Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.9/5 - 51 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Rehber] Blade and Soul Taiwan İngilizce Yama (Güncellendi 30.10.2015)
Arkadaşlar videoda anlatılan ile benim linke tıklayıp açtığım dosyalar farklı.. ben mi yapamıyorum, lütfen yardımcı olun...
(Son Düzenleme: 31-07-2016, Saat: 04:17, Düzenleyen: crazyfeel1323.)

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

(31-07-2016, Saat: 04:16)crazyfeel1323 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Arkadaşlar videoda anlatılan ile benim linke tıklayıp açtığım dosyalar farklı.. ben mi yapamıyorum, lütfen yardımcı olun...

Sende bir sorun yok. Videodan sonra yamayı güncelleştirdikleri için dosya isimleri farklı.

Aşağıdaki linke gideceksin.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Karşına gelen dosyalardan
  • "English Patches" adlı dosya içinde oyunun İngilizce çevirisi yer alan .xml dosyaları,
  • "Sound Packs"te oyunun İngilizce, Fransızca, Almanca, Çince, Japonca ve Korece ses paketleri,
  • "Hero1711IzanamiBnSLauncher0.0.x.x.zip/exe" Izanami launcher'ının kendisi,
  • "VisualPack.xx.xx.xx.zip" isimliler ise haritaların İngilizce çevirilerini içeren dosyalar mevcut.

İndirmen gerekenler:
  1. Hero1711BnSLauncher.0.0.5.10.zip
  2. VisualPack.2016.07.20.zip

Izanami'yi kullanıma hazır hale getirme:
  1. Bir klasör oluşturup (adını istediğin şekilde girebilirsin) sonra o klasörün içine 2 yeni klasör daha oluştur. Birinin adını "launcher", diğerinin adını "patch" yap.
  2. Hero1711BnSLauncher.0.0.5.10.zip adlı zip'i, launcher adını verdiğin klasör içine çıkart. Çıkartma işleminden sonra launcher adlı klasör içinde Hero1711BnSLauncher, libeay32.dll ve ssleay32.dll adında 3 dosya olacak.
  3. VisualPack.2016.07.20.zip adlı zip'i de patch adını verdiğin klasör içine çıkaracaksın. İşlemden sonra patch klasöründe English, Replace.bat, Restore.bat adlı 3 dosya olacak.
  4. Üstteki adımlardan sonra launcher adlı klasör içindeki Hero1711BnSLauncher'ı açacaksın. (Bir kısayol oluşturman iyi olur.)
  5. Launcher'ı ilk kez açtığın için launcher senden game.exe, Replace.bat ve Restore.bat'ın yerini göstermeni isteyebilir. Restore.bat ile Replace.bat'ın nerede olduğunu biliyorsun (patch adını verdiğin klasör içinde), game.exe ise BnS TW'nin kurulu olduğu klasör altındaki bin klasörü içinde.
  6. Izanami Launcher artık kullanıma hazır.

Kullanımı:

Not: Çeviri işlemini yaparken BnS TW'nin client'ı kapalı olmak zorunda. Eğer oyun açık ise oyundan çıkın, görev yöneticisini açıp Client.exe işlemini sonlandırın.
  • Oyunun dilinde herhangi bir değişiklik yapmadan önce BnS TW'yi tamamen güncelleyip NCSoft Launcher'ı sistem tepsisinden kapatıyorsun.
  • Izanami Launcher'ı açıyorsun. Visual Pack adlı bölümdeki "Apply"a tıklıyorsun ve karşına komut ekranı geliyor. "Devam etmek için bir tuşa basın." yazısını görene kadar bir şey yapmıyorsun, yazıdan sonra herhangi bir tuşa basıp işlemi sonlandırıyorsun. Çeviri tamamlanmıştır.
  • Çeviri işlemini geri almak için Visual Pack adlı bölümdeki "Restore"a tıklıyorsun ve yukarıdaki gibi yazı gelene kadar bekleyip yazıdan sonra bir tuş ile işlemi bitiriyorsun.
  • Kullanım bu kadar. Ses paketleri için ayrı adımlar mevcut, eğer istersen onları da anlatırım.

Izanami Launcher'ı güncelleme:
  • Karşına aşağıdaki gibi bir uyarı gelirse "Automatic"i seçiyorsun, launcher kendini güncelliyor.

Not: Görsel imgur'a yüklü olduğundan göremeyebilirsin, eğer göremiyorsan Firefox ya da Chrome için ZenMate VPN ile görseli görebilirsin.
  • Eğer manuel'i seçersen, kullanıma hazırlama adlı kısımda söylediğim adımlardan 2,4 ve 5'i tekrar yapacaksın. Izanami Launcher kapalı olmalı! (Bazı adımlar gerekmeyebilir ve işlem % 100 aynı olmayabilir.)

Visual Pack yani çeviri paketini güncelleme:
  • Karşına aşağıdaki gibi bir uyarı gelirse "Automatic"i seçiyorsun, launcher Visual Pack'i otomatik olarak güncelliyor.

Not: Görsel imgur'a yüklü olduğundan göremeyebilirsin, eğer göremiyorsan Firefox ya da Chrome için ZenMate VPN ile görseli görebilirsin.
  • Eğer manuel'i seçersen, kullanıma hazırlama adlı kısımda söylediğim adımlardan 3,4 ve 5'i tekrar yapacaksın. Izanami Launcher kapalı olmalı! (Bazı adımlar gerekmeyebilir ve işlem % 100 aynı olmayabilir.)

Notlar:
  • Oyuna güncelleme geldikten sonra Izanami Launcher'ı tekrar uygulaman gerekecek. Oyunu güncelledikten sonra Izanami Launcher'ı açıp önce Restore, sonra Apply yapacaksın. İşlemleri yaparken oyun ve NCSoft Launcher kapalı olmalı!
  • Visual Pack'e güncelleme geldiğinde güncellemeyi yukarıdaki adımlar ile yapacaksın. Güncellemeden sonra çeviriyi tekrar uygulaman gerekecek. Izanami Launcher'ı açıp önce Restore, sonra Apply yapacaksın. Güncellemeyi yaparken oyun ve NCsoft Launcher kapalı olmalı!

Çok yazdığıma aldanma 2-3 dakikanı ancak alır. Çıkabilecek tek sorun Google Drive'dan dosyaları indirememek olur, bazen ben de o sorunu yaşıyorum. Sorun olursa lütfen sor.
(Son Düzenleme: 01-08-2016, Saat: 11:08, Düzenleyen: hidden41.)

Visual Pack 2016.07.20 dosyasından 3 tane mevcut driver içinde. Hangisini indirmem lazım ? Hepsi de aynı boyutta. Hepsini mi indiricem yoksa rastgele birini mi?

Ve ben yanlışlıkla TWBns dosyalarını bozdum launcherdan oyuna giriş yapamıyorum 

Dosyaları repair yapmak istedim ama yazılar çince olduğundan anlayamadım, youtube'dan da bulamadım birşey. Yardımcı olur musun?

Ayrıca Replace.bat Restore.bat game.exe dosyalarından yerini göstermemi istediğinde açılan pencerede sadece çalıştır vs yazıları cıkıyor. Çalıştırmadan nasıl dosya konumunu seçebilirim ? 
Aslında bi 5-10 saniyelik video çeksen çook çook güzel olur
(Son Düzenleme: 01-08-2016, Saat: 15:32, Düzenleyen: crazyfeel1323.)
(01-08-2016, Saat: 15:22)crazyfeel1323 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Visual Pack 2016.07.20 dosyasından 3 tane mevcut driver içinde. Hangisini indirmem lazım ? Hepsi de aynı boyutta. Hepsini mi indiricem yoksa rastgele birini mi?

Onların hepsi aynı dosya, isimleri aynı fark etmedin mi? Aynı dosyayı birden fazla kez yükleyip alternatif oluşturuyor ki indirme işlemleri tıkanmasın. Birini indir yeter.

(01-08-2016, Saat: 15:22)crazyfeel1323 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Ve ben yanlışlıkla TWBns dosyalarını bozdum launcherdan oyuna giriş yapamıyorum  Dosyaları repair yapmak istedim ama yazılar çince olduğundan anlayamadım, youtube'dan da bulamadım birşey. Yardımcı olur musun?

"1002" uyarısı almıyorsan aşağıdaki görselde kırmızı kutu içindeki buton ile tamir işlemi yapabilirsin.

Spoiler :

1002 hatası alıyorsan onun çözümü:

Alıntı:Do these following steps exactly (Note: Don't close the Izanami launcher):
1. Launch NCLauncherS through the Izanami launcher (click on the big Izanami icon).
2. Look at the image above to REPAIR your game files. The NCLauncherS will first scan for corrupted/old files.
3. The Izanami launcher will ask you to restore the pack(s) and re-launch NCLauncherS to get updates. Yes to all of them. Remember to wait for each step to complete before going to the next one.
4. Look at the image above to REPAIR your game files. (It's the same as step 2, go to step 5 after the process completes).
5. Re-apply pack(s) from the Izanami launcher if you want to.

Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

(01-08-2016, Saat: 15:22)crazyfeel1323 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Ayrıca Replace.bat Restore.bat game.exe dosyalarından yerini göstermemi istediğinde açılan pencerede sadece çalıştır vs yazıları cıkıyor. Çalıştırmadan nasıl dosya konumunu seçebilirim ? 
Aslında bi 5-10 saniyelik video çeksen çook çook güzel olur

Bilgisayarım el vermediği için video çekemem ki el verse de çekmezdim. Yapman gerekenleri zaten anlattım, her şeye görselli ya da videolu rehber istemeyin.

Replace.bat ve game.exe'yi göstermeni istediğinde çalıştır diye bir komut gelmiyor. Nasıl bir ekranla karşılaşıyorsun bilmiyorum ama ekran görüntüsü paylaşırsan bir fikir edinebilirim.

Spoiler :

Yer göstermeyi alternatif olarak şöyle yapabilirsin: Karşına gelen yer göstermelere hayır/manuel diyerek geçip launcher'ın ana sayfasına eriş. Ana sayfadaki settings bölümü altında game.exe ve replace.bat'ın yanındaki browse'a tıklayıp yerleri göster:

Spoiler :
(Son Düzenleme: 01-08-2016, Saat: 19:31, Düzenleyen: hidden41.)

Dostum öncelikle zahmetin ve yardımların için çok teşekkür ederim. Bilgisayardan hiç anlamayan birisi olarak dosya açma işlemini bile beceremiyorum açıkcası.. 
Ama açıklayıcı yardımların sayesinde oyunu ingilizce yapabildim.
Velhasıl, ilk defa bir foruma girip ilk defa konu açıp ilk defa yardım istiyorum. Zaten cok iyi anlasa idim senden video istemezdim.  "Bilgisayarım el vermediği için video çekemem ki el verse de çekmezdim. Yapman gerekenleri zaten anlattım, her şeye görselli ya da videolu rehber istemeyin."  sözünde sanki dakika başı konu açıp video istiyorum gibi olmuş. Basit olarak:" Bilgisayarımın durumu iyi değil video çekemem" desen cok daha sıcak bi ortam olabilirdi. Beni her konu altına video isteyen arkadaşlarla karıştırmazsan sevinirim.
Emeklerin için teşekkür ederim.
Arkadaşlar,Merhaba.Eski bilgisyarımda Blade And Soul Taiwan serverda oynarken,project İzanami adlı dil çeviri uygulamasını rahatlıkla indirip,kullandım fakat şimdi Project İzanaminin Launcherinin indirme linki yok.Bir kaç kere BladeAndSoul DOjo sitesinden videolar sayesinde birkaç dosya buldum fakat içinde Launcher in dosyası yoktu.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Ek olarak  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. verdiğiniz bu linke basıldığında bulunamadı demektedir.
İyi günler
(Son Düzenleme: 22-07-2017, Saat: 15:24, Düzenleyen: Hemasiy.)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Taiwan 4049 Hatasi
Yazan: turgaygs55
Yorumlar: 2
Okunma: 440
Son yorum: turgaygs55
29-03-2017, Saat: 01:33
  Sorun Güncel İngilizce Yaması
Yazan: crazyfeel1323
Yorumlar: 12
Okunma: 1,812
Son yorum: BanFly
01-02-2017, Saat: 03:54
  Rehber Blade and Soul Taiwan Üyelik ve Download
Yazan: BnSMaster
Yorumlar: 58
Okunma: 40,133
Son yorum: ChaosDarkLord
03-05-2016, Saat: 23:26
  İngilizce Yama'da Hatalarla Karşılaşıyorum.
Yazan: Aerfalas
Yorumlar: 18
Okunma: 4,335
Son yorum: WhitEnamel
29-10-2015, Saat: 14:47
  BS Taiwan indirmeyin !
Yazan: hayataion
Yorumlar: 9
Okunma: 3,916
Son yorum: hidden41
06-08-2015, Saat: 19:52

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..