Üye OlTwitter İle BağlanFacebook ile Bağlan
Yukarı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
64bit client 8 Şubat ta geliyor! (Yama notları Eklendi)
64 Clientda sıkıntı ceken benmıyım sıstemım ıyı ama fps 10-11 ustune cıkmıyor ustune kasıyor 32 bit de kasma yok 60-90 fps alıyorum ben bu ışı anlamadm
(11-02-2017, Saat: 00:54)WuLLy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.64 Clientda sıkıntı ceken benmıyım sıstemım ıyı ama fps 10-11 ustune cıkmıyor ustune kasıyor 32 bit de kasma yok 60-90 fps alıyorum ben bu ışı anlamadm

Şuan gameguard güncellendi 64bit te sorun kalmadı. Sorun senin işletim sisteminden veya ekran kartı ayarlarını yapmamış olmandan kaynaklanabilir. Ayarlarını gözden geçir. birde nvidia physx yazılımını kaldır.

Eğer amd ekran kartı var ise Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. yazılımı, Nvidia var ise Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bu yazılımı kur. İşlemcini boşa yoran aegis ten kurtulacaksın bu sayede.
(Son Düzenleme: 11-02-2017, Saat: 03:05, Düzenleyen: KRAL.)
(11-02-2017, Saat: 03:01)KRAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(11-02-2017, Saat: 00:54)WuLLy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.64 Clientda sıkıntı ceken benmıyım sıstemım ıyı ama fps 10-11 ustune cıkmıyor ustune kasıyor 32 bit de kasma yok 60-90 fps alıyorum ben bu ışı anlamadm

Şuan gameguard güncellendi 64bit te sorun kalmadı. Sorun senin işletim sisteminden veya ekran kartı ayarlarını yapmamış olmandan kaynaklanabilir. Ayarlarını gözden geçir. birde nvidia physx yazılımını kaldır.

Eğer amd ekran kartı var ise Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. yazılımı, Nvidia var ise Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bu yazılımı kur. İşlemcini boşa yoran aegis ten kurtulacaksın bu sayede.

Hocam tavsiyene uyucam birde öyle deniycemde sanırım amd ekran kartı var ise kurmamı önerdın yazılım nvidia yanlışlık yok dımı ? Big Grin

Bu Arada İşletim sistemim Windows 10 64 bit Ekran kartı Asus R7 370 4 GB 256 bit  GDDR5 Ekran kartı ayarlarından kastın ney anlamadm drıverlar vs hersey kurulu tıkırında diğer oyunlarda vs performans alıyorum ama bns de performans yakalayamıyorum
(11-02-2017, Saat: 19:22)WuLLy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Hocam tavsiyene uyucam birde öyle deniycemde sanırım amd ekran kartı var ise kurmamı önerdın yazılım nvidia yanlışlık yok dımı ? Big Grin

PhysX yazılımı NVIDIA'ya ait olduğu için AMD tarafında bulunmuyor. Yüklemen sorun olmaz ki oyunu BnS_Lite_Installer'dan yüklediysen o yazılım zaten yüklenmiştir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(11-02-2017, Saat: 21:01)hidden41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(11-02-2017, Saat: 19:22)WuLLy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Hocam tavsiyene uyucam birde öyle deniycemde sanırım amd ekran kartı var ise kurmamı önerdın yazılım nvidia yanlışlık yok dımı ? Big Grin

PhysX yazılımı NVIDIA'ya ait olduğu için AMD tarafında bulunmuyor. Yüklemen sorun olmaz ki oyunu BnS_Lite_Installer'dan yüklediysen o yazılım zaten yüklenmiştir.

Aynn o yazılımı otomatık yukledı ama ben az önce sıldm acaba omu etkılıyor dıyede yok gende verım yok 32 bit devam edıcez olmadı zoruma gıdıo şahsen baska oyunda performans alıp bns gıbı mmorpg oyununda verım alamamak zoruma gıdıo eskıden neyse dıyoduz optımıze sorunu var dıyorduk 64 bit geldı o problem kalktı dedıler onuda ben verım alamıyorum
(11-02-2017, Saat: 21:06)WuLLy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Aynn o yazılımı otomatık yukledı ama ben az önce sıldm acaba omu etkılıyor dıyede yok gende verım yok 32 bit devam edıcez olmadı zoruma gıdıo şahsen baska oyunda performans alıp bns gıbı mmorpg oyununda verım alamamak zoruma gıdıo eskıden neyse dıyoduz optımıze sorunu var dıyorduk 64 bit geldı o problem kalktı dedıler onuda ben verım alamıyorum

64Bit sürüm ile oyuna optimizasyon getirmediler. 64Bit'in tek getirisi memory leak sorunlarını çözmek oldu ve oyun eskisine göre biraz daha fazla bellek kullanabilir hale geldi. Bende eskiden 1.2-1.9GB bellek kullanıyordu oyun şimdi 1.5-2.4GB arası kullanıyor.

Başka konu altına da yazmışsın ama burada cevap vereyim. GTA 5 ile BnS'i karşılaştıramazsın. Grafik motorları aynı değil, kullanılan teknolojiler aynı değil, oyun türü aynı değil, oyunun yüklendiği işlemci aynı değil.

Bence senin düşük FPS sıkıntının sebepleri Windows 10 kullanman ve AMD işlemciye sahip olman. Win7 64 bit'i denemediysen bir dene.

(09-02-2017, Saat: 20:24)Teru Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.64bit için uygun mu sistemin ben optimize combat yapıyordum eskiden raidlerde şuan hiç degişiklik yapmadan oynuyorum ama pc ısınmaya başladı kış vakti sogutucu eklemem lazım..

pc y510p 
16 lı ramli versiyonu
(Son Düzenleme: 13-02-2017, Saat: 13:41, Düzenleyen: hidden41.)

Bu Arada İşletim sistemim Windows 10 64 bit Ekran kartı Asus R7 370 4 GB 256 bit  GDDR5 Ekran kartı ayarlarından kastın ney anlamadm drıverlar vs hersey kurulu tıkırında diğer oyunlarda vs performans alıyorum ama bns de performans yakalayamıyorum

windows 10 sorunlu bir işletim sistemi sürekli yama geliyor zaten vede bu oyunla tam anlaşamadılar. Ben sürekli harita geçişlerinde dc yiyordum. Sadece bu oyunda sıkıntı çıkıyordu. Windows 7 ye geçtim geçti geçeli 1 dc yemedim harita geçişlerinde. fps düşüşü sorunu da yok. Önerdiğim physx yazılımlarını amd desteklemediği için işlemci üzerinde çalışıyor. Oyunun yüklediği physx te Aegis denen ek bir boşta çalışan uygulama var onun en günceli bu programlar. amd olduğu için 9.13 sürümünü yüklemen gerekiyor.

Windows 7 ye geçsen sorunun çözülecektir ancak geçiş yapmadan klasör içerisinde bulunan bütün exe leri uyumluluk modunu win7 seçerek çalışmayı dene. (yönetici olarak çalıştır da tik işaretli olması gerekiyor)

Senin sürücün muhtemelen crimson driver ı onun ayarları hakkında pek bilgim yok. Catalyst olsaydı onunla ilgili ayarları söyleyebilirdm. Oyunun yeni teknolojiye bi garezi var Big Grin
(Son Düzenleme: 13-02-2017, Saat: 13:42, Düzenleyen: hidden41.)
Kral benimde w10 suan win7 secip mi gir demek istedin yoksa win7 kurduktan sonra mi benim ocde i5 6k 8gb ram 920m ekran karti low end ayarlarda les gibi kasma oluyor
(13-02-2017, Saat: 22:50)test77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Kral benimde w10 suan win7 secip mi gir demek istedin yoksa win7 kurduktan sonra mi benim ocde i5 6k 8gb ram 920m ekran karti low end ayarlarda les gibi kasma oluyor

windows10-uyumluluk.png

blade and soul a sağ tık yapıp özelliklere gireceksin böyle bir ekran çıkacak uyumluluk modu sekmesinde.

Windows 7 yi seçip bu programı yönetici olarak çalıştır tıklıyorsun ve oyunu bu şekil açmayı dene.

İlk önce launcher masaüstündeki kısayolu düzenle oyuna gir. Sorun düzelmezse ncsoft> bin ve bin 64 klasörü içerisindeki bütün .exe uzantılarını bu şekilde uyumluluk modunu ayarla.

Windows 7 işletim sisteminde bu oyun daha iyi performans veriyor. Format atabilirsen win7 ye formatla son çare. Windows 10 da çok sorun yaşadım ben. Nisandaki büyük güncelleme gelene kadar Win7 de kalacağım nisanda redstone 2 geliyor oyun performansı artacak windows 10 un.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  22.06.2016 Yama notları (resmi değil)
Yazan: Yaman
Yorumlar: 21
Okunma: 4,003
Son yorum: hidden41
23-06-2016, Saat: 15:03
  Soru Güncelleme ile 2 belt yolumu geliyor
Yazan: ecem
Yorumlar: 4
Okunma: 1,315
Son yorum: awie
26-04-2016, Saat: 22:40
  warlock geliyor
Yazan: fatohik1998
Yorumlar: 5
Okunma: 1,562
Son yorum: fatohik1998
01-03-2016, Saat: 15:50
  Duyuru Warlock Geliyor Fısıltıları
Yazan: FeLaKeT
Yorumlar: 38
Okunma: 6,440
18-02-2016, Saat: 22:09
  2 client açmak mümkün mü?
Yazan: 1234emre
Yorumlar: 1
Okunma: 2,104
28-01-2016, Saat: 09:14

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Blade & Soul Türkiye

Blade and Soul Aksiyon ve Dövüş Sanatlarının Mitoloji ile Birleştiği bir MMORPG Oyunudur.

Class Rehberleri,Build Yapılandırmaları,Craft ve Quest Rehberleri,Client Download..