Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blade Dancer Skill Tanıtım
Bu skill buildi Blade Dancer yıldırım buildi içindir en en en yeni başlayanlar ve başlayacaklar içindir.
O yüzden çok ileri seviye combolar vs beklemeyin ben de o kadar uzman olamadım.

Öncelikle resimdeki statlara aldanmayın blade dancer çok yönlü bir sınıftır öyleki arenada blade kanser diye çağırabilirler sizi Big Grin pve'de de grabber+dps özellikleriyle öne çıkar

-LB-"Breeze" skilimiz sol tık skilimiz ben her zaman "move 1" de kullanıyorum zira typhoon'u aktif hale getiriyor ve %100 defans bonusu veriyor. Eğer tab atıcak focusunuz yoksa boss ataklarından gelicek hasarı azaltmak için sol tık spamlayabilirsiniz.
-TAB-"Vortex" Tab skili. "Move 1" verirseniz %400 defans+hm açıksa %25 hasar azaltma kazanırsınız. Stun-Daze-Knockback" etkilerine karşı resis kazanırsınız. Dikkat etmeniz gereken knockdown etkilerine karşı bir savunmanız yok tekmeyi yerseniz yere serilirsiniz. Ayrıca snare efekti kaldırırsanız hız bonusu gelir.
-TAB-"Vortex" "Move 2" verirseniz 0,5 saniye parry kazanırsınız gelen skili blocklar misal asura'nın orb unu blocklayan bd bu şekilde blocklar "ikinci bir yok C atıp draw stance geçip RB yapabilirsiniz". Yere sabitleme efektlerini kaldırır. Misal summonerın snare efekti ve fm'nin buz buildi.
-RB-"Sunder" "Move 1" Genelde bunu kullanırım. Hasarı fazla slotları peşime takıp kesiceğim zaman slotları bi köşeyi dönüp oraya çekersiniz çıtır çıtır kesilir. İyileştirme efekti tüm slota verdiğiniz hasarı kapsar
Misal 10 tane mob taktınız peşinize çektiniz bir kenara geldi vurdunuz. Tanesine 7k vurdu toplamda 70k vurdu. %10 7k iyileşirsiniz birde sağ tık+sağ tık+typhon yaparsanız seri seri can kazanırsınız.
-2-"Raid" yıldırım buildinde bu skil 2x stun atar "move 1" de. Move 2 yaparsanız çok daha kısa bir bekleme süresi olur ama kitle kontrol efekti olmaz. Genelde "move 1" kullanırım duruma göre move 2 kullanabilirsiniz. misal herhangi bir cc atmanıza gerek yok sadece dps yapıcaksınız misal MSP.
***rüzgar buildinde 2x daze atan bir versiyonuz daha var
-V-"Storm Cleave" "Move1" bu skil yıldırım buildinin main dps skili özellikle 8 parça legend soulshield yaparsanız hem bekleme süresi azalır hem hasarı ikiye katlanır. Magnum Soul Badge ile daha da boostlayabilirsiniz.
-V-"Move 2" "dual strike" 2x daze uygular alan etkilidir ayrıca hedefleri size çeker. Pvpde kullanabilirsiniz. 2x daze lazımsa kullanabilirsiniz onun dışında pek pve için kullanmıyorum.
-"Move 3" "dual strike" 3m alan içine 3 adet alan vuruşu atarsınız ve bu skillerin uygulaması esnasında hasar almaz olursunuz verdiğiniz hasarın tamamını iyileşirsiniz. pek kullanmıyorum ben. resis için "Q-E-RB-SS-Z" yeterli geliyor. İyileşme efekti için flicker ve sunder yeterli geliyor bana.
-4-"Phantom grip" "Move 1" hep bunu kullandım diğerlerini de denebilirsiniz ama dikkat etmeniz gereken pve için "Restrain" açık olması yoksa grab aldığınızda takım arkadaşlarınız hiç hoş olmayan şeyler söyleyebilir.
-C-"Lightning Draw" "Move 3" kullanıyorum genelde. Çünkü bekleme süresi en kısa olanı ve hm skilini açarsanız ki çok kolay sadece royal zen bean yemeniz lazım 5.000 zen bean değerinde premium varsa 4.500. Ben skili "C+LB+LB+C" şeklinde kullanıyorum hem yıldırım yükünü daha uzun tutabilirsiniz.
"Move 1" yaparsanız alan hasarı verirsiniz bunu hm skilini açmadıysanız tavsiye etmem. Hem bekleme süresi uzun hem hasarı kısıtlı. Lakin hm skilini açarsanız birincisi skil çok havalı ^^ ikinci olarak saniye başı hasar etkisi verdiği için pve be pvp de gayet tabiki kullanılır oluyor. Move1-2 olarak kullanırsanız "c" skilini cd 36 sn olur ama yıldırım yükü 10 sn durur. 
-LB"Flicker""Move 1" genelde bunu kullanıyorum ben lakin "Move2" de gidebilirsiniz gayet de güzel olur hem alan hasarı hem critik vurursunuz baygın hedeflere. 
-X-"Thunder Slash" "Move 1" hem mob'a yakınlaşırsınız hem elektrik yükü verir dikkat etmeniz gereken verdiği elektirik yükü 3 snliktir muhtemelen 5-6 sn sonra yeni skil basıp tekrar elektrik yükü kazanmanız gerekir. İsterseniz Move 2 de gidebilirsiniz Resis ve İyileştirme açısında güzeldir tek kötü yanı bekleme süresi 45 sn. move 3 pve de pek kullanmıyorum zira bosslara her zaman her cc atılmaz. Daze için "V" skilini kullanıyorum. Pvpde tercih edilebilir.
-RB-"Move 1" Pvp de kullanıyor.
"Move 2" pve de kullanıyorum lol yasuo dönüşüyor karakter crit vurdukça resetlenir skil stun ve kdli hedefe vurdukça da sıfırlanır. İlaveten resis vermez ama 8m ileri atıldığınız için boss ataklarından sıyrılmak için kullanabilirsiniz.
"Move 3" Perrry skili block yani. 0.5 sn liğine ön taraftan gelen atakları blocklar. Başarılı blockta resetlenir. Çok faydalıdır iyidir hoştur lakin kullanmak ciddi miktarda yetenek istiyor. Bossları tanımanız lazım karakteri tanımanız lazım ping sorununz olmaması lazım. Olur da bu skilde işi çözerseniz çok çok çok işinize yarar. muhtemelen cc yeme hasar yeme derdiniz kalmaz. Ama çok zor ve block yaparken hasarınızı kesmeniz gerekiyor bunu yerine q-e ile resis atıp durmadan dpse devam etmenizi öneririm.
-F-"Maelstorm" "Move 2" party resis ve %100 hızlandırma verir 3 snliğine 45 sn bekleme süresi vardır. Çok çok çok faydalı bir skildir ama kullanırken dikkatli olun zira takımdaki oyuncuların koruma skillerini trolleyebilirsiniz. Süresi sadece 3sn. Bu skilin hongmoon skili de var ben daha açamadım zira 300 gold civarı masrafı var. "Move 1" kullanırsanız sadece kendine verirsiniz 2sn süresi olur ama ilaveten reis durumunda 2 skilinizin bekleme süresini kısaltır.
-Z-"Flaming Scourge" "Move 1" Crit verir-Yıldırım hasarını attırır-yıldırım yükü verir. Gelicek ilk atağı resislersiniz. Soul bourne-Bale efekt bu skilin bekleme süresini sıfırlamaz.  Pve için çok iyidir.
"move 2" Pvp de genelde zaman zaman da pve de kullanabilirsiniz. Bekleme süresi daha kısadır %10 can yeniler bastığınızda ve gelicek 5 saldırıyı resislersiniz.
"move 3" pve de yer yer kullanabilirsiniz paryi arkadaşlarınız üzerindei snare efekti kaldırırsınız ve hızlandırırsınız.

Bunlar skiller hakkında benim bildiklerim Pve oyuncusu olduğum için ufaktan 1-2 şey ekleyip bitiricem. 

Öncelikle yıldırım oynucaksanız "Draw Stance"de kalmayı bileceksiniz. İşin ehilleri partiye kalkan vermek için kendi rızaları dışında çıkmadıkları sürece sürekli "Draw Stance" konumunda kalır. En en önemlisi de Draw Stance'de kalırken sürekli Lightning Flash kullanabilmek. Elektrik spirit tükettiği için elektrik spirit bulundurmanız gerek. Elektrik spiriti de 2 türkü yükleyebilirsiniz. 1. yolunuz X-C-V skilleriniz 3'er yük doldurur bastığınız anda. İlaveten Draw Stance esnasında basarsanız "Flaming Scourge" elektrik spirit verir -tam emin değilim ama F açılıyor- 2. yolumuz ise Bu skilleri bastığımızda Belli süreliğine Elektrik surge buffu gelir. Bu buff etkinken Flicker critik vurduğu zaman sprit yükler crit başına 1 yük. 

Yapmanız gereken skillerinizi öyle ayarlıcaksınız ki sürekli Elektrik ruhunuz bulunucak ve elekrik Surge buffu etkin olucak. 

Burda Pratiğiniz/HM skilleri/İtem (Badge+silahınızdaki focus doldurma+Soul Shieldlerdeki critik+ıvır zıvır)

Son olarak eksikler olabilir aklıma geldikçe düzeltmeye uğraşıcam temellerin temelleri bunlar blade dancer'la ilgili.
Free Klass değildir zor bir klastır parti bulmak zordur. Parti bulmak zor olduğu için item dizmek de zordur. Niye parti bulmak zor ? Çünkü treath skilimiz yok boss tanklamamız çok zor ya çok feci dpsiniz olucak bossun aggrosunu alıcaksınız ya da parti sizden 5-10 sn sonra saldırıcak öyle aggroyu alıcasınız ama o da partidekilerin hasarıyla aranızda biraz fark varsa iş yapmıyor. Grabber lazım olan yerlerde iş yapabilirsiniz. O zindanlarda sınırlı. Nexus-Desolate vs vs.
(Son Düzenleme: 02-05-2017, Saat: 07:39, Düzenleyen: hidden41.)
Teşekkürler. Çok güzel bir paylaşım olmuş. Belki ilerde blade dancer için gemler, skill komboları, hangi skilleri upgrade etmeliyiz, pvp de hangi karaktere karşı nasıl oynanır adlı çalışmalarınıda şimdiden merak etmiyor değilim. Smile Gv
teşekkürler bugün eklerim belki onu da canım sıkılıyordu zaten :d
İyi oyunlar herkese.Şimdi blade dancer'la ilgili ufak tefek ne biriktiyse onları aktarıcam. 

İtemler.
Archimor earring
Stage 6 Draken belt ve Stage 6 Draken neck "Stage 6 da bırakın element versiyonları önümüzdeki aylarda eklenicek oyuna. Onlara harcarsınız legend jewelleri.
Divine dragon bracelet Stage 10 "Pahalıdır çok pahalıdır ama eder."...
Sonrasında skybreak küpesi ve yüzüğü. 

Silah olarak şiddetle bale öneririm.Sonrasında tabi ki raven gidicez 

Soul shield:111*** 5 parça ebon 3 parça desolate
222*** 5 parça legend 3 parça xanos
333*** 8 parça legend
444*** 4-5-6-7-8 nortern starblade 1-2-3 Havoc soul shield
555*** 5 parça havoc 3 parça xanos soul shield
555*** 8 parça havoc soul shield 

***Mistik soul badge: Pulse mistik badge "Buna öncelik verin f10'a raven father gelince alın hepsini"
Soul bade olarak: Magnum soul badge ilerde zengin olursanız primal soul badge alıpMagnum soul badge'i onunla birleştirirseniz arcana soul badge olur olsa güzel olur. 

Gemleri bize olan faydasına göre yazacağım kendi kanaatimce
.-Diamond olmazsa olmaz mushinin ordan 35 ap taşını alıp kullanınd irek
-Yeni eklenen turuncu gem
-Yeni eklenen element gemi
***ilki daha bulunamıyor ikincisi de şimdilik çok masrafl
ı-Ametis gemi "can emme özelliği olan kesinlikle
-Ruby "critik bizim için can-Aquamarina "etkinliklerden kutulardan bulabilirseniz çok güzel olur"
-Gerisini keyfinize göre alırsınızcitrine-peridot-block gemi vs şeklinde uzar gider.
**Yeni yamayla temel gemleri bulması çok kolaylaştı square gem chestleri toplayın çıkarıp çıkarıp takın 

Pet
Pet her klas için ihtiyaçtır ama bizim için anlatılmaz yaşanır.
Tab skilimiz defansımızı 4'e katladığını düşünürseniz 1100 defans size 4400 eklenir ilave HM skili açarsanız %25 hasar azaltma alırsınız 20k hasar gelecek yerde 2-5k arası hasar alırsınız.Masraflıdır ama değer. Hakkını veriyor. 

HM skilleri
Sıra sıra almanız gereken HM skillerini yazacağım sıralamayı skilin maliyeti ve size kazandıracağı oranında sıraladım
.-Öncelikle OLMAZSA OLMAZIMIZ Fateful tome of maelstrom. Malum hongmoon block'umuz.
-Sonrasında Breeze skilinin hm skilini açabilirsiniz "guild craftan kolaylıkla kraftlarsınız biraz pvp kasmanız gerekicek tabi"
-HM secret teknik lighning draw
-Bu skilimiz hem ucuzdur hem etkilidir Maliyeti yoktur. 1250 achivevment point toplarsanız zaiweiden alabilirsiniz 70 naryu silver karşılığı. Öbür versiyonu da 5.000 arena bezelyesi masrafla alacağınız royal zen bean ile açılır
-Hm secret teknik guardian tempest " Maliyeti yüksektir ama açmanız lazım güzel hasar artışı sağlar z skilimizi bufflar
**********Hm skilleri için tavsiyem f10'dan ncoin karşılığı duelist bundle+premium alıp onunla açmanız. Baya kelepire gelir. Dikkat etmeniz gereken bir hesaba bir sefer alabilirsiniz.

Skiller için Öncelikle ben kendi karakterime göre anlatayım
İtemlerim:
-8x northern starblade soul shield
-Magnum soul badge
-Pulse mistik badge
-Bütün hm skilleri açık

Combo kısmını etkiliyecek itemlerim bunlar. 
Öncelikle bossa "x" skili ile saldırırsanız 3 sn lightning surge kazanırsınız
X'in peşinden hemen Z Flaming surge açarsanız buffdan da faydalanırsınız
3 sn dolmaya yakın V skilini patlatıyorum ki soul badge çalışsın Z skilinin cdsi 18 sn "18 olmuyor nedense her zaman" kısalsın.
Sürekli F+LMB+F+LMB şeklinde animasyon iptali spamlıyoruz bunlar olurken
V skili 6 sn lik buff veriyor ama güzel yanı 8 parça nortern blade olduğu için V skilinin bekleme süresi sadece 18sn.
6 sn biterken C skilini atıyorum. Burda mesele C skilini 2x castta kullanıp 2. castı 1.5-2 sn geciktirmek. Düz atarsanız 10 sn "Elektrik surge" buff'u alırsınız ama 2. castı 1-1.5 sn geç atarsnız 11-12 sn buff almış olursunuz.
***Elektrik surge bende %35 kritical hasarı attırıyor.
Bu arada Z skilimizin 40 sn olan cd si "3sn+6sn+18sn+11sn" şeklinde 38 sn si geçmiş oluyor zaten
Tekrar Z açıyoruz Lightning surge yükü almak ve z nin bekleme süresini 18 sn kısaltmak için tekrar V skilini atıyoruz. Bı şekilde uzayıp gidiyor.
Önemli noktalar.
**V skilini Z skilimiz bekleme süresinde kullanmak "Bekleme süresinde azalma için"Sadece Elektrik yükü tutmak değil mesele. Olabildiğince uzun süre Elektrik surge buffunu üzerinizde tutup critical damage bonusunu maximum süre aktif tutmalısınız.**F+LMB+F+LMB+....... Şeklinde giden animasyon iptali combosunu yapmalısınız.Benim şuanda hasarımın %40 civarı F skilinden %20 civarı LMB'den çıkıyor.
(Son Düzenleme: 03-07-2017, Saat: 10:47, Düzenleyen: Ertuğrul Arikan. Sebep: düzeltme )

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Blade Dancer Skill Build lazım ACİL arkadaşlar !! ^^
Yazan: mehmet208
Yorumlar: 3
Okunma: 690
Son yorum: AlpkanC
01-07-2017, Saat: 19:26
  Blade Dancer'a Baleful mu Seraph mı?
Yazan: Teegray
Yorumlar: 12
Okunma: 3,589
Son yorum: clupreina
03-05-2017, Saat: 05:05
  Yardım Blade Dancer Skill
Yazan: İbrahim ŞaHin
Yorumlar: 1
Okunma: 638
Son yorum: Steren
29-03-2017, Saat: 20:29
  Blade dancer eziği
Yazan: aeneas
Yorumlar: 6
Okunma: 1,453
Son yorum: Elesis
28-08-2016, Saat: 12:08
  blade dance dual strıke skılı
Yazan: fuulee25
Yorumlar: 2
Okunma: 823
Son yorum: fuulee25
13-08-2016, Saat: 11:46

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..