Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 3.41/5 - 22 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Blade & Soul Genel Rehberler
#1
Merhaba tüm forum kullanıcıları ve ziyaretçiler. (Ziyaretçi olarak forumda dolaşan arkadaşlar konuyu okumak istiyorlarsa üye olmalarını tavsiye ediyorum, çünkü konuda onlarca link var.) Forumumuz uzun süredir Türkiye'nin bir numaralı B&S hayran sayfası olarak sizlere tüm soru ve sorunlarınızda yardımcı olmaya çalışıyor. Uzun süredir beklediğimiz Batı sunucularına kavuşmanın arefesinde, eski sunucularla ilgili ve Batı sunucu ile uyumlu olmayan tüm konular Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. anabaşlığı altına taşınıyor. Bu nedenle forumda bazı konularda Batı ile uyumlu rehber sayısı önceye nazaran oldukça az. Sizlerin de yardımlarıyla Beta sürecinde hepsinin tastamam olacağını umuyoruz.

 Gelelim konumuza, birçok kullanıcımızın başlangıç aşamasında doğabilecek sorularını yanıtlamak ve oyuna yeni arkadaşları da teşvik etmek amacıyla bir genel rehber hazırlama ihtiyacı duydum. Burada aynı Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. başlığımızdaki gibi soru-cevap yoluyla sizi aradığınız konuya ulaştırmayı hedefledim. Umarım merakınızı giderecek yanıtlar bulabilirsiniz.


Blade&Soul Batı Sunucuları Rehberi


S: Oyun Ücretsiz mi?

Cevap: 


Spoiler :
Blade&Soul herhangi bir ücret ödemeden rahatlıkla oynayabileceğiniz bir oyundur. Ancak diğer birçok oyundaki gibi oyun içi dükkan aracılığı ile kozmetik ürünlere ulaşmak isterseniz gerçek para ile elde edilen NCoin harcamanız gerekmektedir. Bu ürünler, şapka, gözlük, maske, kıyafet gibi kostümler, Summoner petlerine giydirilebilecek giysiler, karakter cinsiyetini, görünüşünü değiştirmek için kullanılabilecek kağıtlar, oyun içinde kullanılabilecek bazı iksirler ve geliştirme materyallerini kapsıyor. Fakat, oyuna para vermek istemeyen kullanıcılarımıza iyi haber; oyun içinde kazandığınız altınlar ile Hongmoon Coin adlı para birimi kazanabilir ve bunları NCoin yerine kullanabilirsiniz. Oyunda Premium kullanıcı olma olanağı da bulunmaktadır.

Genel bilgi için; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.   

S: Premium Kullanıcı olmanın artıları nelerdir?

Cevap:

Spoiler :
                                        WE1vpY.jpg

Premium sahibi kullanıcılar normal kullanıcılara göre görevlerden kazanılan altınlar gibi konularda üstünlerdir. Yine bu kullanıcılar sunucuya bağlanma üstünlüğü, koşma efektleri gibi başka avantajlara da sahip olurlar. Arenada bu avantajların artısı görülmese de, PvE içeriğinde görülmektedir. Premiumsuz da oyun gayet keyifle oynanabilir. Ancak durumunuz varsa tavsiyem almanız yönündedir.

Tabi Premium avantajları bu kadar az değil. Tüm avantajları görmek için; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. konusuna bir bakın derim.

S: Bilgisayarım oyunu kaldırır mı?

Cevap:

Spoiler :
Daha önce Playbns gibi resmi olmayan sunucularda oynadıysanız en iyi bilgisayarlarda bile bazen sorunlar yaşandığını görmüşsünüzdür. Ancak resmi sunucuların optimizasyonu çok daha iyi. Sistem gereksinimlerine, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. linkinden ulaşabilirsiniz. Oyun içinde kasma sorununu azaltmak için yardımcı programlar yükleyebilir ve oyundaki diğer oyuncuları kapayan CTRL F tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.


S: Kapalı Beta ne zaman? Oyunun tamamen açılması ne zaman?

Cevap:

Spoiler :
Oyunun kesin açılış tarihi bilinmiyor şuanda (20.10.2015). Ancak 30 Ekim'den itibaren Kapalı Beta süreci başlıyor. Avrupa sunucuları ise bu tarihten, 1 hafta sonra açılacak. Bu 1 hafta içinde Amerika sunucusunda açtığınız karakteri taşıyabileceksiniz.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. 

S: Alfa ve Beta'da neler olacak?

Cevap:

Spoiler :
Alfa içeriği için Kurucu Paketiniz bile olsa davetiye kodu gerektiğini hatırlatarak, hem Alfa, hem de Beta süreci için şu konuya bakmanızı öneririm.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.. Bu konu altında kısaca, beta ve alfa sürecinde harcayacağınız paket içerikleri ve NCoinlerin, oyun açılışında size geri verileceği ve oyundaki bazı sistemlerle ilgili bilgiler bulunmakta.

S: Sunucular hakkında diğer sorularıma nerede yanıt bulabilirim?

Cevap:

Spoiler :
Diğer birçok sorunuzun cevabını Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. başlığında bulabilirsiniz.


Founder's Pack Rehberi


S: Founder's Pack aldım peki bunu nasıl aktive edeceğim?

Cevap:

Spoiler :
Aldığınız paketin içeriğine hem asıl oyunda hem de beta ve alfada erişebilmek için paket kodunuzu hesabınıza eklemelisiniz. Bu işlemi yapmadan davetiyeniz gelse bile paketinizin içeriğine erişemiyorsunuz. Bizzat deneyimledim. Nasıl aktive edeceğinize gelince;


ZJ7B0k.jpg

S: Paket ödülleri hangi karaktere geliyor?

Cevap:

Spoiler :
Premium üyelik süresi içeren paketlerden birisini almışsanız bu premium avantajları hesabınızdaki tüm karakterlere geliyor. Gözlemlerim bu yönde. Ancak diğer kullanılabilir giysi tarzı eşyalar tek bir karakteriniz tarafından alınabiliyor.

QWZ3mG.png

S: Paket içerikleri neler?

Cevap:

Spoiler :
Önceden paket içerikleri forumumuzda detaylı olarak duyurulmuştu. Sizi şöyle alalım;

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

S: Oynamak için paket almak zorunda mıyım?

Cevap:

Spoiler :
Bu ve benzeri içerikli sorularınızın cevabı için Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. konusunu ziyaret ediniz.

Kısaca cevap ise, hayır zorunda değilsiniz. Ancak Kapalı Beta'ya kesinlikle katılmak istiyorsanız ve oyuna da erken başlama fikri hoşunuza gidiyorsa, bir paket satın almanızı öneriyoruz.

S: Benim bu konuda başka sorularım var! Cevapları nereden bulabilirim?

Cevap:

Spoiler :
Öyle ise buyrun; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


Sınıf-Irk Rehberi


S: Karakter yaratma ekranı hakkında genel bilgi arıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Cevap:

Spoiler :
Karakter yaratma ekranı BnS'nin en detaylı yönlerinden birisidir. Burada en ince ayrıntıya kadar karakterinizi özelleştirebilirsiniz. Hatta bu karakter tercihlerini kaydedip daha sonra kullanmanız da mümkün. Karakterinizin sesini de değiştirebildiğinizi unutmayın derim.

Daha fazlası için; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. 

S: Oyundaki Irklar Neler?

Cevap:

Spoiler :
Oyunda 4 adet ırk seçeneği bulunmaktadır.Bunlar; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. , Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. , Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ırklarıdır. Alttaki görselde de aynı sıralama ile yer aldıklarını belirtmek isterim. Kun ırkının erkek üyesi yoktur.

bs_kr_event_destiny_costume640.jpg
S: Oyundaki sınıflar neler?

Cevap:

Spoiler :
Oyunda şu an için onaylanmış 7 tane oynanabilir sınıf mevcut. Bunlara ek olarak "Warlock" sınıfı oyunun Asya sürümlerinde şu anda mevcut ama BnS'in Batı sürümlerinde bu sınıf bulunmayacak. Sebep olarak Warlock'ın level 50 yani Act 4 içeriğine göre tasarlanmış olup, 45 level için çok güçlü olması söylendi. Buradan da anlayacağınız üzere şu an için Batı sunucularında son seviye 45.

 • Assassin

 • Blade Dancer

 • Blade Master

 • Kung-Fu Master

 • Destroyer

 • Summoner

 • Force Master
S: Her ırk her sınıfı seçebilir mi?

Cevap:


Spoiler :
Irklara göre olabileceğiniz sınıflar;
 • Jin : Assassin, Blade Master, Kung-Fu Master

 • Gon : Destroyer, Force Master, Kung-Fu Master

 • Lyn : Blade Dancer, Force Master, Summoner

 • Kun : Blade Master, Force Master, Kung-Fu Master
S: Sınıflarla ilgili detaylı bilgiyi nereden bulurum?

Cevap:

Spoiler :
Forumumuzdaki Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. güzel bir başlangıç.

S: Peki kısaca sınıflar ve komboları hakkında nasıl bilgi edinirim?

Cevap:

Spoiler :
Bu bölümümüz resmi sayfa henüz tüm sınıf tanıtım yazılarını bitirmediğinden dolayı şimdilik eksik.Tamamlanan sınıflar ise;

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. 

S:Hangi classı seçmeliyim?

Cevap:

Spoiler :
Bunun cevabını vermek oldukça güç. En iyi kavramı kişinin beğenilerine ve becerilerine göre değişmekte. Bu nedenle iyisi mi siz kendiniz oyunda istediğiniz sınıfları deneyip kendiniz karar verin. Oyunun bizzat belirttiği zorluk sıralamasına göre, en kolay sınıf Summoner, en zor sınıf Kung Fu Master. Bunu da işin içine katarak bir karara varmalısınız. Sınıflar hakkında kısa bilgiyi bir üst sorudaki yanıtlardan ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.dan edinebilirsiniz.

4e6411cee9d2bfcb27145b99e0f4631e.png


Oyun İçeriği Rehberi


S: Oyuna yeni başladım, hangi eşya gerekli hangisi değil zorlanıyorum. Yeni başlayan oyuncuların yararlanabileceği tavsiyeleriniz var mı?

Cevap:

Spoiler :
Bu soruları ve çok daha fazlasını kapsayan konumuzda oldukça iyi öneriler yer almakta. Tüm yeni başlayan ya da ileri seviyelere henüz ulaşmamış oyunculara oldukça yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Buyrunuz, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. .
S: Oyunun PVE sistemi hakkında bilgi verir misiniz?

Cevap:

Spoiler :
Bu konu hakkında bir bilgilendirme başlığımız, forumumuzda PvE kısmında bulunmaktadır. Okumak isterseniz; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

S: Oyunda meslekler hakkında hangi başlığı okumalıyım?

Cevap:

Spoiler :
BnS meslek sistemi hakkında detaylı bilgiyi Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. rehberimizden sağlamanız mümkün. Daha ileri sorularınızı yine rehberi geliştirmek adına o rehberin altında sorabilirsiniz.


S: Kıyafetlerle ilgili sorularım var. Yardımcı olur musunuz?

Cevap:

Spoiler :
BnS'de kıyafetler diğer oyunlardaki gibi sizi güçlendiren etmenlerden birisi değildir. Harika görünen onlarca kıyafeti dış görünüşünüz için kullanabileceğiniz gibi, PvP yapmak için üniforma olarak da kullanabilirsiniz. Tarafınıza ait görevleri yapmak için de yine tarafınızın üniformasını giyiyor olmanız gerekiyor.Bu arada, eğer Summoner sınıfında iseniz kediniz için de özel kıyafetler almanız mümkün. Detaylı bilgi için; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. konusunu öneriyorum.

S: Ruh Kalkanı (Soul Shield) nedir?

Cevap:

Spoiler :
Soul Shield, ya da eski adıyla Bopae; karakterinizi güçlendirmede hayati önem taşır. Aktif olarak 8 adet kullanılabilir ve bir Bopae seti de 1-2-3 gibi numaralara sahip 8 parçadan oluşur. Aynı setten 3 parça olduğunda, 5 parça olduğunda ya da 8 parça ile tüm set tamamlandığında bonus güçlendirmeler sağlar. Bir setten 3 parça diğerinden 5 parça ile 2 farklı bonus kazanmanız mümkündür. Takı ve silahlarda olduğu gibi Soul Shieldların da gücünü yükseltmeniz mümkündür. Bunun için gerekli materyaller ise yine başka bopaelerin kırılması ile elde edilir. Bu işlemin nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi için forumumuzdaki rehber bölümüne gitmeniz gerekmektedir. Şu an bulunduğunuz rehber sadece genel bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Sistem hakkında daha fazla bilgi için; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. başlığını okuyunuz.

20150910063425a0e73rj78vu49603.jpg

S: Eşyaların nasıl geliştirildiği hakkında sorularım var. Cevaplarını nerede bulurum?

Cevap:

Spoiler :
Takılarınız (küpe, kolye, yüzük, bilezik, kemer) ve silahınız oyun boyunca ilk edindiğiniz andan itibaren güçlendirilebilir. (Oyuna başladığınız silah değil, ilk aldığınız Hongmoon silahı) Bu güçlendirmeler oyun içerisinde çok önemli yer tutar.

Sistem hakkında bilgi almak için; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Sistemi daha iyi anlamak için; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

S: Yeteneklerimi nasıl güçlendirebilirim?

Cevap:

Spoiler :
Belli bir seviyeye yükseldikten sonra artık Blade&Soul yetenek ağacı sistemi ile tanışmanızın zamanı gelmiş demektir. K tuşu ile ulaşabildiğiniz sayfa üzerinde her seviye atladığınızda gelen puanları harcayarak yeteneklerinizi istediğiniz şekle getirmeniz mümkün. Sistem hakkında daha fazla bilgi Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. başlığında.


S: Oyunda binek sistemi yerine havada süzülme ve suda koşma gibi yetenekler varmış. Bilgi verir misiniz?

Cevap:

Spoiler :
İlginizi çeken konu bu olsa gerek; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir..


S: Dövüş sistemi hakkında genel bilgiler arıyorum. Önereceğiniz bir konu var mı?

Cevap:

Spoiler :
Vakit kaybetmeden şuraya göz atın! Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


S: Kombo sistemi varmış oyunda. Tam olarak nasıl?

Cevap:

Spoiler :
Bireysel yapılabilecek kombolar hakkında fikir edinmek için;  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Takımınız içinse; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. . Örneğin, normal yaratıklar tek yetenek kullanmanız ile yere düşüyor ama Bosslar düşmüyorsa (-ki düşmüyor) nedenini bu konulardan öğrenebilirsiniz.

S: Onu bunu bırak da, Oyunun PVP'si nasıl?

Cevap:

Spoiler :
Oyundaki PvP, açık dünya mücadeleleri ve arena mücadeleleri olarak 2 temel başlıkta toplanıyor. Ama iki türde de her an hareketli olmalı, rakibin açığını aramalı ve kendiniz açık vermemeye çalışmalısınız. Blade&Soul mücadele sistemi en ufak hatanızda dahi sizi oldukça ağır cezalandırıyor. Bir Weiqi oyuncusu gibi kendinize özgü strateji belirlemeli ve yaptığınız her hamleyi iyi düşünmelisiniz. Galip gelmek için ani kararlar verebilmeli ve savunmalarınızı oldukça seri biçimde yapmalısınız. Daha fazlası için; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir..


S: Konu PvP ise, bunu sormasam olmaz! PvP'de en iyi sınıf hangisi?

Cevap:

Spoiler :
Pvp'de de Pve'de de hakim olduğunuz, karakterinizle bütünleştiğiniz sınıf sizin için en iyi olanıdır. Eğer merak ettiğiniz karakter dengesi ise emin olun 'imba', 'op' , 'herkese tek atıyor' vs. diyebileceğimiz bir sınıf yok. Olur da biri çok güçlenirse bilin ki nerf gelecektir. Sırlama görmek istiyorsanız buyrun; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


S: Oyunda kırmızı ve mavi diye iki taraf varmış.Hangisini seçmeliyim?

Cevap:

Spoiler :
İlk olarak oyunda bir tarafın diğerinden sayıca çok fazla duruma gelemediğini belirterek söze başlayayım. İki taraf da belli ideolojileri yansıtıyor. Eğer oyunun hikaye kısmını seven ve hangi tarafı neden seçtiğini bilmek isteyen biriyseniz tarafların görüşlerini Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. başlığı altında bulabilir ve hikayelerini de Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. konularında okuyabilirsiniz. 

Unutmayın, düşman taraftan kişilerle aynı partide olabilirsiniz ancak aynı klana giremezsiniz! Tarafınızı buna göre seçin. Bu nedenle kurulmuş ya da kurulacak klanlarla ilgili Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. başlığımıza dikkat edin.

bladeandsoul-clansystem.jpg
S: Arkadaşımla vs atmak istiyoruz. Ne yapmalıyım?

Cevap:

Spoiler :
Yukarıda başka bir soruda da açıklanan Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. başlığında aradığınız cevabı bulabilirsiniz. Bu konuda belirtilen rakip kıyafetleri giyerek birbirinize düşman olabilirsiniz. (Farklı tarafları seçtiyseniz de birbirinize taraf üniformalarını giyerek düşman olabilirsiniz, ancak aynı klana giremeyeceğiniz için tavsiye edilmez.)

costumes_01_Milit_Pirates.jpg

S: Durduk yere birisi haritada bana saldırdı bu nasıl oluyor?

Cevap:

Spoiler :
Üzerinizdeki kıyafete dikkat ediniz. Taraf üniformanızı ya da Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. konusunda bahsi geçen rakip giysilerinden birini giyiyorsunuz.


S: Açık Dünya Pvp nasıl oluyor?

Cevap:

Spoiler :
Üstteki sorularda bahsi geçen rakip tarafların kıyafetleri giyilerek yapılabileceği gibi Kırmızı ya da Mavi taraf arasında da gerçekleşebilir. Bilgi için; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


S: Pvp'de ve Pve'de internet hızının etkisi var mı?

Cevap:

Spoiler :
Hem de ne biçim! Bakınız; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. konusu. Yok ben okumayacağım acil video lazım derseniz;S: Peki , Avrupa sunucularında kaç ping göreceğim?

Cevap:

Spoiler :
Bunun için size önerimiz BnS Ping Tool programını Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.menizdir. Program küçük ve basit bir yapıda. Kuruluma ihtiyaç duymuyor. Yapmanız gereken şey yukarıdaki boşlukta 'EU' seçip alttaki seçeneklerden Ping'e tıklamanız.

527lkq.jpg
S: Daha önce gerçekleşmiş PvP turnuvalarını nereden izleyebilirim?

Cevap:

Spoiler :
Bu konuda işi ehline bırakalım derseniz; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. , Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. mücadeleleriyle ilgili başlıklara bir bakın. Yok hepsi olursa Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. konusu ilginizi çekebilir.

S: Pvp bilgimi geliştirebileceğim bir yayıncı önerir misiniz?

Cevap:

Spoiler :
                                                            Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

J6nblj.png

S: Pvp rütbe sistemi hakkında bilgiyi nereden bulabilirim?

Cevap:

Spoiler :
Buradan; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (Konu oldukça eski, amaç fikir sahibi olmanız) 

S: Tarafımı nasıl değiştirebilirim?

Cevap:

Spoiler :
Taraf değiştirme işlemi ve daha fazlası için Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. biçilmiş kaftan.

CLl0BlDWcAAM1xd.jpg

S: Peki ya klan sistemi?

Cevap:

Spoiler :
Yeterli bilgi burada mevcut; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


S: Klan sisteminde seviyeler var mı?

Cevap:

Spoiler :
Genelde sorulara hayır yanıtını vermediğimi bilirsiniz. Buyrunuz Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


S: Bu oyunun bir hikayesi var mı? Yoksa sadece adam mı dövüyoruz?

Cevap:

Spoiler :
Duymamış gibi yapmak isterdim bu soruyu ama piyasadaki hikayeye ağırlık veren ender oyunlar birini lekelemeye vicdanım izin vermez. Hiç beklemeden Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. başlığına git. Bu arada önce Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. okumalısın.

e9f3798926421179f5709da0e9c75836703.jpg

S: İyi güzel hoş da bunlar çok genel bana daha detaylı rehberler gerek! Nereden bulacağım?

Cevap:

Spoiler :
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. yeni rehberlerin yazılmasını tetikte bekleyebilir ya da kendin o konuda araştırma yapıp sitemize yeni bir rehber kazandırabilirsin. İşin çok acilse shoutbox'ta sorabilir , olmadı Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. sunucusu ile ilgili eski rehberlerimizde şansını deneyebilirsin.


S: Ee, benim aradığım şey bu konuda yok, böyle başka konular var mı?

Cevap:

Spoiler :
 Bu konu bile çok gerekli değil, buradaki neredeyse her şeyi arama motorumuzla bulabilirdin! Arama motorumuz var, evet!

l9v5pb.jpg
S: Konu işime yaradı. Nasıl teşekkür edebilirim?

Cevap:

Spoiler :
Forumumuz için adminimiz Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'a , tüm kullanıcılara yardımlardından dolayı moderatörümüz Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'e ve bu (belki de gereksiz bulacağınız) yazıyı yazmakla 5 saatini geçiren editör (-ben) Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'ya rep vermenizde herhangi bir sakınca yok  hihihi 7PyD8W.png
(Son Düzenleme: 04-12-2015, Saat: 18:35, Düzenleyen: Zatara.)
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
#2
Rep olayını pek seven biri değilimdir ama emekleriniz için tüm forum yönetimine teşekkür ederim.

Playbns nin janjanlı zamanlarında forum panayır alanı gibiydi.EU açıldığında da öyle olacaktır.O zaman harcadığınız vakit , sarfettiğiniz emekleriniz layıkını bulacaktır.
(Son Düzenleme: 05-01-2016, Saat: 16:40, Düzenleyen: hidden41.)
A52E9B.jpg
#3
(20-10-2015, Saat: 13:25)Dtrix Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Rep olayını pek seven biri değilimdir ama emekleriniz için tüm forum yönetimine teşekkür ederim.

Playbns nin janjanlı zamanlarında forum pan ayır alanı gibiydi.EU açıldığında da öyle olacaktır.O zaman harcadığınız vakit , sarfettiğiniz emekleriniz layıkını bulacaktır.

Son kısımlar işin şakası, sonlara doğru verdiğim cevapların hepsinde biraz espiri katmaya çalıştım. Haliyle konu bittiğinde sabah 8 olmuştu  Huh  biraz eğlence fena olmazdı.
(Son Düzenleme: 20-10-2015, Saat: 15:48, Düzenleyen: Zatara.)
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
#4
16mbt e kadar ttnet paketli bir hızmet ıle 10ms gorebılırmıyım o nasıl bır hızdır öyle ya

rus serverda oynadıgım zamanlar hayal bıle edemezdım o hızı
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#5
(20-10-2015, Saat: 18:43)3455 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.16mbt e kadar ttnet paketli bir hızmet ıle 10ms gorebılırmıyım o nasıl bır hızdır öyle ya
rus serverda oynadıgım zamanlar hayal bıle edemezdım o hızı
PomfPomf'un ping aracı ile Almanya/Frankfurt'a kaç ping alacağına bakabilirsin. Tahminim 100+ ms ping alacağın. (Booster olmadan!)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#6
Diğer konulardaki her şeyi toplayıp adeta arayüz yapmışsın üşenmeden. Yine aynı sorular başka yerlerde gelecek ama kendini hazırla @"Zatara"  hihihi
sucker_punch_samurai-t2.jpg
#7
527lkq.jpg

 Ben de bunu merak ediyordum teşekkürler @"hidden41"  Eğer bu şekilde olacaksa ping Wtfast'e ödeme yapmama gerek kalmayacak.  Başkası için de gerekli olabilir, ekleyeyim yukarıya.
(Son Düzenleme: 21-10-2015, Saat: 05:29, Düzenleyen: Zatara.)
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
#8
(20-10-2015, Saat: 20:45)hidden41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(20-10-2015, Saat: 18:43)3455 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.16mbt e kadar ttnet paketli bir hızmet ıle 10ms gorebılırmıyım o nasıl bır hızdır öyle ya
rus serverda oynadıgım zamanlar hayal bıle edemezdım o hızı
PomfPomf'un ping aracı ile Almanya/Frankfurt'a kaç ping alacağına bakabilirsin. Tahminim 100+ ms ping alacağın. (Booster olmadan!)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.server resmı olarak acılsında pıng programlarını o zaman kullanıcam 10ms görmek hayal ama 100 e kadar yolu var
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#9
(21-10-2015, Saat: 05:23)Zatara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Spoiler :
527lkq.jpg
 Ben de bunu merak ediyordum teşekkürler @"hidden41"  Eğer bu şekilde olacaksa ping Wtfast'e ödeme yapmama gerek kalmayacak.  Başkası için de gerekli olabilir, ekleyeyim yukarıya.
SuperOnline kokusu alıyorum hihihi


(21-10-2015, Saat: 12:44)3455 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.server resmı olarak acılsında pıng programlarını o zaman kullanıcam 10ms görmek hayal ama 100 e kadar yolu var
NA Alfa'ya booster olmadan 250 veriyor ama booster ile 50-100 ms elde edilebiliyordu.
(Son Düzenleme: 21-10-2015, Saat: 13:39, Düzenleyen: hidden41.)
gFktQix.jpg

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
#10
Güzel başlık teşekkürler. Şu ping konusunun eklenmesi çok iyi oldu. Benim de 45-50 arasında değişen rakamlar ve TTNET olmasına rağmen.

Bir de NA'da hangi booster kullandınız. Ben Wtfast ile açamadım oyunu ayarları filan mı yanlış yaptım bilemiyorum.
PC-Gaming-Master-Race.jpg


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rehber Blade and Soul Download
Yazan: BnSMaster
Yorumlar: 55
Okunma: 35,926
Son yorum: malik1453
16-09-2018, Saat: 19:55
  sealed raven soul shield engraving
Yazan: sweet76
Yorumlar: 1
Okunma: 1,512
Son yorum: sweet76
17-09-2017, Saat: 15:08
Information Rehber Soul Badge Blitz Etkinliği ve Diğer Güncellemeler
Yazan: IronicaS
Yorumlar: 0
Okunma: 871
Son yorum: IronicaS
22-06-2017, Saat: 14:38
Question Rehber Summonerda Aynı anda 4 Diken Atma ( Magnum Soul Badge)
Yazan: IronicaS
Yorumlar: 2
Okunma: 1,513
Son yorum: KRAL
05-04-2017, Saat: 16:51
  Rehber Blade And Soul Hakkında Herşey + Soul Shield Rehberi
Yazan: KRAL
Yorumlar: 6
Okunma: 2,469
Son yorum: KRAL
20-03-2017, Saat: 02:13

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..