açtığımız (Hongmoon Necklace) kolyemizi Stage 10 yaptıktan sonra 20 LvL (Blackram Narrows) dg sine kadar kullanacağız.
 
Öncelikle aşağıda ki görselden kolyemizi düşüreceğimiz yeni bölgemizi görelim.Blackram Narrows , 20 levela geldiğinizde gireceğiniz ilk elit dgdir. Bu konu başlı başına oyunu hiç bilmeyene hitap ettiğinden dolayı konudan yararlanan arkadaşların bu dg yi şu aşamada “solo” yapması pek muhtemel değildir.6 kişilik bir parti ile girmeniz sizin için iyi olacaktır.Kullanmakta olduğunuz kolyenizin istediği upgrade kolyesi bu dungeon dan düştüğü için iyi bir grubunuz varsa kolyenizi (Blight Necklace) elde edene kadar devamlı yapmanızı öneririm.Bölgeye ışınlanarak kısayol “F7” parti bulucu kullanarak veya bölgede bulunan “Dragon Pillar” a tıklayarak parti arayabilirsiniz.
 
Kolyemizi alalım ve aşağıda ki gibi birleşimlerini yapalım.Birleşimden sonra  Stage 5 e kadar olan yükseltimini Blackram Narrows dg sinden düşürdüğünüz diğer takılarla yapabilirsiniz.


Birleşimde istenilen materyal olan “Viridian Transformation Stone” size görevlerden 2 adet gelecektir.Craftlayabiliyorsanız craft yoluyla veya Marketplace kullanarakta satın alabilirsiniz.

Birleşimden sonra Stage 5 yaptığımız kolyemiz (Awakened Blight Necklace) uzun bir süre bu şekilde kullanacağız.İlerleyen levellarda Cinderlands haritasına geçtiğinizde Stage 6 kilidini açmak için bizden 33 LvL Hakan Necklace” istemektedir.Bu kolyeyi elde edeceğimiz boss ve bölge ile ilgili bilgiye aşağıdaki görselden bakabilirsiniz.Kolyemizi düşürüp birleşimini yapalım.

Birleşimde istenilen “The Blight Fang” 20 Level da anlattığım Blackram Narrow dg’sinden düşmektedir.Veya Marketplace kullanarak satın alabilirsiniz.

Stage 6 kilidini açıp Stage 10 yaptığımız kolyemiz birleşim için bizden 36 LvL “Infernal Necklace” istemektedir.Aşağıda ki görsellerde bu bölge ile ilgili bilgileri görebilirsiniz.


Tomb of the Exiles , kasma durumunuza göre 36-40 level arasında günlük görevi açılan oyunun 2. Elit dgsidir. Levelinize göre bosslar sizi zorlayacağından dolayı 6 kişilik bir parti ile girmeniz sizin için en iyisi olacaktır.Kullanmakta olduğunuz kolyenizin de istediği upgrade kolyesi bu dungeon dan düştüğü için iyi bir grubunuz varsa kolyenizi (Infernal Necklace) elde edene kadar devamlı yapmanızı öneririm.Bölgeye ışınlanarak kısayol “F7” parti bulucu kullanarak veya bölgede bulunan “Dragon Pillar” a tıklayarak parti arayabilirsiniz.

Kolyemizi alalım ve aşağıda ki gibi birleşimlerini yapalım.Birleşimden sonra Stage yükseltimlerini Tomb Of The Exiles dg sinden düşürdüğünüz diğer takılarla yapabilirsiniz.


Birleşimde istenilen materyal “Cinderlands Transformation Stone” oyun içi görevlerden 2, Survey den 1 adet olmak üzere toplamda 3 adet verilecektir.Veya craftlayabiliyorsanız craft yoluyla ya da Marketplace’ten satın alarakta elde edebilirsiniz.

Birleşimden sonra Stage 5 yaptığımız kolyemizi belli bir süre bu şekilde kullanacağız.İlerleyen levellarda Moonwater haritasına geçtiğimizde Stage 6 kilidini açmak için bizden 41 LeveL  “Abomination Necklace” istemektedir.Aşağıda ki görselden bu bölge ile ilgili bilgileri görebilirsiniz.Kolyemizi düşürdükten sonra birleşimini yapalım.

(Birleşimde istenilen materyal “Infernal Lord’s Horn” Tomb Of The Exiles dgsinden düşmektedir.Veya Marketplace kullanarak satın alabilirsiniz)

Stage 6 kilidini açıp Stage 10 yaptığımız (Awakened Infernal Necklace) birleşim için bizden 45 LvL “Siren Necklace” istemektedir.Aşağıda ki görsellerde bölge ile ilgili bilgileri görebilirsiniz.Kolyemizi elde ettikten sonra birleşimini yapalım.


Birleşimde istenilen “Moonwater Transformation Stone” oyun içinde görev veya Survey den verilmemektedir.Yapabiliyorsanız craft yoluyla veya Marketplace den satın alabilirsiniz.

Birleşimden sonra Stage 5 yaptığımız kolyemiz (Awakened Siren Necklace) Stage 6 kilidinin açılması için bizden 43 LvL “Misty Woods Necklace” istemektedir.Bu itemi elde edeceğimiz bosslar ve bölge ile ilgili bilgiye aşağıdaki görselden bakabilirsiniz.


Seçmiş olduğunuz "Faction" tarafın olduğu bölgede ki "Faction Merchant" ta satılmaktadir.Görsel de ki NPC Mavi "Cerulean Order" tarafına aittir.
NOT : Yeni gelen güncelleme ile 45 level civarlarında yapacağınız "Chapter 27: What is Rightfully Theirs" isimli ana göreviniz kolyeyi size verecektir.NPC deki 30 insignia alımı da 5 insignia olarak düzenlenmiştir.

Kolyemizi elde ettikten sonra birleşimini yapalım.


Birleşimde istenilen "Poharan's Perfume"  yukarıda haritasını gösterdiğim Blackram Supply Chain isimli dg nin son bossu olan Poharan kesildikten sonra elde edilmektedir.Veya Marketplace kullanarakta satın alabilirsiniz.

Stage 6 kilidini açtığımız kolyemizi Stage 10 yaparak şimdilik rehbere son veriyoruz.
Upgradeleri bu aşamadan sonra anlatma gereği görmüyorum.Çünkü itemleri nasıl upgrade edeceğiniz , nerelerden bulabileceğiniz vs. gibi durumları takılarınızı bu aşamaya getirene kadar çözmüş olduğunuzu düşünüyorum.

  Takıların bu aşamasından sonraki adımlarda istenilen takı veya istediği itemleri bulmakta zorlanan arkadaşlar olursa konu altında mesaj olarak yazabilirler.
 
Umarım sizin için faydalı olmuştur.Kolay gelsin …

 
(Son Düzenleme: 18-02-2017, Saat: 20:40, Düzenleyen: Nomu.)
A52E9B.jpg
#2
Güzel eline sağlık gerekli bilgil bir çok kişi için benim en sevdiğim tarafı takıları illaki küpeyle küpeyle değil kolye artı basarken küpeylede artı basılması sevdim ve transform da çok pahalı olmayan artı basma objesi basılabilmeside güzel ortalama 5 er adet obje veriyor sayı düşebilir 5 tane satılabilir artı basma objesi 5 tanede satılamayan genelde 5 tanesini satıp geriye kalanı takıyı yükseltmek için kulanıyorlar masraf minimuma iniyor :Smile craftcıları bilmiyorum ama...
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#3
Demirbaşta baya eksik varmış ha. Sakın bunu da dere kenarında buldum deme Nomu Big Grin

Bu arada kolyeye artı basmak takılar içinde en zor olanı. İleride seviye atlamıyor lanet şey Angry
(Son Düzenleme: 03-01-2016, Saat: 16:56, Düzenleyen: hidden41.)


Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#4
(03-01-2016, Saat: 06:31)hidden41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Demirbaşta baya eksik varmış ha. Sakın bunu da dere kenarında buldum deme Nomu Big Grin

Bu arada yüzüğe artı basmak takılar içinde en zor olanı. İleride seviye atlamıyor lanet şey Angry

Sevgilisine not kağıdı bırakan aptal aşık gibi konudan konuya mesaj yazmış final burası galiba yyy Sanırım kolye diyecektin tek taş flan düşünceler aldı kafanı yüzük yazmışsın.En zor level alan kolye çünkü.Kesin aşık bu Hd
A52E9B.jpg
#5
Sabah saat 4'te atılmış bir yorum için yine iyi hihihi Ya silah deseydim?
(Son Düzenleme: 03-01-2016, Saat: 16:58, Düzenleyen: hidden41.)


Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#6
Şuralarda bir yerde bir kolye olması lazım.Konu görünsün gereksiz sorulardan kurtulalım bambam
A52E9B.jpg
#7
Plaque hollow a abartısız 15 kere gırdm solo ve pt ıle. daıly gorevıde yaptım hıcbıyerden gelmedı bu plaque neck. Sanırm ben bunu 5-6 llw once ya stage 4-5 ıcın kullandm yada yere attımm. Tekrar nasıl elde edebılırm traderde de bulamıyorm ?
Archlord >> RaiderZ >> Tera >> BnS  Atm.  Es
#8
Görev bölümünde sağ tarafta kutuyu alıyor musun peki ?
A52E9B.jpg
#9
Görevden gelen kutumu yoksa gorev veren npc nın yanındakı npc felanmı kutu verıyor ?
Archlord >> RaiderZ >> Tera >> BnS  Atm.  Es
#10
Ya da soyle soruyum stage 6 yapmadan 20+ levelden sonra yukseltebılıyormuyuz bu necklaceyı ? yanı stage 5 de devam etsem sıkıntı olur mu ? Brokere 1-2 kısı koymus ama 5-6 silverden. 20 lwl e kadar zaten yaptıgımız 1 silver almak ımkansız ..
Archlord >> RaiderZ >> Tera >> BnS  Atm.  Es


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Silah Upgrade Sistemi
Yazan: Zatara
Yorumlar: 37
Okunma: 27,202
Son yorum: Yilmaz Kaya
15-02-2018, Saat: 13:01
  Soru Upgrade değişmiş kafam karışık arkadaş lazım
Yazan: ActionShirio
Yorumlar: 3
Okunma: 547
Son yorum: ralf98
06-10-2017, Saat: 22:08
  Rehber [EU/NA] Weapon (Silah) Upgrade
Yazan: Nomu
Yorumlar: 216
Okunma: 110,097
Son yorum: Nomu
14-09-2017, Saat: 17:27
  Soru Silah Upgrade
Yazan: Selman Toptaş
Yorumlar: 3
Okunma: 671
Son yorum: Sombra
29-06-2017, Saat: 20:51
  Rehber [EU/NA] Earring (Küpe) Upgrade
Yazan: Nomu
Yorumlar: 28
Okunma: 19,585
Son yorum: Arriveder Ci
27-05-2017, Saat: 04:57

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..