Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı
Anket Başlığı: Blade & Soul Türkçeleştirilmeli mi?
Anket kapatılmıştır.
Evet
78.20%
477 78.20%
Hayır
19.84%
121 19.84%
Bilmiyorum
1.97%
12 1.97%
Katılımcı sayısı: 610 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.34/5 - 35 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blade and Soul Türkçeleştirme Projesi (Anket)
(04-08-2015, Saat: 15:54)Viento Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Telefon klavyesi ile yazdığım için telefon sürekli değiştiriyor.  Düzeltebildigim kadarı ile düzeltiyorum. Çıkışınizin da sert olduğunu düşünüyorum.  Daha dikkatli olurum. Verdiğim rahatsızlık için de özür dilerim...

Rahatsızlık verdiğinizi kesinlikle düşünmüyorum. Forumda fikir belirtmeniz ve bunu elinizden geldiğince anlaşılabilir şekilde yazma çabanıza saygı duyuyorum. Fikrime katıldığınız ve desteğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Başka konularda yine değerli görüşlerinizi paylaşmayı sürdürmenizi umuyorum. Forumun en iyi hale getirilmesi için çaba veren Moderatörümüzün uyarılarının kötü niyetli olduğunu da düşünmeyiniz.Kendisinin amacı, düzeni sağlamak ve uyumlu bir forum oluşturmaktır.

Yetenek ağaçları ile ilgili sorularınızı da (şu an için bir çeviri çalışmam olmasa da) bana özel mesaj olarak atabilirsiniz. Oyun tecrübem birkaç ayla sınırlı olsa da, birlikte çeviri yapıp hangisinin yararlı olacağını tartışabiliriz. Özellikle yetenekler konusunda deneme yanılma sizin en büyük destekçiniz olacaktır. Bunu da unutmayınız.

İyi forumlar dilerim.
(Son Düzenleme: 04-08-2015, Saat: 16:28, Düzenleyen: Zatara.)
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
(04-08-2015, Saat: 15:54)Viento Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Telefon klavyesi ile yazdığım için telefon sürekli değiştiriyor.  Düzeltebildigim kadarı ile düzeltiyorum. Çıkışınizin da sert olduğunu düşünüyorum.  Daha dikkatli olurum. Verdiğim rahatsızlık için de özür dilerim...

Çıkışmadım, hatanı sana "iğneledim". En son yazan sen olduğun için kabak sana patladı Big Grin Ama bu sefer ki mesajına baya dikkat etmişsin teşekkür ederim bunun için.

Forum içinde edebiyat yapın demiyorum ama hiç dikkat etmeden mesaj yazanlar var bazen ne demek istedikleri bile anlaşılmıyor. Sebebi ise forum içinde konuşma dilinin kullanılması. Burada birbirimiz ile yazışıyoruz, konuşmuyoruz. Bazı temel kurallara uymak mesajlardaki anlaşılırlığı çok çok artırıyor. Yapılması gereken birkaç tane basit ve temel kural var, başka yok. Büyük harf kullanımı, noktalamalara uyma, bu kadar.

"slm bi sey sorcaktım acaba falan item nerden düşyor bilen var mi söylerse süper olur teşekürler şimdiden"
"Selam, bir şey soracaktım. Acaba falan item nereden düşüyor bilen var mı ? Söylerseniz süper olur, teşekkürler şimdiden."

Bu iki cümle arasında müthiş fark var. Bunlara dikkat edin. Forumda kimse Zeki Müren değil, en iyi Türkçe'yi konuşsun ya da yazsın Big Grin Ama yazım kurallarına uymak hem forumun hem de kullanıcıların kalitesini artırıyor. Buna ek olarak da bahsettiğim gibi yazan kişinin "anlaşılırlığını" artırıyor.

Çok tuhaftır, insanlara kendi dillerini korumasını ve kurallara dikkat etmesini söyleyen maddeleri forum kurallarına ekliyoruz.
BnSMaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Forum Kurallarımız

Konu paylaşımları ve mesajlar hakkında;
  1. Mümkün olduğunca Türkçe'mize sahip çıkarak imla ve yazım kurallarına dikkat ediniz.
    ...
(Son Düzenleme: 04-08-2015, Saat: 21:48, Düzenleyen: hidden41.)

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Türkçe dil paketi tabiki de eklenmesin. Nedeni çok basit 15-18 yaş grupları (bazı) arkadaşlar güzel türkçemizi kirleteceğinden dolayı ben olmasını kesinlikle istemiyorum. Zaten türkçe bir oyuna girmiş olduğunuz da ne demek istemiş olacağımı gayet iyi ve basitçe anlarsınız.
Yarın bir yılan olup insanları yemeye başlayınca,

İnsanları yediğin o ağzın ile beni sevdiğini haykırsan,
Ben bugünkü gibi seni sevdiğimi söyleyebilir miyim ki?  

Ichimaru Gin.

(06-08-2015, Saat: 12:59)darkageman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Türkçe dil paketi tabiki de eklenmesin. Nedeni çok basit 15-18 yaş grupları (bazı) arkadaşlar güzel türkçemizi kirleteceğinden dolayı ben olmasını kesinlikle istemiyorum. Zaten türkçe bir oyuna girmiş olduğunuz da ne demek istemiş olacağımı gayet iyi ve basitçe anlarsınız.

18 yaşından küçük de olsa, güzel lisanımızı kirletmeyecek kişiler olduğu gibi, ergin sıfatına sahip olup hata yapanlar da var. 'Türkçe' ve Türkçemiz' kelimelerine küçük harfle başlayanlardan tutun da, 'olduğunuzda' yazmak yerine hal ekini ayıranlar , tek cümlede ikiden fazla anlatım bozukluğu yapanlar... 'Tabii ki' bunlar sadece şimdilik aklıma gelenler.
sucker_punch_samurai-t2.jpg
Sanırsam forumda bir depreme sebep oldum hihihi

Yukarıdaki arkadaş baya da komikmiş etkilendim doğrusu. Türkçülüğü bir anda uyanmış. Hayatımda o kadar pozitif bir insanımdır ilk kez bir tane arkadaş bu kadar beni sinir etti bunları yazmak zorunda bıraktı. Birde iğnelemiş 3 nokta ile sadece gülüp geçerim. Güzel türkçeni al başka bir yerde kullan o zaman ben bu şekilde kullanıyorum ve gayet memnunum. Yanlış yazıp yazmamam beni bağlar. Senden mi öğreneceğim türkçeyi nasıl kullanacağımı ?
(Son Düzenleme: 07-08-2015, Saat: 14:39, Düzenleyen: darkageman.)
Yarın bir yılan olup insanları yemeye başlayınca,

İnsanları yediğin o ağzın ile beni sevdiğini haykırsan,
Ben bugünkü gibi seni sevdiğimi söyleyebilir miyim ki?  

Ichimaru Gin.

Ben ilk hayır demişim ama şimdi düşündüm de Türkçe olsun nolcak bea :d
konu tartışma konusu değil arkadaşlar !! Ha
(Son Düzenleme: 07-08-2015, Saat: 17:07, Düzenleyen: AngeLsWaR.)
Spoiler :
(07-08-2015, Saat: 11:48)darkageman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Güzel türkçeni al başka bir yerde kullan o zaman ben bu şekilde kullanıyorum ve gayet memnunum. Yanlış yazıp yazmamam beni bağlar. 

Sayın @darkageman ilk yorumunuz ile yukarıda alıntı yaptığım ifadenizi karşılaştırırsanız, iki beyan arasındaki zıtlığı görebilirsiniz. '15-18 yaş arkadaşlar dilimizi kirletecek' anlamında bir cümle kurduktan sonra size gelen eleştirilere 'Ben istediğim gibi kullanırım, size ne' şeklinde yanıt vermeniz biraz tutarsız. Üstelik ilk yorumunuza atfedilmiş herhangi bir ideoloji yokken, eleştiren kullanıcıya ideoloji yakıştırmışsınız.

Yine, @Zhenon'un eleştirileri, yöneticilerimizin belirttiği forum kuralları ile paralellik gösteriyor. Ancak, fikirlerinizi saygı çerçevesinde paylaşmanızın önünde engel olmasa da, konunun 'Haberler ve Duyurular' başlığı altında olmasına dikkat edip, kızgınlığı bir kenara bırakmanızı temenni ediyorum.
(Son Düzenleme: 07-08-2015, Saat: 21:53, Düzenleyen: Zatara. Sebep: paylaşmanızın )
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.Gkkz2Z.jpg
Herkes kendi düşüncelerini güzel güzel belirtmiş. Okudum, çıkamadım işin içinden. Bu nedenle, bastım oyu 'bilmiyorum' seçeneğine  hihihi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Duyuru 14.06.2017 Bakım Ve Soul Badge Blitz Patch Notları
Yazan: Nomu
Yorumlar: 9
Okunma: 1,382
Son yorum: Nomu
15-06-2017, Saat: 14:58
  Duyuru Blade and Soul Kurucu Paket Detayları (Founder’s Packs)
Yazan: BnSMaster
Yorumlar: 52
Okunma: 28,213
Son yorum: hidden41
16-01-2016, Saat: 19:31
  Duyuru Blade and Soul West sonunda geliyor. Çıkış tarihi açıklandı.
Yazan: hidden41
Yorumlar: 33
Okunma: 8,844
Son yorum: lostalton
16-01-2016, Saat: 14:46
  Blade&Soul EU/NA, Kapalı Beta 29 Ekim'de Başlıyor!
Yazan: Zatara
Yorumlar: 43
Okunma: 18,302
11-12-2015, Saat: 18:15
  [West] Blade & Soul Sıkça Sorulan Sorular
Yazan: BnSMaster
Yorumlar: 30
Okunma: 34,221
10-12-2015, Saat: 04:11

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..